Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám furcsa pénzkezeléséről...

Anyám furcsa pénzkezeléséről van szó, valahogy beszélnem kellene vele. Tanácsokat írnátok?

Figyelt kérdés
nem voltunk gazdagok soha,az tény.de pár éve elváltak anyuék,a lakáshitelt alig bírta kiifizetni,de vett mosogatógépet,új mikrót,mosógépet hitelre(fele áruhitel-fele provident)akkor nagyon csúnyán összevesztünk,meg is vert.kezdett jó viszonyunk lenni mostanában,van új pasija is.nemrég hazamentem egy 120 ezer ft-os új tv fogadott(a régi "csak" kb70-80 cm-es)aztán sírt hogy ő mindíg ki van centizve anyagilag,amiről a mocsok apám tehet.aztán pár nap múlva ír sms-t hogy történt valami és kell neki pénz.én ökör meg adtam neki.kb 60-80 ezer körül van amit mostanában odaadogattam.tudom hülye vagyok de megsajnáltam.amikor később felhívtam h mire kellet a pénz mi volt a válasz??ja befizettem a számlákat meg kell kajára.na ezen berágtam...valahogy beszélnünk kell.de tudom megint verekedés a vége,meg veszekedés.nekem sosincs igazam egyébként..
2012. febr. 1. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Verekedés??? Hány éves vagy?
2012. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól hallom? Verekedés? Megveri a felnőtt lányát...?

Akkor itt nagyobb bajok vannak, mint a pénzszórás...

2012. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hú bocsi de hosszú lett..az kimaradt h anya küld nekem pénzt sulira,de visszakéri,meg a diákhiteles meg diákmelós pénzemről van szó.mondtam neki ha nincs pénze nekem nem kell adni,nem várom el.csak akkor nem kell mindenki előtt hangoztatni hogy ő hogy támogat,ha kb minuszba jövök ki a hülyeségei miatt.de mindig ez volt.elveri a pénzt aztán néz meg sír h nincs mit enni,meg nincs villany,meg gáz.de új szarokat venni van..
2012. febr. 1. 12:34
 4/13 A kérdező kommentje:
ja igen.akkor 21 voltam.erősebb mint én.most 23 de félek nem változott semmi.mamát is megverte.de arról nem tudnak a rokonok.vele a nyugis dumálást el lehet felejteni.tanácstalan vagyok
2012. febr. 1. 12:36
 5/13 A kérdező kommentje:
marhának érzem magam ha segítek..de unom h gyagyának néznek és kihasználnak.kb 1 hónapban 1x megyek haza illendőségből,de akkor is megsajnálom.azt hittem tényleg történt velük valami,és arra kell pénz.erre kiderül hogy csak azzal nem kalkulált hogy a 100 ezer ft os fizuja nem elég a 120 ezres tv-re.kiakasztó
2012. febr. 1. 12:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp beszélned kell vele erről. ha a verekedés (uramisten!) tényleg ennyire benne van a pakliban nála, akkor hívd fel telefonon és mondd el úgy. készülj fel rá, h esetleg semmi sem fog változni. az anyukád annak a típusnak tűnik, aki számára minden építő, jóindulatú kritika falra hányt borsó. kezdd el élni a saját életed, koncentrálj arra és próbálj meg minél inkább függetlenedni anyukádtól (nem csupán anyagilag, egy biz. mértékig érzelmileg is)
2012. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Hát... akkor talán tényleg az a legjobb, ha nem fogadsz el tőle és nem adsz neki pénzt. Megváltoztatni nemigen fogod tudni. És igen, telefonon kommunikálj, ha ilyen verekedős...
2012. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
lehet hogy igazatok van,telefonon kellene.vagy arra gondoltam hogy a pasija előtt vonom kérdőre..együtt élnek,jó lenne ha tudná mi a helyzet,nem?
2012. febr. 1. 12:56
 9/13 A kérdező kommentje:
meg veszik a 300ft/l-be kerülő pepsit meg havi 10 ezer az újságjuk,stb.hó végén meg nincs semmire pénz..azt gondoltam ha együtt lesznek más lesz,de nem:S.van egy olyan érzésem hogy sose változik semmi.többet nem adok nekik pénzt.
2012. febr. 1. 12:59
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Van egy ötletem, fogadd el a pénzt, tedd egy külön számlára, de ne add neki vissza soha, csak gyűljön ott. Aztán ha már a végrehajtók kopogtatnak, vagy valami más baj van, igazi baj, akkor abból a pénzből ki fogod őt segíteni. Ha meg nem ad több pénzt, hogy nem adod vissza, akkor is megoldódtak a dolgaid. Semmi egyebet nem kell csinálnod, nem kell beszélned vele, csak elhatározni, hogy nem adod vissza a pénzt, amit adnak, mert hidd el, mondhatsz NEM-et is, bárkinek, bármikor, főleg ha az lenne az ő érdeke is.
2012. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!