Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értethetném meg anyósom...

Hogyan értethetném meg anyósommal, hogy ha így folytatja, el fogja veszíteni a fiát és az unokáját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal van egy három hónapos kislányunk, eddig a szüleinél laktunk, de most február 18-án leköltözünk vidékre (165 km). Ezt múlt hétfőn közöltük a szüleivel. (Mostanra lett biztos a dolog.)

Eddig sem csíptük egymást anyóspajtással (pontosítok: semmi bajom nem lenne vele, ha nem cs*szegetne, gyanúsítgatna és beszélne ki a hátam mögött), de azért kijöttünk, elvoltunk, sokat javult a helyzet a pici születése óta. Legalábbis ezt hittem.

Hétfő óta azonban megváltozott a helyzet, méghozzá a legrosszabb irányba. Valahányszor összefutunk a lakásban, mindig van hozzám valami csípős mondanivalója, beszólogat, hergeli magát, sérteget. A kínzóan mókás elméleteiről nem is beszélve:

- Én csak a pénze miatt vagyok a fiával. (Tekintve, hogy párom családi adókedvezménnyel együtt keres 100-at, míg én 220-240 között kerestem anno a szülés előtt, ez nyilván így van.)

- Csak azért "beszéltem rá" a fiát erre a költözésre, mert távol akarok tőle lenni - mármint anyóstól. (Ez nem fedi a valóságot, de a jelenlegi viselkedése után nem cáfolom.)

És a legjobb poénja:

- Csak azért akarom elvinni innen a fiát és az unokáját, hogy azután nyugodt szívvel kidobhassam a páromat, és élhessek vígan kettesben a kislányommal... (Ennek előzménye, hogy pár hónapja azt találtam mondani neki, hogy ha esetleg a fiával nem sikerülne a kapcsolatunk, ha szétmennénk, nem tiltanám tőle/tőlük az unokát, annyiszor látnák ahányszor akarják. Mire anyós beszólt, hogy nem is hagynák, hogy elvigyem a lányom, én húzhatnék a francba, és látnám a gyerekem amikor a bíróság engedi... Érdekes, eddig azt hittem, ezt a szülők dolga eldönteni és megbeszélni, hogy hogyan tovább...)


Na mindegy. A lényeg, hogy ezekkel a vircsaftos elméletekkel és a beszólásaival egyre csak ront a helyzeten. Amikor elmondtuk nekik a költözést, elmondtuk azt is, hogy három-négy hetente egy-egy hétvégére lejönnénk, én akár a picivel egy hétre is itt maradhatnék, hogy esténként amikor hazaér a munkából láthassa az unokát.

És ez az az ígéret, amit meg fogunk szegni, ha így folytatja tovább. Konkrétan már ott tartok, hogy számolom a perceket a költözésünkig, és alig bírom kivárni, hogy elhúzhassunk innen, távol tőle. És szívem szerint sosem jönnék vissza.

Még mielőtt valaki megszólna: a párom ezerszer rosszabbul bírja, mint én. Eddig sem volt túl jó kapcsolata az anyjával, de most annyira dühös rá, hogy fel tudna robbanni.


Én megértem, hogy rossz érzés számára, hogy elvisszük a kisunokáját, de könyörgöm, miért nem veszi észre, hogy csak ront a helyzeten? Hogyan értethetném meg vele, hogy ha ez az elkövetkező két hétben is így fog menni, akkor végleg elveszíti a fiát és az unokáját?

(Beszélgetést ne ajánlja kérem senki, az nála nem használ, és eleve mindig sértegetés lesz belőle. Én nyelek, tűrök, de már nem sokáig.)


2012. febr. 6. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj vele nem foglalkozni.Ha piszkálgat és nem reagálsz rá abbahagyja.Biztos azt hiszi,hogy a fiát ellene lázítod. Sajnos sok anyós ilyen.Esetleg magyarázd el neki,hogy szeretnétek s magatok lábára állni,de ne tegyen ez elé akadályokat.
2012. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen embernek hiába beszélsz, hiába próbálnád elengedni a beszólásait a füled mellett, nem fogja abbahagyni. Nálunk azért nem ilyen rossz a helyzet. Anyós lakik nálunk, van egy 6 hósom is és amióta megszületett a pici folyamatosan irányítani akar. Ő akarja megmondani mit lehet a picinek, mit nem. Eleinte hallgattam rá, mivel első gyerek tapasztalatlan voltam, de azóta sok olyan hülyeséget hord össze amit már nem tudok tolerálni. Meg mostanában jöttem rá ezekre is. Mivel nem direktben próbál vezetni, hanem sunyin.

Na de ez a te problémádon nem fog segíteni. Tenni nem tudtok semmit. Két hetet még kibírsz, aztán elköltöztök. Ha látni akarja az unokáját ő is le tud menni, neki is van lába.

2012. febr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom javasolni,mint az előttem szólók.

Bírd ki valahogy ezt a pár napot, lebegjen az a szemed előtt,hogy nem sokára jobb lesz!

Sajnos mi is ebben a szituban vagyunk. Anyós nem bír magával,mindenbe beleköt,bunkózik és ellehetetleníti az életünket. Mi is lassacskán költözünk,de ezt is megpróbálja gátolni,mindenféle szemét húzással. Beszélni nem lehet vele,mert neki áll feljebb. Ráadásul azt hiszi én vagyok a cseléd... Szó szerint! Kicsit irigyellek... :) Már csak 2hét... Kitartás!!!

2012. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Szia. Sajnos az anyós helyzet ismerős. Engem azzal is meggyanúsított, hogy ráhajtottam apósomra. Én akkor voltam 22, apósom 50. A párom pedig 29...:-))) Én amondó vagyok, hogy mindig, minden körülmények között ki kell állnod magadért. Én megtanultam, hiszen 6.5 évig tűrtem, nyeltem, merthogy tiszteletből nem szóltam vissza. Nagyon nagy hiba volt. Az lett a vége, hogy majdnem ráment a kapcsolatunk. Az első pillanattól ki kell állni magadért, persze tisztelettel, de hidd el, utána jobb lesz. Ha más nem, legalább neked nem mondja a bunkóságait. Mi is itt tartunk. Legalább a szemembe normális...:-S
2012. febr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!