Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg nagymamámnak,...

Hogy mondjam meg nagymamámnak, hogy kellemetlen a szaga?

Figyelt kérdés

Nagymamám sajnos maximum hetente egyszer fürdik (ilyenkor télen szerintem még ritkábban). Mindig arra hivatkozik, hogy ő nem izzad, valamint hogy azért spórol a vízzel, hogy nekünk több jusson. De én szégyenlem magam amiatt, hogy sokszor olyan a szaga, mint egy hajléktalannak. Egyik nap is én vittem bevásárolni, és az autóban már a hányinger kerülgetett a szaga miatt. Azonban nem szeretném megbántani.


25/F


2012. jan. 11. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudok belelátni más családjába de nálunk soha nem volt azzal gond, hogy megmondjuk egymásnak amit őszintén gondolunk a másikról. Én szoktam a 83 éves nagyapámnak mondani, hogy "húú papa pukiztál vagy mi van?" és akkor röhög rajta és veszi a lapot. Ennyi.
2012. jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Nagyi! Büdös vagy! Fürödj meg és használj sziszegős szappant! :D
2012. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Hú, nálunk is ez van. Nyáron együtt nyaraltunk, és olyan rossz volt mellette, szégyelltem de ez van. Anyám is mondta neki, hogy menjen és fürödjön, de ő valahogy nem érzi a saját szagát, vagy nem tudom. Esetleg ajándékozz neki valamilyen finom tusfürdőt. Lehet, hülyén hangzik, de mi adtunk neki karácsonyra egy csomó ilyet, amilyen illatot szeret és nagyon örült neki. 20l
2012. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
nálunk is ez van. könyörögni kell hogy megfürödjön. kb 2-3 havonta fürdik. én elkerülöm, hogy ne kelljen szagolnom.
2012. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Sajna más korban nőtt fel, akkortájt ez volt a szokás. Mondjuk már ahol, mert az én nagyszüleim soha nem voltak büdösek.
2012. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
vegyél neki parfümöt és biztosítsd róla hogy olcsó. használja egészséggel, ne féljen tőle hogy elfogy:D
2012. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Küldj neki egy névtelen levelet, hogy te egy jóakarója vagy, mindenki fujjog, meg undorodik tőle a környezetében, összesúgnak a háta mögött, tehát fürödjön gyakrabban.
2012. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ilyen esetekben a kertelés a legrosszabb. Nyíltan ki kell mondani, hogy "Mama, büdös vagy, fürödjél le naponta", mert különben nem veszi a lapot és igen, az idősebbek már nem éreznek olyan intenzíven szagokat és illatokat.

Azt is elmondhatod neki, hogy nem rosszindulatból szólsz, hanem mert szereted, és nem szeretnéd ha emiatt kényelmetlen helyzetbe kerülne (magatokat itt nem kell megemlíteni) :) Sok sikert.

2012. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet, illetve a buszon, tömegközlekedésen is gyakran érzem, hogy a mellettem ülő/álló öreg néninek/bácsinak sajnos van szaga.

Ahogy korábban is mondták, ezt meg kell vele beszélned, mert neked is kellemetlen, de persze másnak is, aki érintkezik nagyiddal. Menj oda hozzá és mondd meg neki, de ne virágnyelven, hanem konkrétan magyarázd el neki: nagyi, figyelj szerintem jobb lenne, ha többet fürödnél, mert azért érződik, hogy csak heti egyszer. Az egészségednek is jobb és én is jobban érzem magam tőle.

2012. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Azzal teszel jót, ha megmondod neki, ne kerüljék el azért mert büdi.
2012. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!