Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanya temetésekor fiúgyerme...

Édesanya temetésekor fiúgyermek az édesapa mellett, vagy saját családjával ül a templomban és gyalogol a sír felé az anya utolsó útján?

Figyelt kérdés

Édesanyám elment. A temetésen édesapám és nővérem (családja nem tudott eljönni külföldről) együtt mennek, én magam édesapám mellett az első sorban (ekkor feleségem és gyermekeim mögöttem vannak), vagy feleségem és gyermekeim mellett a második sorban menjek, amikor a koporsóval a sír felé tartunk a kápolnából? Ilyenkor melyik kötelék fontosabb, a saját család, vagy a szüleim (régi családom)?

Ugyanígy, a kápolnában a mise alatt édesapám és nővérem mellett az első sorban, vagy családom mellett a második sorban illik/kell ülnöm?



2012. jan. 16. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem az édesanyád halála miatt. Az édesanyánkat elveszíteni a legnehezebb. Kitartás.
2012. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy te érzed. Úgy cselekedj.

Én a családommal lennék, szorosan az édesapám közelében.

2012. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Nem szabad ilyenkor az apukát egyedül hagyni, menjen szorosan együtt a két generáció. Mármint a két család. Legalábbis én ezt tenném. Ilyenkor ugyanis az apukának szüksége van fokozottan mindkét gyerekére, nem szabad éreztetni, hogy te már az új családhoz jobban tartozol, legalábbis ilyen helyzetben nem.
2012. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt kihagytam, hogy a padsorokban üljetek egy sorba mind.
2012. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom..

Édesapád maradt egyedül, Te a fia vagy, Őt Neked kell bátorítani, vígasztalni (mondhatnám egymást), hiszen mindketten e legszeretettebb rokont vesztettétek el.

Én édesapámmal mennék... Egyébként ki lenne mellette?

Én így gondolom.. A meny közvetett családtag ebben..

Nem lehet, hogy hárman egymás mellett?

2012. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor egyébként nincs "saját" család, meg "régi" család. MIND egy család vagytok, a gyászban pedig különösen. Ez nem is lehet kérdés.
2012. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban menjetek. Középen apu, egyik oldalán Te, a másikon a nővéred. Nagy szüksége van most a támaszotokra, mind fizikailag (kísérni, tartani őt), mind lélekben.

A feleséged ezt meg fogja érteni, hidd el.

Részvétem.

2012. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amikor mamát temettük, elől apósom ment a 3 gyerekével.Utána a gyerekek házastársai az unokákkal.Itt már nem volt szabott sorrend, kicsit összekeveredtünk.Én a sógorral mentem, meg a másik sógor lánya került mellém.Az én fiaim már felnőttek, ők együtt jöttek.Nincs szabott sorrend,de a legelső sorban a közvetlen családnak kellene együtt lenni.Apukáddal meg a tesóddal együtt.Segíteni, támogatni az öreget.Szegény papánk, alig tudta tartani magát, hogy így egyedül maradt.Kellett a fizikai segítség is.
2012. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Részvétem. Én az első sorban ültem az életben lévő szülőmmel és tesómmal. A második sorban ültek a családjaink (házastárs és gyerekek)
2012. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Részvétem. Nincs protokoll (és nincs értelme). Normálisan mész a sír felé valahol a menet elején. Mindkét családod fontos, és ha neadjisten nem lenne felhőtlen a viszony közöttük, erre az alkalomra akkor is illik félretenni.
2012. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!