Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemnek az előző kapcsolat...

A férjemnek az előző kapcsolatából van egy 12 éves fia. Ha nincs a férjemnek semmilyen jövedelme. Akkor is kell gyerektartást fizetni? Az állam ilyenkor nem előlegezi meg?

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy volt több alkalom, hogy nem tudtuk fizetni, de amikor jött pénzünk mindig rendeztük az elmaradásunkat. Most már több mint 1 éve nem dolgozik a férjem. A volt élettársa végrehajtásra adta az ügyet és beterhelték a férjem fél házrészét. 2006-ban kaptuk a letíltó végzést a bíróságról (akkor a férjem még dolgozott), hogy a férjem fizetésének a 20%-át a következő hónaptól letíltják. Ekkor már fél éves volt a közös kislányunk. Egy korábbi kapcsolatából is van egy kisfiú aki (Down koros) után eddig nem fizettünk mert nem tartott rá igényt a hölgy, pár hónapja ő is bejelentette igényét és is ráterheltette az elmaradást a házra. Ez a kisgyerek a férjem elmondása szerin nem az ővé, de mivel akkor aláírta az apasági nyilatkozatot sajnos nem tehetünk semmit. Bizonyítani nem tudjuk, mert a hölgy abban az időben több férfival is együtt volt. Mivel nincs jövedelme a férjemnek csak az én keresetem van nem tudjuk fizetni a gyerektartást. A férjem így a közös gyerekünknek sem tud semmiféle anyagi támogatást nyújtani. Ebben az esetben az én gyerekem jogai hol vannak? Mert nekünk azt mondták, hogy a gyerektartás mindenek előtt, de ha nincs miből? Az állam miért nem előlegezi meg ebben az esetben? Abban sem vagyok biztos, hogy a 20% jár e az egyik gyerek után?
2009. máj. 21. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit félreértettél valamit, amikor az állami megelőlegezést olvastad...


A gyermektartás nem lehetőség, hanem kötelesség. Ez alól a férjed - jövedelmi helyzetétől függetlenül - nem tud kibújni.


Mivel azt mondtad, hogy a jövedelme 20%-át kellene gyermektartásra fizetni, de nem hangzott el az, hogy mennyi a megállapított minimum, amit mindenképp fizetni kell, így kicsit átláthatatlanná vált a kérdésed. Mert ha csak az van meghatározva, hogy gyermektartásra a jövedelme 20%-át köteles fizetni, akkor, ha a jövedelme 0,- Ft, a 20%-a is az, de biztos, hogy van minimum is megjelölve.

Ha a minimum összege nagyon magas, kérni kell a csökkentését. A gyermektartásminimum jelenleg 7500 Ft / hó / gyermek, ebben az esetben 10e Ft körül kellene megállapítani az egészségesre, 15-20e Ft körül pedig a beteg gyermek után. Ha ennél több van megállapítva, akkor érdemes a gyermektartás mérséklését kérni.


Azt tudnod kell, hogy a gyermektartásdíj nemfizetése nem polgárjogi, hanem büntetőjogi kategória, tehát a férjedet ez alapján is elítélhetik (és el is fogják, ha nem rendezi.)


Az állami megelőlegezés azt jelenti, hogy az állam megfizeti a nemfizető szülő után a tartásdíjat max. hat hónap időtartamra, azzal együtt, hogy elindítja a másik fél ellen a végrehajtást. Most nem tudom, hogy megéri-e ez a férjednek...

2009. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj de az ilyen kérdések fel tudnak bosszantani.

Nem firtatom, hogy az előző kapcsolat kinek a hibájából ment tönkre , de azt te is beláthatod, hogy a férjed is ott volt amikor a gyerekek megfogantak.

Könnyű csak úgy kilépni a gyerek életéből, majd az anya eltartja.. mert az olyan könnyű egyedül.. a pasi meg megy a következő nőhöz és ott is csinál egy gyereket.. a gyerek felelősség és ne hogy azt hidd, hogy a fizetés 20 %-a olyan marha sok...

Ha apasági nyilatkozatot tett akkor bukta, akkor kellett volna gondolkodnia utólag, hogy akartok bizonyítani vmit amit egyszer már elismert...


Az előttem íróval egyetértek, a férjednek pedig csomót kellett volna kötni a ....

2009. máj. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem az övé a gyerek, akkor miért írta alá az apasági nyilatkozatot? Ezt így már nem lehet megtámadni? Csináltatni kellene egy apasági vizsgálatot. tudodm, hogy nem olcsó mulatság, de ha annyira biztos benne a párod, hogy nem ő az apa, akkor érdemes lenne, hogy ne erre menjen a pénzetek.
2009. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha viszont az övé a gyerek, akkor igenis kötelessége fizetni! Akkor ideje lenne elmenni dolgozni.
2009. máj. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A fenti hozzászóló válaszával egyetértek. Amit hozzátennék, az az, hogy ha a férjed aláírta az apaságit, de úgy gondolja, hogy mégsem ő az apa, azt megtámadhatja, de bírósági úton csak. Tehát nem lehet azt csinálni, hogy ma nyilatkozom, hogy én vagyok az apa, holnap meg nyilatkozom, hogy de mégsem. Gyakran előfordul azonban, hogy egy férfit megkérnek, hogy mivel abban az időszakban együtt volt az anyával, amikor a gyermek megfogant, vállalja fel "névleg" az apaságot, cserébe nem kérnek semmit, különös tekintettel a gyerektartásra. Sajnos azonban a szívességkérő időnként megfeledkezik az ígéretéről és mégis megpróbálja anyagilag lehúzni az illetőt. Tehát: ha a férjed biztos abban, hogy nem az apja a gyereknek, kérhet apasági vizsgálatot, ami vérvétellel és némi macerával jár. Ennek ismeretében pert is indíthat. A vizsgálat ki tudja zárni az apaságot, ám, ha jól tudom bizonyítani nem tudja (tehát azt, hogy 100%-ig ő az apa, azt nem lehet bizonyítani, csak azt, ha nem lehet ő az apa.) Ha netán a férjeddel is a fenti eset történt, és nem tartja méltányosnak, hogy utólag mégis pénzt kér az anya, lépjen. Ha viszont mégis kiderül, hogy ő az, akkor bizony jár a magasabb összegű gyerektartás.

Egy kicsit off: egy gyermek vállalása 2 ember felelőssége én nem tudom megérteni azokat a nőket sem, akik párjuk akarata ellenére maradnak várandósan (nem a véletlen, hanem a direkt teherbeesést értem ezalatt), meg azokat a férfiakat sem, akik elvárják, hogy a közös gyerekért csak a nőt terhelje felelősség anyagi és erkölcsi értelemben egyaránt. Rengeteg törődés, munka, pénz kell egy gyerek neveléséhez, az a bizonyos általában megítélt minimum 10 E Ft a töredékére sem elég és akkor még sehol sincs az a munka, és felelősség, időráfordítás, amit egy gyerek igényel.

2009. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Nem ítélkezhetek. De! Ha valaki felelősségteljes szülő, akkor mindent megtesz, hogy gyermekének mindent megadjon, független attól, hogy előző társával hogyan alakult a kapcsolat. És ettől a százalékoktól tudnék a falnak menni! Amikor a gyereknek osztálykirándulást kell befizetni vagy ételt kell venni, nem százalékkal fizet az egyedülálló anyuka sem ezekért a dolgokért.

Gondolom te mindent megkaptál szüleidtől erejükhöz mérten. A párod ugyanolyan gyermeke az a másik, mint a tiéd. Neki is joga van mindahoz, amihez a ti közös gyerekeiteknek is! Ráadásul, ha azt veszem, hogy mondjuk 100ezer forintnak állapították meg a 20%-át , akkor számold ki mi az. A gyermek étkeztetését nagyon vékonyan fedi! Akkor mi van még a ruháztatással, iskoláztatással...

2009. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyetértek az előző válaszadóval. Jár a gyereknek és nem szabad azzal takaródzni, hogy nincs jövedelme. A másik meg az, hogy jobban járnátok, ha egyszer kifizetnétek a DNS tesztet, hogy megtudjátok övé-e a gyerek, ha meg nem, akkor nem kell utána fizetni. Ez hosszútávon igen is nektek jó meg azért még sem mindegy, hogy tudjátok-e 100%-ra. Én tényleg nem rosszból írom ezt, de mindenki tud munkát találni, ha nem is egyből és nem is a szakmájában, de ne mondd már, hogy a férjed 1 év alatt semmit az ég világon nem talált. Nagyon lusta és felelőtlen lehet, ha ennyi különböző nőnek anyagi fedezet nélkül csinált gyerekeket. Felnőtt ember hogy lehet ilyen naplopó? Vannak idénymunkák vagy valami kis átmeneti segédmunka, ha más nem is. Nem tudom elképzelni, hogy a férjed semmit sem tud kapni. A te gyerekednek sem több, sem kevesebb joga nincs, mint más gyerekének. A párodtól vannak azok a gyerekek is, így fizetnie kell. Ez így tiszta. Ha meg már így be van terhelve a házatok meg minden, akkor az állam hová előlegezze meg? Látsz arra esélyt, hogy a felhalmozódott százezreket valaha ki tudjátok majd fizetni csak úgy zsebből?
2009. máj. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Az állam megelőlegezi ha az anyuka kéri.Max 3 évre és annyit,amennyit a bíróság megállapított.De ezt vissza kell fizetni.Ha nem dolgozik a férjed,akkor miből?Mégtöbb terhelés lesz a házon és a végén elárverezik.Menjen el dolgozni!
2009. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók Köszönöm a válaszaitokat. Az én helyzetemet abból amit leírtam ti nem igazán látjátok át. Valószínű ti mind egyedül nevelő anyák vagytok. Ami jár a gyerekének mindig volt fizetve, kívéve amikor munkanélküli volt. A kisfia el is szokott jönni, hozzánk és megkapott nálunk mindent. Az anya félre... a férjemet akkor az utcára kirakta és azt mondta, neki ez így jó lesz és a gyerekének is. Félre értettetek. Munkát a mi környékünkön tényleg ne lehet találni. A férjem pedig nem lusta. A fiát soha nem tagadta meg, de a kisgyerek idestova 1 éve nem kiváncsi ránk. A férjem több alkalommal hívta. A másik gyerek dolog sem egyszerű. Sok mindent nem tudtok, de hiába is írnám le. Sziasztok.
2009. máj. 22. 09:31
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A leírásod alapján azt látom, hogy a férjed már akkor sem fizetett önként gyerektartást, amikor volt munkahelye (ezért tiltották le a fizetése 20%-át 2006-ban!)...


Nagyon ismerős ez a szöveg : "Nem is az enyém a gyerek, a feleségem több pasival kefélt, csak szívességből vállaltam az apaságot!"...

A Barátnőm expasija is ezt meséli az új barátnőjének, mikor az rákérdezett, hogy a Barátnőm második gyereke kié?... naná, hogy az expasié, amit a DNS-teszt is 100%-ban bizonyított!... De ezt nem mutatta meg az új barátnőnek...


Sajnállak, hogy ennyire mindent beveszel a párodtól és már előre sajnállak, hogy téged (és a kislányodat is) ugyanúgy ki fog semmizni, mint az előző feleségeit és gyerekeit...


Gondolj csak bele az előző feleségek szemével : mit tudnál kezdeni havi 10ezer Ft-tal, mikor egy gyereknek havonta kell új nadrág, cipő, kabát, etetni kell, rezsit fizetni...


Az én férjem havonta 200ezret ad a 2 gyerekre és minden áldott nap jön, hogy lássa őket, viszi őket orvoshoz, kirándulni, sétálni, nyaralni, együtt ünneplünk, együtt tanul velük... Karácsonykor és húsvétkor a prémiumait örömmel ossza meg a gyerekeivel, mert tudja, hogy azzal nekik tesz jót (új számítógép, mobiltelefon, stb.)...


Én jogosnak találom, hogy az államilag megelőlegezett gyerektartást ráterhelik az exférj ingatlanára.

Te is jogosnak fogod majd találni, ha majd elhagy a párod egy újabb nőért és "munkanélküli vagyok" címszóval majd nektek sem fizeti majd még a nevetséges 7-10ezret sem a gyerekednek!


Tényleg SEMMI munkalehetőség nincs felétek?...

Azért te mégis dolgozol, mint írod!

Én úgy tapasztalom, hogy aki AKAR, az mindig talál munkát magának.

(Sok elvált férfit ismerek, akik feketén dolgoznak vagy minimálbérre bejelentve, mert így a minimális gyerektartást kell fizessék.)

Amikor mi fiatalok voltunk, építkeztünk és a kezdő fizetésünk nagyon kevés volt, a férjemnek nem volt szégyen hétvégenként másodállásban elmenni a kőműves mellé segédmunkát végezni a villamosmérnöki diplomájával. Vagy hétköznap esténként villanyt szerelt harmadállásban egy szerelő kft-ben...


A férjednek nem csak gyerekeket kellene gyártania, hanem felelősen gondoskodnia is kellene mindegyik gyerekéről!

2009. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!