Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám folyton a pénz miatt...

Anyám folyton a pénz miatt cirkuszol itthon, de ő nem menne el dolgozni, tőlem meg kölcsön akar kérni, amit persze nem szándékozik visszaadni?

Figyelt kérdés

Anyám nem tud bánni a pénzzel. Voltak olyan évek, amikor apám jól keresett, havi 250e ből éltünk, kb 2 évig. Én soha nem kaptam egy ft-ot semmire sem, örüljek hogy otthon eszek alapon bántak velem, és anyám letagadta hogy apám mennyit keres, és azt mondta hogy az összes pénz elmegy kiadásokra, közben meg folyamatosan a 11 éves öcsémnek vásárolt luxus dolgokat. Egyszer megláttam egy papírt, akkor szembesültem vele hogy apám milyen jól keres. Anyám pedig mióta megszületett az öcsém, az utóbbi inmár 13 évből 2 évet dolgozott azt is talán 3 vagy 4 cégnél, mindig ilyen szociális munkát vállalt el vagy azt sem. Úgy bánik apám keresetével mintha azt a pénzt ő kereste volna meg, és folyton veszekszik apámmal amikor apám kérni akar tőle pénzt, mert ugye az összes fizuja anyámnál van. Én most 21 éves vagyok, fősuliba járok, mellette diákmunkát vállalok, mert mint mondtam semmire nem kapok egy fillért sem. Már sokat dolgoztam, ezért már megveszegettem pár dolgot amit akartam, az utóbbi fél évben, már csak az a célom, hogy minél többet félretegyek mert ebben a bizonytalan világban, szeretném ha 22-23 éves koromra lenne fél millió megtakarításom. Anyámnak nem beszélek erről, mert ha tudná hogy van pénzem vagy folyton kéregetne, vagy elküldene itthonról. Igazából utálok itthon élni, de inkább elviselem őket, de 0 ft-tal nem tudnék elindulni a világnak, sőt még az 500e ft-ot is keveslem. Lehet hogy anyámék helyzetét látva, vagyok ennyire bizonytalan.

Anyám most is karácsonykor tőlem kér pénzt hogy bevásároljon, meg az ajándékok árának felét elkéri, mert hogy ő nem tud már ajándékot sem venni. Adtam neki valamennyit, kevesellte és a hátam mögött fűnek-fának kibeszél. Hogy lehet ilyen a saját anyám? Ő mindenkitől elvárja a támogatást, de neki meg csak a szája jár. Nem bírom egyszerűen elviselni. De egyébként az öcsém is látja már mi a helyzet, apám meg már beletörődött hogy anyám egy nagyszájú nő, aki életében semmit nem tett le az asztalra.


2012. jan. 6. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnállak benneteket! Én is hasonlóképpen nőttem fel, de csak 16 éves koromig bírtam otthon. Akkor elköltöztem a nagymamámhoz, aztán 17 évesen albérletbe. Szerintem megkaptad a kellő löketet ahhoz, hogy albérletbe menj. Keríts valakit magad mellé, akkor feleződnek a költségek.

Ne várj tovább, mert tönkretesz az édes jó anyád.

2012. jan. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Ha te nem kapsz tőle pénzt, te se adj neki.
2012. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Napkiraly ***** válasza:
100%
Van léje csak elbssza. Ne adj egy vasat se
2012. jan. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!