Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem akarja, hogy az...

A férjem nem akarja, hogy az egyik barátom legyen a babánk keresztapja, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó fiúbarátom, nem is volt kérdéses, hogy ki lesz a gyerek egyik keresztapja, de a férjem hisztizik, hogy ez a fiú még fiatal ehhez (annyi, mint én, 25), meg hogy felelősségteljesebb keresztszülőt kéne választanunk, ő nem alkalmas erre. A barátom elvállalná, nagyon boldog lenne és én is azt szeretném, ha ő lenne a gyermekem keresztapja, mert gyerekkori barátok vagyunk, sokat jelent nekem.

Miért ilyen a férjem? Kifogásokat talál, hallani sem akar erről, viszont én ebből nem szeretnék engedni, az ő részéről már kiválasztotta az öccsét az egyik keresztapának. Igazságtalannak érzem, pedig tudja, hogy nekem ez mennyire fontos.


2011. dec. 26. 01:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
a ő szemszögéből nézve, meg te problémázol. az öccse mégis csak rokon, míg a barátod csak egy "idegen"
2011. dec. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem rokon, de gyerekkori barátom, 12 éve ismerem őt és a családom is családtagként kezeli.

Egyébként a gyereknek 3 keresztszülője lenne, a keresztanya pedig a férjem húga. Mivel én egyke vagyok, az én családomból senki nem tudná ezt elvállalni, így marad a barát, aki szerintem méltó keresztapja lehetne. Rosszul esik, hogy meg akar fosztani ettől a döntéstől is.

2011. dec. 26. 01:16
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

"öccse mégis csak rokon, míg a barátod csak egy "idegen"


Épp ezért kéne a barátot választani. Az öccs akkor is a nagybácsi marad, ha soha többé nem találkoznak. Így a barát is kötődik a gyerekhez.

Én teljesen megértelek, kérdező. Tudom, hogy nagy divat a tesót felkérni, és én a tesómat szeretem a legjobban a világon, de akkor sem ő lesz a keresztszülő, hanem olyan barátom, aki szeretném, hogy a családhoz tartozzon.

2011. dec. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Van még egy másik legjobb barátom, ő lány, viszont külföldre költözött tavaly, tanul, dolgozik, vele ezt már az elején megbeszéltük, hogy imádni fogja a gyereket, mellette áll majd, de nem tudja garantálni, hogy haza tud jönni az ünnepekkor és teljesen végig tudja kísérni a kicsi életét, és hogy szerinte jobb döntés lenne a fiúbarát.

Igazából az esik rosszul, hogy nem lehet a férjemmel megbeszélni semmit, meg se hallgatja az okokat, hogy miért szeretném, kijelentette, hogy nem és kész, ideges fejet vágott és lezárta a vitát. Olyan, mintha az én szeretteimet ki akarná rekeszteni a gyerek életéből, pedig nálam a barátok töltenek be olyan szerepet, mintha testvéreim lennének.

2011. dec. 26. 01:28
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Valamit nem értek.Három keresztszűlő?Minek? Anya apa és?
2011. dec. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát, nekem is 3 volt, férjemnek is, mondhatjuk szokásnak. Mivel a tesóit mindenképp szülőnek akarta, így az én részemről marad egy ráadás.
2011. dec. 26. 01:31
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Jól gondold meg,hogy a barátodat választod-e.

Nálunk is így volt, Apa híresen jó barátja és a felesége lettek a keresztszüleim.Nővéremnek Anyukám Bátyja és a felesége. 4-5 éves korom óta nem láttam a keresztszüleimet mert összevesztek,így én is hanyagolva lettem. Én meg irigykedek nővéremre, mert ott is volt vita,még is csak testvérek. Nővérem mindig is több ajándékot kapott tőlük,mert ők a keresztszülők.Én névnapomra/szülinapomra csak akkor kaptam ha ebédet rendeztünk.Nővéremet ilyenkor kőkeményen tömik pénzzel.


Ráadásul a férjed féltékeny a barátodra,ezért nem szeretné. Én elgondolkodnék rajta a helyedben! :)

Boldog Karácsonyt Neked/Nektek!


15L

2011. dec. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

FErjed siman feltekeny.

Aban is van valami nemi igaza, hogy csaladbol kellene valasztani. 3 keresztapa(?) vagy osszesen 3 keresztszulo, tenyleg minek. Viszont, igy talan valahol a barat is beleferne, de mint latom, ferjed feltekeny a baratodra. Csak ennyi a kifogasa, amit nem mond ki.

2011. dec. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Régen a keresztszülők komolyan vették az ebből fakadó kötelezettségeiket. Odafigyeltek,hogy vallásosan nevelődjön a gyerek. Ha kellett,akkor anyagilag is segítették. Ha a szülőket érte valami,akkor felnevelték a gyereket.

Ma már csak annyit tesznek a keresztszülők,hogy vesznek a gyereknek ajándékot.

A barátod is csak ilyen keresztszülő lenne. Sőt,ha majd megnősül,akkor lehet,hogy még ajándékot sem fog neki venni.

Megéri neked,hogy emiatt a házasságod válságba kerüljön?

2011. dec. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

szerencsére mi egyetértünk abban, hogy barát legyen. Több olyan barátunk is van akiket szeretnénk ha később a családhoz tartozna.

A testvéreinknek megvan a "funkciójuk", nagynénik, nagybácsik lesznek.

Van egy nagyon kedves pár akiket mindketten szeretünk, tuti, hogy a keresztszülők ők lesznek, akkor is ha valaki fejre áll.


Próbáld meggyőzni a férjedet. Kedves 14-L, amiért anyukádék összevesztek nem biztos, itt is így lesz. Az én keresztszüleim anyukám barátai, a tesómé anyu unokatestvére, évek óta nem találkoztak.


21-L


21-L

2011. dec. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!