Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha szinte...

Mit csináljak, ha szinte biztos vagyok benne, hogy a szobatársam lopott tőlem?

Figyelt kérdés

Már láttam lopni a teremből más ember cuccát. Most hoztam volna haza a dvd tartómat (benne 20dvd) és a rikító ollót. Mindegyik ugyan ott volt a koleszban az éjjeli szekrényemben. Biztos voltam benne, hogy ott van, de akkor azt mondtam, hogy majd itthon megnézem. Mindent átkutattam itthon nincs. A koleszban sincs, csak ő lehetett. (Egyébként 2x2 ágyas szobák vannak közös fürdővel Wc-vel, hűtővel.) a Hűtő a mi szobánkban volt, de már fogat mosott este, amikor mi kimentünk sütni a szobatársammal és akkor is a mi szobánkból ment ki. Amikor legközelebb főztünk 3szor direkt vissza mentem, mindig tőlünk ment ki és zavartan mondott valamit.

(Ő volt az, aki leleste rólam a tesztek megoldását. Volt már egy ilyen kérdésem)


2012. jan. 19. 21:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha lopott tőled, akkor ott kell lennie a cuccodnak valahol a cuccai között. Amikor nincs bent, keresd meg a dolgaid nála, és akkor már egyértelműen rá tudod bizonyítani. Ha középiskolás koleszban vagytok, szólj a nevelőtanárnak!
2012. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Egyetemen vagyunk. Azóta már 3 szor hazament, mert vizsgaidőszakban hazajárt, én nem, és már akkor sem voltak meg a cuccaim, csak abban reménykedtem, hogy itthon lesz.
2012. jan. 19. 21:26
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Vond kérdőre, vagy szólj a kolesz igazgatójának, hogy vizsgálja ki az ügyet, és kérd át magad másik szobába.
2012. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

sajnos egyetemen már nem tudot őt beköpni senkinek,neked kéne finoman rákérdezni,h miért csinálja ezt

az én szobatársam a magánéletemben kutakodik,nem egyszer a bolti számláimat nézte,h mennyit fizettem az üzletben,meg kérdezgette,h kivel mit beszéltem telefonon,jól kiosztottam,azóta lehagyott róla

2012. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Ha így konkrétan rákérdezek 100%, hogy nem látom viszont a dolgaimat. Erre gondoltam, szerintetek jó ötlet?

Szia Xy! Emlékszel, még a koleszban kerestem a ritkító ollómat és sehol sem találtam. Még a dvd-tokom sincs meg a dvd immel. Nem láttad? (vagy: Neked nem tűntek el cuccaid?)

Mert ha igen, akkor arra gondoltam, hogy szólok a karbantartónak és Ő majd intézkedik az ügyben.

(Én jóban vagyok a karbantartóval, Ő nem. Arra is gondoltam, hogy oda írom, hogy a karbantartóval beszéltem és ezt mondta, hogy még egyszer nézzem át a dolgaim és ha nem lesz meg, szól a rendőrségnek, -> persze nem igaz, de ha nála van, megijedne és vissza hozná, mielőtt beérek a koleszba.)

Mit gondoltok melyik a jobb? Mit írjak?

Régóta gyűjtött dvd-k voltak, amik nekem sokat jelentenek :(

2012. jan. 19. 21:37
 6/31 anonim ***** válasza:
szerintem jó ötlet,amit leírtál,kérdezz rá,h nem látta e vhol,vagy neki nem tűnt e el vmilye
2012. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

A legalattomosabban: egy másik lányt megkérsz, ohgy legyetek "véletlenül" egy légtérbe és beszélgess a beavatott lánnyal-

"Képzeld eltűnt a rikító ollóm és a dvd-im! De szerencsére a szomszéd /fiúk/lányok látták, hogy ki volt, és holnap megy a rendőrségre a feljelentés a tettes ellen!"


Persze a történet ott igen gyenge, hogy nem nevezed nevén a tettest ,de azt magyarázhatod azzal, hogy még nem beszéltél meg konkrétumot a szemtanúkkal.


(esetleg visszavásárolhatod a cuccot, de ahhoz pénz kell és szerencse, hogy bevállalja)

2012. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
A szobában senki nem volt és én voltam egyedül aki látta, hogy a szobámból jön ki harmadszorra is :(
2012. jan. 19. 21:51
 9/31 anonim ***** válasza:
ha tudsz szerelj lakatot a szekrényedre. nálunk a teremben volt lopás. azóta lakat alatt van minden
2012. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Említsd meg a rendőrséget.

Emlékszem az előző kérdésedre, én már akkor odab@sztam volna neki.

2012. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!