Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahhoz ha kapnáto...

Mit szólnátok ahhoz ha kapnátok egy lakást a szülőktől? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Szóval,26 éves pár vagynk,2éves lesz a lányunk. Most albérletben vagyunk,anyum a közelünkben és rengeteget segit.(Vasalásban,ebéd,vásárlás)Nincs kocsink,igy a nehezeket ő veszi meg pl tejet. Vasalni nem tudok mert a lányunk keveset alszik én is pihenek akkor vagy pakolok...

Este meg későn alszik el,akkor szintén esélytelen.

A párom rokona(keresztanya) összeveszett a párjával s a párom szülei kitalálták hogy megveszik nekünk azt a lakást. CSakhogy az a lakás 55m2 kb,panel.Ergo több a számlája meg a fűtése is gondolom. Nem tudom mert nem laktam még panelban(S nem is érzem benne otthon magam)...

S igy nem kéne fizetnünk albidijat(45e) de több lenne a rezsi.KK-et nem kell itt fizetnünk. S anyum nem tudna nekünk annyira bevásárolni meg nem tdna annyit segiteni.Tegnap este is itt volt 2órát mert a párom nem érezte jól magát és anyum segitett rendet rakni meg elpakolni a már kinött ruhákat.


Én szivesebben maradnék itt... Ja és a párom beszólt,hogy ha nagyon nem tetszk akkor visszajövök anyumhoz.(Jó ezt poénosan mondta,de akkor is... )

Itt vannak gymond az előzmények: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


2012. jan. 23. 10:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
92%

Az igazság az,hogy én téged mint anyukát egy kicsit életképtelennek tartom.

Rengetek kifogást írsz,hogy mit miért nem tudsz csinálni.Pedig ahogy mindenki más aki semmi segítséget nem kap tud vasalni,mosni,vásárolni gyerek mellett,de te lazán elviseled hogy anyád cipekedjen,dolgozzon helyetted.Nekem már ezért is lelki ismeretfurdalásom lenne,és forogna a gyomrom a szégyentől.A lakásról annyit,hogyha valaki azért marad az albérletbe(ahonnan bármikor kirakhatja a tulaj) mert olcsóbb a rezsi,annak elment az esze..

Te egy elkényeztetett,egyedül képtelen megcsinálni dolgokat ember lehetsz..

Imádkozz,hogy anyukád nagyon-nagyon sokáig éljen még (és ezt tényleg nagyon kívánom én is) mert ha ő nem lesz,akkor te bajban leszel..(azért nem árt ha néha kezedbe veszed a vasalót,hogy tud mire való..

2012. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos egyet kell értenem az előzővel.

Sok olyan családot ismerek, ahol már nem élnek a nagyszülők, Apuka látástól-mikulásig dolgozik, Anyuka mégis meg tud csinálni mindent. Szerintem is jó lenne, ha kicsit önállósodnál.

A panel meg ugyanolyan, mint a többi lakás, gondolom most sem kertes házban éltek. A rezsi nem hiszem, hogy 45 ezerrel lenne több, úgyhogy valószínűleg spórolnál is. Vagy max. ugyanott tartanátok.

Mellesleg én a fenekemet a földhöz csapkodnám örömömben, ha kapnék egy lakást...

2012. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
96%

2 éves gyerek eljátszik magában. 2 éves gyerekkel el lehet menni boltba, és nem kell 10 liter tejet megvenni egyszerre.

Ha mondjuk, a közösköltség lesz 10 ezer, nehogy már minden hónapban 35 legyen a fűtés a panelban! Bolond vagy, ha nem fogadod el.

Az a bajod, hogy anyád, a feneked alá tesz mindent.

2012. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
98%

Egyetértek az elsővel. Két éves gyerek mellett már minden házimunkát,bevásárlást meg lehet csinálni. Nem kell egész nap a gyerekkel foglalkozni,tudnia kellene egyedül is eljátszani.

Én sem vagyok a panel híve,de egy saját lakás sokkal jobb,mint egy albi,akkor is,ha kicsit több a rezsi. Onnan nem tesz ki senki. Az albiból pedig kitehetnek.

2012. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sokan kiugranának a bőrükből örömükben, ha egy lakást tolnának alájuk.

Az albérlet rezsivel, mindennel együtt 45ezer? Akkor nagyon-nagyon jutányos...


Igazat adok az előttem szólónak, tényleg meg kellene tanulnod kicsit leszakadni anyukádról, mert sose tudhatod, mikor jön neadjisten olyan helyzet, amikor magatoknak kell megoldani mindent.


Nem sajnáltatom magam, de 2 gyerekem van, szüleim meghaltak, anyósomék pedig 250 km-re laknak. Megoldjuk a férjemmel, mert meg kell. Persze nem akarok álságos lenni, nyilván elfogadnám a segítséget, ha lenne, de biztos, hogy nem ekkora mértékben.

2012. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
98%
Nagy előny ha megtudják nektek venni, ha segítséget nyújtanak fogadd el. Szerintem írd össze egy pappírra a költségeket tisztán. Ha tényleg úgy van ahogy írod, még mindig kereshettek a környéken azonos árfekvésű lakást, kevesebb rezsivel. Én nagyon nagy köszönetet mondanék ha így tudnának segíteni a szüleim.
2012. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
92%
Szerencsétlen bénaság vagy
2012. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
98%

Hát én repesnék az örömtől.

Elég gyerekesen írsz amúgy... Sok fiatal párnak semmi segítsége nincs, se anyagi, se más. Mégis megoldják. Arról már ne is beszéljünk, akik egyedül maradnak a gyerek(ek)kel.

Neked anyukád mindenben segít - ezzel semmi baj, ha ő szívesen csinálja, miért ne tegye meg -, de még így is nyavalyogsz (bocsi, ez az, amit itt levágtál, egy eléggé követhetetlen monológban), és ahelyett, hogy örülnél egy felajánlott lakásnak, azon panaszkodsz, hogy nem elég luxus neked egy panel... Ilyen hozzáállással várj még, hátha valaki egy kastélyt ajánl majd... Megáll az ész.

2012. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 A kérdező kommentje:

Jaj... Igen Édesanyám megy el vásárolni! Csalhogy én is megyek vele. S a lánynk a kocsiban van(bevásárlókocsiban természetesen mielött leszóltok,hogy kint hagyjk a kocsiban.)S én veszem le a polcról a tejet meg társai...(S ez kb havonta egyszer van hogy hoz 1 vagy másfél karton tejet.) Minden mást mi veszünk meg.

Végülis igen,tegnap 4órát a konyhában takaritottam,meg mosogattam.Meg mosást tettem be,meg kiteregettem...

Nem rakna ki a tlaj,mert ismerjük. S mondta ha szeretnénk megvehetjük a lakást.

Nem kertes házban élünk,de talán zöldebb helyen mint a panel. Mostani rezsink kb 20. Panelban nem tudom mennyi.De ahogy mondták,hogy ugy nem is használnak semmit úgy 50ezer. Az sok. Nem? Itt 45-t fizetünk a albidijra,plssz a rezsi ami kb 20-25.

2012. jan. 23. 11:00
 10/86 A kérdező kommentje:

Igen eljátszik magában a kislány,de nem merek mellette vasalni pl mert mi van ha lerántja magára a vasalót ami forró.

Apróságokat kiszoktam vasalni.S azt meg nem lehet hogy becsukom a másik szobába és ott legyen...

2012. jan. 23. 11:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!