Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszitek azt, ha már...

Miért hiszitek azt, ha már megvan a gyerek, akkor ezzel láncra lehet verni a férfit? S miért a 3. felet kell ilyenkor leszólni?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért jöttök mindig a gyerek témával. Én értem, hogy nehéz 2 - 3 gyerekkel új partnert találni, de ez még nem jelenti azt, hogy akkor láncra kell verni valakit.


Sok helyen olvasom, hogy a harmadik felet szidjátok és a férfit hogy lelépett. Igaz, nem szép dolog, de sajnos ez a kapcsolatot minősíti, ha férj lelép. Akkor az már alapban belülről rohad, nemde? Nem lehet, hogy túlzottal el vagytok foglalva a gyerekkel és a férjre meg sz@rtok nagy ívben?


Sajnos én ezt látom. Sok helyen, hogy ha már megvan a gyerek, akkor nem kell ápolni a kapcsolatot. Még az újdonsült házaspár barátaimnál is látom. Amíg nem volt gyerek, addig nagy love volt, s miután jött a gyerek már az anya úgy beszélt a férfival, mint egy kutyával és csak a gyerek, gyerek, gyerek...


miért nem lehet ezeket közösen csinálni? Miért kell kizárni a férjet? No meg tudom, hogy a facebook egy idiótaság, de ott is ezt tükrözi (ismerőseimnél), hogy a gyerekről 1000 fotó fel van töltve, de a férjet meg nem is lehet látni. Nem is lehet látni, hogy ki a a büszke apa.


A 3. féllel kapcsolatban meg én úgy gondolom, ha megismerkedünk egy férfival, akkor természetes, hogy a SAJÁT boldogságunk a fontosabb, mint annak a feleségéé, ha érzünk valamit az illető iránt. A szerelmet nem lehet befolyásolni és ilyenkor kit érdekel a gyerek meg a feleség??


Én személy szerint CSAK AZÉRT nem kezdenék nős, gyerekes emberrel, mert ÉN akarok lenni az ELSŐ aki neki gyereket szül és akit elvesz. Nem akarok második lenni. Viszont nem azért nem kezdenék ilyen emberrel, mert "jaj szegény feleség, szegény baba..." kit érdekel?


Ha rossz a kapcsolat, akkor nem tök mindegy, hogy én viszem el a férjet otthonról vagy egy utánam jövő másik nő?


Ha valami rossz, úgy is előbb utóbb vége, mert az emberek nem figyelnek oda a másikra.


Én biztos vagyok benne, hogy ezek a férjek nagyon sok mindent nem kapnak meg otthon. (szeretetnyelvek...stb. érdemes utánaolvasni Gary Chapman: 5 szeretetnyelv)


Szóval mielőtt még kinyírnátok a 3. felet, inkább nézzetek ti is magatokba, hogy mikor kezdett el hanyatlani a házasság.


Érdemes feltenni a kérdést:


Mindent megtettem a másikért?

Megkérdeztem, hogy mire van szüksége?

Megkérdeztem akár egyszer is, hogy mitől érzi jobban magát, miben tudok neki segíteni hogy jobb legyen?

Odafigyeltem az apró jelekre?

Szülés után tényleg ugyanaz az ember voltam mint előtte?


stb.stb.


Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


NA üdv.


A vadász.


2012. febr. 6. 09:52
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy látom ezzel a monológgal a saját kis nyomorult gyerekes lelkedet akarod megnyugtatni...

Szánalmas...

2012. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
31%

Figyelmedbe ajánlom az emberről szóló részt:

[link]

2012. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Nekem nem nyomorult a lelkem, mivel én odafigyeltem mindig is a másikra. Egyszerűen csak leírtam a tapasztalatomat. 27 éves boldog házasságban élek, 2 felnevelt gyerekkel és ugyanúgy szerető férjjel.


Csak volt mind a kettőnkben annyi, hogy figyelmesek és türelmesek maradtunk egymáshoz még a nehezebb korszakokban is. Szóval nem csak úgy mondom. Itt viszont sokkal több "nyomorultat" látok, akik a saját kakijukban fulladoznak (ha nem is a gyerekében).


Nem provokációból írtam ki, hanem inkább segítő szándékkal, hogy egy kicsit jobban oda kéne figyelni másikra is...

2012. febr. 6. 10:11
 4/46 anonim ***** válasza:
55%

Nincs gyerekem, így csak a véleményemet tudom leírni, ill. amit kívülállóként tapasztalok a környezetemben.


Nem hiszem, hogy feltétlenül a másik gondja, ha valaki lelép. Ez a kapcsolattól függ. Láttam már úgy lelépni valakit, hogy gyönyörű "takaros" ifjú feleség... Mégis a pasi lelépett, pedig semmi oka sem volt rá.


Én a bátyámnál látom, akinél most született kisbaba, hogy a barátnője egész nap otthon van és arra sem képes, hogy főzzön neki. Valamennyire kitakarít és ellátja a gyereket és kész. Pedig a kicsi még rengeteget alszik, ráérne mellette főzni és tök jól esne a tesómnak is, aki viszi haza a pénzeket, hogy 7-kor meleg vacsi és egy kis törődés fogadja. Meg a lány jól el van hízva és lenne ideje egy kis tornára minden nap. Ráadásul a gyereket sem látja el önállóan, hanem bármi van, hívja a bátyám... Már nekem kínos. :(


A Facebook kérdés érdekes. És tényleg!! A férjet ritkán látni. Akkor is a gyerekkel együtt. :))


Én úgy gondolom, hogy gyerekvállalás előtt le kell ülni és mindent át kell beszélni. Ha napokig tart, akkor addig. Ha nem stabil a pénz (már amennyire lehet manapság), neki sem kell kezdeni. Ha nem 100 százalékos a kapcsolat, akkor szintén. Tudni kell, hogy az utolsó hónapokban nem nagyon lesz szex, hogy a nő meg fog hízni, hogy nehéz lesz, hogy az elején keveset alszanak éjszaka, hogy a kaki büdös, a gyerkőc néha ordít és idegesítő és a többi. Ez felelősség, és vállalni kell az elejétől a végéig. Ha ez megvan, onnantól már nem lesz túl sok baj.


Írásod végén a kérdésekkel nagyon egyetértek. Az már régen rossz, ha egyáltalán felmerülhet egy 3. ember. Ha valóban szeretem a páromat, még Keanu Reeves sem tudna elcsábítani...

2012. febr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

De természetesen mindig csak az támad, aki alatt rezeg a léc. Emiatt is teszel ilyen megjegyzést. Azonnal minősítesz. Ha a férjed akar/akart neked segíteni, akkor is így támadtál vissza első?


/Na pont erről beszélek.../

2012. febr. 6. 10:13
 6/46 anonim ***** válasza:
63%

Elobb tapasztald meg azt, amirol most egy kisebb cikket sikerult irnod,

es aztan kezdjel el itelkezni, kritizalni mas embereket!

Tudnodd kell egy csecsemot elhallgatatni nem lehet ez lenne az elso pont, amit leirtal.

TEhat a holgy megszulte a babat, aztan hazakerul, s ott van egy pici kis tehetetlen teremtmennyel, akinek meg hozza kell szoknia az uj elethez. TEhat erdekes lenne ez az elgondolas, hogy a babaval nem torodom, mivel a paromnak kenyeztetesre van szuksege, igy inkabb kioltozom, gyertya fenyes vacsoraval kinalom a paromat, kenyeztetem, majd masszirozom is, hiszen a paromra figyelemmel kell lenni...

Kedves meg tul ffiatal vagy, es soha ne szolj bele olyan dolgokba, amiket te meg nem tapasztaltal meg! Most hirtelen nagyon sok mulatsagos esemenyt is letudnek irni ezzel kapcsolatban, de inkabb ne....

2012. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

10.12!


Na látod. Erről beszélek. Örülök, hogy van még értelmes ember, aki reálisan látja a dolgokat és nem csak ócsárol. Egyetértek veled.

2012. febr. 6. 10:14
 8/46 A kérdező kommentje:

10.13!


Megnézted, hogy mit írtam? Már régen végigcsináltam ezt, ha nem látnád. Én csak tapasztalatból mondom. S ha én képes voltam erre, akkor akárki képes rá, csak egy kicsit meg kellene erőltetni magunkat.


Én nem azt írtam, hogy hagyjuk a mocsokba a síró gyereket, hanem azt, hogy a férjre is oda kellene figyelni maximálisan. Ez a nő dolga!

2012. febr. 6. 10:17
 9/46 anonim ***** válasza:
89%

"miért nem lehet ezeket közösen csinálni? Miért kell kizárni a férjet?"


Azért a férj se mindig szent, aki bármit megtenne, pelenkázna, takarítana, segítene a feleségének, de gonosz sárkány asszony kizárja ezekből az élvezetekből...


Az tény, hogy ha a férfi félrelép, akkor elsősorban ő a hibás, hiszen kis "r-bancok" mindig lesznek, akik akár nős embernél is próbálkoznak, de ha a családos pasi úgy dönt, akkor nem lesz semmi a dologból. Ez nem menti fel a harmadikat, de alapvetően akkor is a nős ember felelőssége, hogy hogyan viselkedik.

Az meg teljesen érthető, hogy egy megcsalt feleség nem a még mindig szeretett férjét fogja hibáztatni, hanem a gonosz kis libát, aki a nyakába varrta magát.


"nem azért nem kezdenék ilyen emberrel, mert "jaj szegény feleség, szegény baba..." kit érdekel? "


Ennek mondjuk nem sajnálatból, hanem tisztességből kéne így működni. Akinek van felesége, gyereke, maradjon azoknál, én meg keresek olyat, akinek még nincs. Nős pasival nem jutnék el odáig, hogy egyáltalán felmerüljön a kapcsolat lehetősége, mert nem tekintek rá úgy, mint esetleges pasijelöltre. Ha totál sikerül eltitkolnia, az nehezebb ügy, de azért ez kiderül...

2012. febr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy régebbi időkben az asszonynak kuss volt a neve, ami szintén nagyon nem volt rendjén. Most viszont meg az van, hogy csak a gyerek körül forog a világ. Szóval valami középutat is ismerni kellene. Én erre próbálok rávilágítani.


Normális családnak úgy kéne kinéznie, hogy van az anya, apa, gyerek(ek). S mindenki egyenlő. Ha felrajzolnánk egy szociális hálót, akkor egy nagy pókhálónak kellene kinéznie és nem úgy, mint egy csillagnak a nővel a közepén. Szóval maximális szeretet.

2012. febr. 6. 10:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!