Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem tartanátok furcsának,...

Ti nem tartanátok furcsának, ha férjetek nélkületek járna színházba már évek óta az agglegény kori baráti társaságával?

Figyelt kérdés

Engem annyira zavar, hogy ma, mikor délután megint bejelentette, hogy "ugye nem felejtetted el, hogy ma színházbérletem van?", úgy elkezdtem kiabálni, hogy a gyerekek csak pislogtak, de én nem tudtam magam türtőztetni. Kb. 10 éve vettek operett bérletet négyen, 2 fiú, két lány, mind facér volt. Közben mi már 5 éve összeköltöztünk, majd összeházasodtunk, született egy közös babánk aki 2 éves és nekem is volt már 2 nagy lányom az előző házasságból, így öttagú lett a család.

Már sokszor mondtam, hogy szüntesse meg ezt a bérletesdit, mert el kell fogadnia végre, hogy az előző életének vége, már családos, már nem "illik" ilyen külön programokra menni. Hiába, minden évben kiderül, hogy újra és újra megvették neki a többiek, mintha szándékosan csinálnák és elrángatnák mellőlem a párom. Halkan jegyzem meg, hogy az egyik nő szerelmes is volt a férjembe még annak idején, de nem volt esélye. Ő a főszervező, szerintem még most is rajong a páromért.

Eljár velük havonta egyszer étterembe is, akkor többen vannak, de ez a magja a társaságnak.

Nagyon zavar, egyszerűen már nem tudom ezt elfogadni, szeretném ha tényleg feladná.

Nem hiszem, hogy csak irigység beszélne belőlem, valahogy inkább az lehet, hogy a férjem még mindig nem fogadta el, hogy családos ember lett.

Ha ezt a két dolgot abbahagyja, akkor máshová már nem járna, de szerintem egy apukának nem is kellene külön járnia.

Kértem, hogy amíg nagyobb nem lesz a kicsi, ne járjon nélkülem, majd ha már lesz kire hagyni, menjünk inkább együtt, mert én is nagyon szeretnék színházba menni, igaz, nem operettre, mert azt ki nem állhatom.

Mit gondoltok erről?


2012. jan. 22. 23:11
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
77%

szerintem ápolja a barátságot! én is jároka barátaimmal elég sürün túrázni meg mindenhova de asszonyt nem viszem mert a régi barátsági maggal érzem jól magam

mert pl mikor szórakozunk és a régi történetek jönnek neki rosszul esne tudom h mondaná komám emlékszel arra csajra stb .

2012. jan. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon jól teszed, ha az utolsó -tőled független- szórakozásától is eltiltod... már amennyiben a válás, vagy a megcsalt feleség szerepe a célod. Ennyire ne akaszkodj rá a férjedre, mert nem a tulajdonod: besokkall és elege lesz belőle, hogy bármerre fordul, folyton a fenekében vagy. Könyörgöm, színház és étterem, nem ivós-hányós kocsmázás... borzalmasan nyomasztó lehet együtt élni veled. Levegőzni, sétálni egyet elmehet egyedül, vagy ahhoz is engedélyt kell kérnie?
2012. jan. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
23%
én már gyanakodnék a helyedben hogy van-e valami a háttérben...
2012. jan. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne járhatna el külön szórakozni?? Erre minden normális embernek igénye van. Én bele is őrülnék, ha a párom "megtiltaná", hogy elmenjek valahova a barátaimmal. Egymás előtt is volt életünk, és csak azért, mert most együtt vagyunk még nem kell feladni azt. Gondolom ez a bérlet meg az étterem összesen havi két alkalom, ennyi pont elég. Menj el te is a barátnőiddel moziba vagy teázni, hidd el jót fog tenni, addig hagyd apukára a babát. (egy kétéves gyereket már simán lehet kire hagyni, én vigyáztam a 10 hetes öcsémre is..)
2012. jan. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%

"mert el kell fogadnia végre, hogy az előző életének vége"


2 nagylánnyal az előző házasságodból ezt én így ebben a hangnemben nem forszíroznám.

2012. jan. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%
Én maximálisan megértem az érzéseidet, és elhiszem, hogy ez nagyon rossz neked, de mégis azt gondolom, ez nem olyan nagy bűn. Inkább színház, mint kocsma nem:) Ennyi külön programot meg kell endedni neki, még ha nem is könnyű! Az más kérdés, hogy ti is csináltok-e közös programokat?! Mert neked is könnyebb lenne ezt a baráti kört tolerálni, ha neked is jutna valami a házimunkán, és a babázáson túl is... Ezt viszont nektek kettőtöknek kell megbeszélni.
2012. jan. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%
Szervezz inkább magadnak is "kimenős estét" amikor az apa vigyáz a gyerkőcre és te is tudsz lazítani ismerősökkel, barátnőkkel. Akkor könnyebben tudod majd kezelni szerintem. Valamint közösen is csináljatok programokat, hátha pár órára kettecskén is ki tudnátok mozdulni és élvezni egymás társaságát.
2012. jan. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%
Nincs jogod eltiltani a férjedet a barátaitól. Nem a kamaszlányod, akinek megszabhatod, hogy kivel és mikor találkozhat. Neked nincs egy barátnőd sem? Ha van, akkor hogy esne, ha "eltiltana" tőle? Ő úgy fogadott el téged, ahogy vagy, két gyerekeddel együtt, te meg hálából elmarod a régi barátait..?
2012. jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%
Ha szeretnél te is színházba menni, kérd meg, hogy legközelebb vegyen neked is bérletet. Ez évente 4-5 alkalom, nem hiszem, hogy ennyi időre nem tudnád kire hagyni a bébit, főleg, ha vannak nagyobb testvérei. Ha meg az operettet nem szereted, de a párod szereti, nem tilthatod el tőle. Ő megszabja, hogy te milyen zenét hallgathatsz? Szerintem örülj, hogy nem kocsmázni meg diszkózni jár. Nem hinném, hogy abban a 3 órában, amíg távol van, megcsalna vagy ilyesmi.
2012. jan. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

"el kell fogadnia végre, hogy az előző életének vége, már családos, már nem "illik" ilyen külön programokra menni."


Ekkora baromságot már régen láttam leírva. Neked nincsenek külön barátaid? Te csak a családdal mész bárhova? Az előtted való élete úgyanugy hozzátartozik mint a mostani.

2012. jan. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!