Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtt emberekkel hogyan...

Felnőtt emberekkel hogyan lehetne megértetni, hogy bennük van a hiba?

Figyelt kérdés
A párom szülei képtelenek beosztani a pénzüket. Havi szinten 50-55000Ft jut nekik étkezésre. Ebből nekik 2 hét után semmi sem marad. Nekem is ennyit kell hármunkra beosztani és nem mondom, hogy egyszerű, de nem lehetetlen. Mióta együtt élünk, már világos, hogy miért nem megy nekik: ha pénzt kapnak, azonnal elköltik és meg sem próbálnak spórolni. Az a probléma, hogy szerintük nem ők a hibásak. A párom megmondta nekik, hogy vagy beosztják vagy nem lesz mit enni, de ez sem vált be (nem tudtuk volna nézni, hogy éheznek). Van valakinek ötlete, hogyan téríthetnénk őket észhez?
2012. jan. 21. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg ha megbeszélnétek, hogy ti vásároltok be nekik, osztjátok be a kaja pénzt? Lehet, hogy így ráébrednének, hogy tényleg nem értenek hozzá. Bár ehhez az kell, hogy akarjanak változtatni.
2012. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez így OK, de addig, amíg a párod is otthon élt, gyerekként, hogyan volt elég a pénzük? Sokkal több akkor se jött össze. Csak nem most jött rájuk a költekezés.
2012. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tudni segíteni nekik, mert ha makacsok, még azt is megmondják, hogy neked ehhez semmi közöd. Részben igaz is, annak ellenére, hogy te nyilván jót akarnál nekik.

Vannak, akik tényleg ilyenek... Még a párodat nyúzhatod, hogy nyaggassa őket ezzel, de ha rájuk sem hallgat, hiába.

Az én anyósjelölteim is ilyenek, cigire van pénz, meg hülye termékbemutatókra, tele vannak adóssággal, 2 tévé megy meg a villany két szobában, közben órákig a konyhában ülnek... És nem értik, miért nem jönnek ki a pénzből.

Ti most velük éltek? Mert szerintem érdemes lenne külön, mert az ilyenek olyanfélék, akik nem átallanak elkunyerálni a ti pénzetek is...

2012. jan. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ma is próbáltunk velük beszélni, de csak a fejemhez vágta anyósom, hogy spóroljak én, mert szerinte túl sokat költök a kicsire...

Sajnos akkor sem ment ez másként, amikor a gyerekeik velük éltek. Ha volt pénz akkor összevásároltak minden hülyeséget, aztán meg éheztek, mentek kölcsönért a szomszédokhoz, nagyszülőkhöz.

Sajnos ők jöttek hozzánk, mert az utcára kerültek.

2012. jan. 21. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!