Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnál a szüleidnek vagy...

Szólnál a szüleidnek vagy hallgatnál?

Figyelt kérdés

Nagytatám egy elég nagy összegű takarékszámlát szeretne nyitni a lányomnak,ha nagykorú lenne felvehetné(most 2éves).

Ez eddig szép és jó,de azt mondta ne áruljam el a szüleimnek mert balhé lesz.Van egy öcsém akinek nincs gyereke,igy nyilván neki nem nyit számlát ez logikus.Anyuék ezen tuti kiakadnának hogy ez igy igazságtalan és megint összevesznének a tatával.

Most mit csináljak,ha elmondom balhé lesz ha nem mondom el az olyan mintha hazudnék,eltitkolnék valamit.


2012. jan. 23. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A tatád nyilván nem véletlenül kért meg rá hogy ne áruld el senkinek. Nem akar balhézni senkivel a családban. Örülj neki, hogy megtette ezt a lányodért cserébe ( szerintem) nem nagy kérés a hallgatás. Ez a ti közös titkotok. :)))
2012. jan. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy, és amúgy is van minden embernek titka. Az eltitkolás nem hazugság, főleg ha a békesség érdekében történik.
2012. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem mondanám el.

Nagypapád azt csinál a pénzével, amit akar. Csak konfliktus lenne belőle.

2012. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez a titok nyilván egyszer kiderül és akkor én leszek a legnagyobb bűnös anyuék szemében.

Nagyon jó a viszonyom a szüleimmel,mindig mindent megbeszélünk.Anyuék és a tatám közt nem valami jó a viszony,főleg öcsi miatt.

Két tűz közt vagyok most.

2012. jan. 23. 12:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hallgass inkább. Aztán mikor nagykorú lesz a kislányotok, lesz nagy "meglepetés". Ennyit megér a hallgatás. Tulajdonképpen nem hazudsz, mert nem kérdezi senki, hogy tatád nyitott e takarékszámlát. Régen felnőtt ő már, azt kezd a pénzével amit akar. Ő kért egy szívességet, szerintem ne "áruld el".
2012. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nagyapád a pénzt nem neked adta, hanem a lányodnak. Ha tőle is sajnálják a pénzt a szüleid és az öcséd akkor elég szánalomra méltók. Az meg, hogy az öcsédnek nincs családja, arról nem Te tehetsz.
2012. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk kicsit tényleg igazságtalan az öcséddel szemben...

Ugyanakkor a nagypapád felnőtt ember, és ő dönti el, mit csinál a pénzével, gondolom nem kényszeríti senki.

2012. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem,sem öcsém sem anyuék nem sajnálják a pézt a lányomtól,itt nem erről van szó.

A tatáéknak én voltam a kedvenc,öcsit nem nagyon szerették.Nyilván egy anyának ez nagyon rosszul esik,ezért nem szereti anyu a tatámat.Most ez a pénz az én lányomnak jön,ergo megint megy a kivételezés.

Csakis ezért szeretnék szólni és tisztázni most hogy rendezzék le egymás közt ezt a dolgot a tatám és a szüleim.

2012. jan. 23. 12:43
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szólj, ez a minimum amit megtehetsz a tatusért, már h ő ilyen áldozatot hoz a lányodért. Ez egy bizalmi kérdés. Ő megelőlegez neki egy nagyobb összeget majd 16 év múlva, addig meg nem kéne mondani senkinek ezt. mivel senki másra nem tartozik. Megkért rá, tehát szerintem csúnya dolog lenne ha őt meg ezzel "hátba támadnád" hogy elkotyogod, mikor külön felhívta erre a figyelmed. Majd ha az öcsédnek is lesz gyereke és neki egy fillért sem fog adni, majd akkor agyalj ezen, addig tedd félre, és vedd úgy hogy nem tudsz semmit. Még több mint másfél évtizedig amúgy sem aktuális. Ne generálj magadnak feleslegesen problémákat.
2012. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég butaság ilyenen problémáznod. Örülj neki, hogy a lányodnak akarnak kedvezni. Ha nem szereik az öcsédet, hát nem szeretik, ez az ő dolguk, nyilván megvan rá az okuk, és különben is, a szeretetet nem lehet kikényszeríteni.(mondom ezt úgy, hogy az én családomban én voltam a nem szeretett unoka)Anyádéknak mi köze van ehhez? Az égvilágon semmi. Ők majd egyenlően adnak az unokáknak, ha így látják jónak. De könyörgöm, az öcsédnek nincs is gyereke, akkor mi lenne a probléma?
2012. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!