Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A többgyerekes szülők egyformá...

A többgyerekes szülők egyformán viszonyulnak a gyerekeikhez?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lehet mindenkit egyformán nevelni, hiszen nincs két egyforma egyéniség. Gyakran fordul elő, hogy a szülő megkülönbözteti gyermekeit?
2012. jan. 29. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyforma intenzitással lehet szeretni. A minőségi megkülönböztetés meg normális, a barátaidat is más és más tulajdonságaikért szereted.

Bár az is igaz, hogy az ember a gyerekét általában feltétel nélkül szereti.


Vannak szülők, akik megkülönböztetnek, vannak, akik nem. Ez is olyan, mint bármi más.

2012. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát én nem érzem h minket megkülönböztetnének, mindkettőnket a személyiségünknek megfelelően kezelnek:)
2012. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szeretni egyformán szeretem őket, de mást tisztelek bennük, mert különböző személyiségek. Az egyiknek imádom a logikáját, a humorát, vele nagyon egy húron pendülünk, de a másiknak a szorgalmát, azt hogy könnyen kezelhető, stb.


Nevelésben muszáj őket megkülönböztetni. A szabályok ugyanazok mind a kettőnek, kivételezés nincs, de a fegyelmezés módjában igen. Az egyik szófogadó, vele még kiabálni sem lehet (nem is kell, elég rászólni), viszont van neki is olyan amikor ki tud borítani. A másikat meg erősebben kell fogni, különben elkanászodik, és arra is figyelnem kell, hogy ne nyomja el a testvérét.

2012. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A többgyerekes szülő ismeri a gyerekeit egyformán imádja őket de úgy kezeli mindet ahogy igényli.
2012. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó! Igazad van NORMÁLIS esetben valóban így működik. De gyakran előfordul az, hogy kiemelnek egyet-egyet közülük akit kevésbé/jobban szeretnek, lenéznek/imádnak.... Mi négyen vagyunk testvérek. Nálunk a húgom volt a minden, a tökély. Ő hasonlít legjobban apámra. Akaratos, mindig neki van igaza, agresszív. Az öcsémet és engem bántottak a legtöbbet. Mi önbizalom hiányosak, félénkek, csendesek vagyunk. Hát...ez jutott.


Az biztos, hogy én minden gyerekemet egyformán szeretni fogom és mindent megteszek értük. Arra jó volt a gyerekkorom, hogy tudom milyen nem akarok lenni.


20/L

2012. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van. A lányom 14, az ikrek (fiu,lány) 18 évesek. Egyformán imádom őket. Amikor kicsik voltak máshogy büntetem meg őket. Igényelték is.
2012. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
engem utál anyám.
2012. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!