Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem, beleszerettem a...

Azt hiszem, beleszerettem a férjem barátjába. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egyik barátját, majd két éve, az esküvőnkkor ismertem meg. Amikor bemutatta, rögtön szimpatikus lett a srác: vicces, nyílt, közvetlen, nagyon barátságos teljesen ellentéte a férjemnek, akit egyébként nagyon szeretek. Elég sokat beszélgettünk akkor, én nagyon megkedveltem. Bíztam benne, hogy barátok lehetünk.


Azóta jó párszor találkoztunk már, és egyre jobban kedvelem. Jobban mint kellene, de ő is engem. Feltűnően kedves velem, mindig keresi a társaságom, jól elvagyunk együtt. Egyre gyakrabban nézegetem az esküvői fotókat, videókat, amiken ő is rajta van. Kb. fél éve jöttem rá, hogy beleszerettem. A viselkedése alapján teljesen biztos vagyok abban, hogy ő is szeret. Próbálom kiverni a fejemből, de nem megy.

Mindketten házasok vagyunk, szeretjük is a párjainkat. Nagyon ellentétes a személyiségünk, mégis mindketten vonzalmat érzünk a másik iránt. Ha vele vagyok arra gondolok, milyen szenvedélyes lenne a mi kapcsolatunk együtt.

Kétségbe vagyok esve, mit tehetnék, hogy elfelejtsem? Voltatok már hasonló helyzetben?


2012. jan. 28. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Igen. De próbáld elfelejteni az a legjobb. Azért van ez mert nem kaphatod meg es izgalmas az egész.de ha szereted a ferjed tiszteled ezt nem teszed meg vele. Nem jó a tüzzel játszani bár egy szerelmes embernek ezt könnyü mondani,,,
2012. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltunk. Nincs akkora vágy és nincs akkora szerelem, amiért megérné hűtlennek lenni, olyanhoz, aki nem érdemli. Minden kérdésnél eszembe jut valami bölcsesség. A tied ez: "Férfibecsület, asszonyi tisztesség olyan, mint a szüzesség. Kicsi hiányzik belőle, az egész odavan."
2012. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd. Szinte biztos vagyok benne, hogy a férjed beleőrülne a dologba, élete végéig tartó terhet raknál vagy az ő vállára, vagy a sajátodra, vagy mindkettőtökére, bármilyen kimenetelű lenne a dolog - lebuksz, gondolom ezt nem kell magyarázni; titokban tartod, akkor felőrlődsz egy idő után; szétmentek, bűntudatod lesz, stb. Sehogy se lehetne jó vége. Ezt úgy mondom, hogy bár nálunk csak párkapcsolatról volt szó - a legjobb barátnőm összejött a szerelmemmel -, borzasztóan megviselt a dolog, mind fizikailag, mind emberileg... jobban, mintha egy tökidegen emberrel állt volna össze! Teljes kudarcként éltem meg..
2012. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

TE az a fajta ember vagy, aki mondogatja, hogy szeret, de nem azt cselekszi, ez tunik ki az irasodbol is. VAnnak huseges, s hutlen emberek, talan te a masodik tipus vagy, de nem valoszinu, hogy a parod ezt elturi, vagy a masik ffi valoban ugy tekint rad, mint nore, hiszen van felesege, erre nem gondoltal?

Elj szeretetben! TEremsd meg onmagadban a tiszta es igazi szeretetet!

2012. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szerelem. Ez a vonzalom kb addig tartana amíg meg nem kaphatod. Utána felváltaná a kétség hogy jól tetted e hogy ezt választottad. A lángolás nagyon hamar elmúlna.

tapasztalat sajnos.

2012. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak két dolog jutott eszembe.


Gondolod, hogy ez a fene nagy szenvedély, amin gondolkodsz örökké fog tartani? Egyszer végre beteltek egymással jönnek a szürke hétköznapok, elmúlik az ismeretlen az új varázsa aztán eszedbe jut, hogy volt egy jóravaló férjed, felrúgtatok egy-egy házasságot és megérte? Régen a férjeddel nem volt meg az a szenvedély? És most itt vagy egy másik pasival a fejedben. Mi történt? És a másik mellett nem fog meg történni?

Nem fog a férjed sorsára jutni pár év múlva?

A másik: ha igazán szeretsz valakit akkor nincs helye másnak a szívedben. Ha két pasi is vonzza az embert akkor egyik sem az igazi. Ott gond van. Mindkettő jó pasi, vonzóak, jó lenne megkapni mind kettőt. De hol van az aki verhetetlen? Aki mellett már ugrálhat a többi pasi de minek?


Szereted a férjed csak nem eléggé mert valaki más is be tudott furakodni oda ahol csak neki lenne helye.

Szeretem a férjem csak....ott a másik is.

Ez pont olyan, amikor azt mondják, hogy nem vagyok alkoholista csak sokat iszom:)


Hát sok szerencsét. Maradj a férjed mellett ha már tényleg annyira szereted.


Ha én valamiben nagyon nem tudok dönteni akkor mindig a kisebb rosszat választom.

A férj mellett maradni némi képzelgéssel, ami várhatóan elmúlik vagy szétdúlni két családot plusz egy barátságot, csakhogy pár év múlva ugyanúgy belépjen a második Mr. Karizma.

Az érzelmekkel marha nehéz vívni ide józan paraszti ész kell inkább arra hallgass.

Jobb lesz a lelkiismereted, hosszabb távon jobban profitálsz lelkileg, ha most veszel egy nagy levegőt és átgondolod a dolgokat, és döntesz, hogyan tovább.

Egyen azért gondolkodj el: a férjed még nem csalt meg legalábbis nem írtad.

A másik meg a barátja felesége felé kacsintgat egy valószínűleg jóravaló feleség mellől. Meg tudnál bízni benne ha bármi történne? Képes lennél tisztelni?

Meg tudlak érteni nincs az érzelmeidben semmi elítélendő amíg nem csinálsz hülyeséget. Az érzelmek nem direkt jönnek ott vannak egyszer és az ember maximum uralkodhat rajtuk ha tud. Egy kapcsolatba bejátszik, hogy valamelyik fél fellángol, és emiatt kétségbeesik. Ilyenkor át kell gondolni és dönteni. Vagy az egyik vagy a másik de nyíltan, őszintén. És akkor nincs mit szégyellni.

Vagy tartsd meg magadnak az egészet és rendezd a soraidat, fedezd fel újra a férjed, és tégy meg mindent a túllépés érdekében.

Sok sikert.

2012. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"mit tehetnék, hogy elfelejtsem?"

Először is, biztos vagy benne, hogy el aakarod felejteni? Ha nem, akkor úgysem fogod.

Ha tényleg az a célod, hogy ellenállj a csábításnak, akkor a legjobb, amit tehetsz, hogy nem ezen a kapcsolaton gondolkozol, hanem a férjedhez fűződőn. Gondold végig, hogy mit értékelsz, mit tisztelsz, mit szeretsz benne. Miért fontos ő a te életedben. Véletlenül se azon gondolkozz, hogy mit nem szeretsz. (Nem az egyoldalú gondolkodás híve vagyok, csupán tisztelketben tartom a kérdésed, ami nem arra vonatkozott, hogy hogy dönts, hanem arra, hogyan védd meg az egyfajta döntésed). Ne azt nézd, hogy mi lenne, ha ezzel a sráccal egymásnak esnétek. Nyilván az egy vagy több klassz alkalom lenne. Azt nézd, hogy a férjeddel való kapcsolatra ez milyen hatással lenne. Lehet, hogy eljátszanád a bizalmát, benne meg otthagynád egy életre a tüskét.

2012. jan. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok emberrel előfordul, vagy bevallja vagy nem. én is így jártam mint te.

Mi együtt is éltünk vele egy évig. Jófej, jó volt a gondjainkat (sok volt) férfi szemszögből is hallani.

Elmúlik.

Ez csak amolyan tavaszi zsongás, az újdonság varázsa!

De ha neked ilyen nehéz, írd össze egy lap két oldalára, hogy mit nyernél illetve veszítenél.

2012. jan. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek!
2012. jan. 29. 08:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod összetörni a párod,és a barátja feleségének a szívét,ne menj bele a viszonyba...

Kerüld egy ideig a barátot,próbáld más szemmel nézni, keress benne negatív tulajdonságot...hátha menni fog a felejtés...

2 év házasság után már más férfin gondolkodni,hát....

2012. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!