Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házassági szerződéssel...

A házassági szerződéssel kapcsolatban válaszolnűtok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

1) Hogyan lehetne először is szóba hozni a másik fél előtt? Nagyon szeretem, de a múltban voltak olyan stiglijei, amik ha újra megtörténnének, akkor válnék tőle és emiatt kellene leginkább a szerződés.

2) Az ügyvédet ekkor is titoktartási kötelezettség terheli, azaz az csak hármónk között maradna, hogy mit is tartalmaz a szerződés?


2012. jan. 5. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Te ismered. Most mi itt mondhatunk bármit is, de az ő személyiségéből indulj ki.

2. Az ügyvédet minden esetben titoktartás terheli, szóval persze.

2012. jan. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de így minek házasodtok? Ha már eleve tudod, hogy nagy valószínűséggel a stiklijei miatt válás lesz a vége... nem feltétlenül a szerződés ellen vagyok (bár szerintem értelmetlen, mert a külön vagyon mindig külön vagyon marad házasság után is, amit meg házasság alatt szereztek, abból nem szép dolog kizárni a másik felet)... hanem alapból az döbbent meg, hogy jelentős és reálisan előforduló kockázat esetén akarsz házasodni!
2012. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amid van házasság előtt, az marad is a tiéd. Amit alatta szereztek,az meg jogosan közös. Nem értem,mit tartalmazna egy ilyen szerződés? Hogy amit házasság alatt szereztek, az is a tied? Szerintem ma már nbem lehet kisemmizni a másikat, minimum az az övé marad, amivel belépett.
2012. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Tévedés, hogy a házasság előtt szerzett vagyon nem lesz közös!!!


Ha egyértelműen az egyik többet visz be, mint a másik, akkor igenis kell az a szerződés.


Kérdéseidre az első hozzászóló korrekt választ adott.

2012. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: Nem biztos, hogy válás lesz belőle. Másfél éve tiszta már, de bármikor visszaeshet.
2012. jan. 5. 17:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Bármikor BÁRMI megtörténhet, tehát ha van mit veszíteni, akkor a szerződés nem hülyeség. Én is felhoztam a Páromnak már a témát, mert a kapcsolatunk előttről van egy adóssága, ami miatt lehet szükségünk lesz ilyesmire. Még nem tudom. De szerintem amikor a házasság téma előkerül hozd szóba és éreztesd vele, hogy NEM ellene, hanem biztonság miatt kell.

Amúgy, ha bizalmas és jó a kapcsolat, akkor nem veszi bántásnak. Az én Párom megértette és elfogadná, ha ilyenre vágynék.

23N

2012. jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, este elmondtam neki a szerződést, egyből beleegyezett, teljesen megértette a kérésemet.
2012. jan. 6. 09:11
 8/8 anonim ***** válasza:
4. válaszoló: írnál példát? érdekel, mert ha igazad van, akkor tanulok valami újat.
2012. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!