Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem maradhat az intézmén...

Miért nem maradhat az intézményben?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éve van az öcsém intézetben, mert alkohol problémái miatt olyan mértékben leépült, hogy nem képes ellátni magát.

Édesapánk a gyámja, mert édesanyánk már sajnos nincs velünk. Most mennie kell innen, mert állítólag már nem lehet ott "tartani" tovább. Eddig térítés mentesen volt ott, a nyugdíját az apánk kezelte.

Más otthonokban csak a nyugdíjánál több pénzért lakhatna. De ki fedezze? Van egy lánya, akivel soha nem törődött, de fizetett utána gyerektartást rendesen, ő lenne köteles fizetni, aztán a sorban én következnék...

A lányt nem szeretném erre kötelezni, meg lehet érteni, miért nem, én meg nem tudom kifizetni.

Mit tehetek most, én kellek intézkedni édesapám helyett, ő már nagyon idős.


2012. jan. 23. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam már én is hogy van egy határ ameddig benntarthatják az ilyen betegeket költségmentesen.De továbbra is maradhatna,ha fizetnétek az ellátásáért.

Sok lehetőségetek nincs.Vagy kerestek egy olcsó helyen az országban amit a nyugdíjából tud fedezni,vagy magatokhoz veszitek,és otthon ápoljátok.

A lányát meg azért mert fizette a gyerektartást nem lehet kötelezni,hiszen csak biológiailag az apja,hiszen te magad is írtad sosem foglalkozott vele.A lánya hivatkozhat erre,és meg is nyerné a pert.

2012. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én szeretném, hogy maradjon ott, fizetnénk is, de más megoldást nem látok erre... Fizetni nem tudok, magamhoz venni nem tudom!
2012. jan. 23. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:
szia! hova valósiak vagytok? van valami szabály, hogy a nyugdíjának csak bizonyos százalékát lehet 'elvenni' tőle az otthonban. kérj segítséget egy szociális munkástól
2012. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vasiak vagyunk, de nem tudok itt szociális munkást. Ügyvéd segíthetne?
2012. jan. 23. 14:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden önkormányzatnál van családsegítő.Nálatok is kell, hogy legyen.Próbáld meg náluk, talán tudnak valamit segíteni.
2012. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem testvérem értelmi fogyatékos, és egy otthonban él. Igen, fizetni kell érte, még akkor is, ha állami. Elsődlegesen az ő rokkant nyugdíját veszik el a lakhatásra, de mivel nem fedezi teljesen a díjat, ezért szüleimnek is rá kell fizetniük havonta 20 ezret. Nem vehetik el a teljes rokkant nyugdíját, ahogy írta itt valaki, de a hiányzó összeget az egyenesági rokonra terhelik. Nem egyenesági rokonra elvileg nem terhelhetik, az más kérdés, hogy mi van akkor, ha te külön bevállalod.


Gyámhivatal nem tud ebben segíteni, mert nem látnak bele az egyes intézmények pénzügyeibe. Az "árat" ugyanis az a megyei vagy települési önkormányzat szabja meg, ahol az intézmény van (már feltéve, hogy nem magán az intézmény). A családsegítőknek ill. gyámügyiseknek ehhez semmi közük nincs.


Arról nem is beszélve, hogy ha erről a helyről, ahol most van a testvéred, kirakják - akkor sem tud automatikusan máshová átmenni, hiszen várólisták vannak a normálisabb helyeken.


Én a ti helyetekben felhívnék pár intézményt és érdeklődnék a díjaikról és a lehetőségekről.

2012. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!