Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyenkor? Elegem...

Mit tennétek ilyenkor? Elegem van.

Figyelt kérdés
22 éves vagyok,van saját pénzem,pénzemből ebben a hónapban nem keveset adtam a szüleimnek,minap rendeltem Vateráról egy szóknyát 1600 forintért használtan,elmondtam anyáméknak is,erre anyám,meg az élettársa,akivel nem éppen felhőtlen a viszonyom,rendesen kiakadtak,mert nem nekik adom az összes pénzem,hanem ruhára költöttem most egy keveset.Meg ha valamire költeni merek,már csunyán néznek rám.Elegem van...
2012. febr. 9. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Sz@rd le, a te pénzed, te döntöd el mire költöd
2012. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondhatod nekik ilyenkor, hogy rendben, odaadod minden pénzed nekik, de akkor vegyenek Neked ők egy új szoknyát, ha éppen arra van szükséged, és finanszírozzák ők, ha valamilyen új igényed van. Ahhoz mit szólnának?
2012. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
amúgy ők a pénz nagy részét cigire költik
2012. febr. 9. 16:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha cigire költik,akkor nincs is akkora szükségük rá...Mondd azt,hogy szívesen bevásárolsz nekik te,írjanak egy listát,hogy mit szeretnének és majd te megveszed,így véletlenül sem költik cigire.


A saját pénzed,had költsd már arra,amire akarod.

2012. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pfújjjjj!Még ha ők tartanának el.De így semmi joguk hozzá.Ha van saját kereseted,akármikor szedheted a sátorfádat, és elmehetsz otthonról.Ezt kéne néha a fejükhöz vágni, hátha észbe kapnának.
2012. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy költözz el, vagy tisztázd velük: korrekt, hogy a költségekbe beszállsz, de egyezzetek meg egy fix összegben. Számold ki, hogy mennyi egy hónapban a lakás költségek, azt osszátok el, ahány kereső van a családban. Nézd meg, hogy mennyit költötök kajára, mosószerre, stb - ebből kb. mennyi a te részed. A maradék pedig a tiéd, amiből finanszírozod a ruházkodást, utazásod.. és ha tudsz, tegyél félre!!
2012. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És el kell nekik mondani, hogy vásárolsz?

Biztos van egy megbízható ember, akinek a címére küldetheted a csomagot. S gondolom, nem várják, hogy leadd a fizetési cetlited is, mennyi a jövedelmed. Ha otthon élsz, eszel, fürdesz, melegedsz - akkor természetes, hogy hozzájárulsz a költségekhez, de a jövedelmed egy részével csak te rendelkezel.

2012. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ez ge<iség a szülők szokták a gyerkeket támogatni nem fordítva pl nagyapám 25 éves koráig otthon lakott és soha semmit nem kértek tőle hanem még adtak is neki belegondolhatnának h (szerintem) az ő szüleik se kértek tőlük pénzt. hagy ott őket én kevesebbért is átköltöztem apámhoz nem értem ezt hogy gondolják ha van munkád akkor elmész albrletbe az se lesz drágább és ott szabad vagy.
2012. febr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!