Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon örülne neki? Hogyan...

Vajon örülne neki? Hogyan tegyem meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

28 éves vagyok, és 4 éve együtt vagyok a barátnőmmel. Róla kiderült nemrég, hogy nagyon beteg. :-( Azóta kicsit hidegebben viszonyul hozzám, mert fél hogy ezért elhagyom. Én elhatároztam, hogy megkérem a kezét, hogy ezzel is éreztessem, hogy mennyire szeretem őt. Nem érdekel az, hogy beteg, mert segítek neki és ott leszek mellette mindig, és az sem, hogy idősebb nálam. (csak 6 évvel)

Szerintetek örülne neki? Hogyan tegyem meg ezt a lépést? Mint mondtam eléggé le van törve és meg van ijedve, és velem is másképp viselkedik, és kicsit félek, hogy visszautasít.


2009. jún. 3. 14:15
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
88%

elég két oldalú a dolog, az biztos.

én a helyedben biztos megpróbálnám... meglephetnéd.. valami romantikus megnyilvánulással.. :) tudod, mint az amerikai álomfilmekben :D ennek nem hiszem, hogy ellen tud majd állni :)

2009. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Reménytelenül romantikus a nőcikém, úgyhogy mindenképpen úgy szeretném, csak nem tudom most hogy venné.
2009. jún. 3. 14:22
 3/31 A kérdező kommentje:
Én igazándiból arra gondoltam, hogy vennék neki egy kiskutyát (mert tudom, hogy nagyon szeretne egy olyan pici fehér szőrmókot), és a nyakörvének a csatjára valahogy rátenném a gyűrűt egy olyan kis szütyőben.
2009. jún. 3. 14:31
 4/31 anonim ***** válasza:
74%

Ez nagyon jó ötlet.Mert a kutyus egy kicsit eltereli a gondolatát a betegségről és az is jópofa,hogy a nyakörvére teszed a gyűrűt!Szerintem ez jó és nem tud majd ellenállni neked!:)

Sok sikert!És a barátnődnek mielőbbi gyógyulást kívánok!

2009. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ő nevében is. És igen, tök jól elterveztem, csak a hülye pasi fejemmel félek, hogy nemet mond. Pedig annyira terveztük, hogy esküvő meg baba...De most minden romba dőlt ezzel a rossz hírrel. :-(
2009. jún. 3. 14:54
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

Azért ez egy összetettebb probléma lehet, bár az ötletedet hihetetlenül aranyosnak és romantikusnak tartom. Normál helyzetben tökéletes lenne.

Ámde ez így más, hogy beteg a barátnőd. Nem tudom, a barátnődnél mit találtak, és milyen jellegű a betegség, 2 fontos tényező, hogy mennyire súlyos, és hogy közvetlenül mennyire befolyásolja a mindennapjait. Másként hat a kapcsolatra mondjuk egy crohn-betegség vagy ibs, amibe belehalni nem lehet, de az ember nem tud eljárni sehova, és szexelni se nagyon van kedve az állandó hasfájás stb.-től, ami nem is nagyon gyógyítható, - meg más pl. egy kezdődő bőrrák, ami az életre veszélyesebb lehet, de az életminőséget közvetlenül nem befolyásolja, "csak" a hangulatot.

Ilyen helyzetben az ember lehet, hogy csak elszontyolodik a romantikától, mert ő már nem ugyanaz az ember, nem ugyanazokkal a lehetőségekkel, és nem tudja olyan felhőtlenül élvezni, mint egyébként, ha nem lenne beteg. Ugyanakkor az is lehet, hogy a barátnődnek nagyon, nagyon jól fog esni ez a gesztus. Ahhoz, hogy véleményt alkossak, tudni kéne, milyen jellegű a baja.

2009. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem jó az ötleted: Én azzal egészíteném ki, hogy szavakban elmondanám neki, hogy nagyon szeretem őt és nem a betegsége miatt kérem meg a kezét, hanem azért, mert nagyon szeretem és vele akarok lenni jóban-rosszban, örökre.

Tehát éreznie kell, hogy nem holmi vigasz-félének szánod a dolgot, hanem tényleg komolyan gondolod. Akkor kizárt, hogy visszautasítson.

Ha azt hiszi, hogy csak a betegség miatt, akkor vissza fog utasítani. Mert hogy Őt csak ezért ne vedd el. Ez női hiúság. Ezért kell szavakkal megértetned vele a tényleges érzéseidet.

2009. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Mellrákos. Nem olyan rég derült ki, szegénykém nagyon ki van borulva ami érthető is.
2009. jún. 3. 14:58
 9/31 A kérdező kommentje:
Tudja és érzi, hogy mennyire szeretem, mindig megszeretgetem őt, nem csak alkalmanként.Legutóbb azzal érvelt, hogy jogos lenne ha elmennék tőle mert ő beteg és megértené..De olyan kis butus, már sokszor mondtam neki, hogy itt leszek mellette, rúgjon-csípjen-harapjon fájdalmában, akkor is imádni fogom, és bátorítani. 4 éve nem nézek más nőre, mert nekem ő tökéletes, jobbat nem tudnék elképzelni.
2009. jún. 3. 15:08
 10/31 anonim ***** válasza:
88%
A legszebb dolog, amire készülsz és a legjobbkor! Nem is annyira azt látom célnak, hogy eltereld a figyelmét a betegségről /amúgy ezt ebben a helyzetben szinte lehetetlen/, hanem azt, hogy ebben a szívet-lelket gyötrő helyzetben is ő a legfontosabb neked. Ha valami, ez nagyon is erősítheti és a betegséggel is jobban felveheti a harcot. A kutyus - ha ennyire kedveli - kiváló ötlet és biztos vagyok benne, hogy nem fog nemet mondani, sőt: boldoggá teszed őt, nagyon-nagyon. Óvatosan készítsd elő a dolgot, hogy igazi meglepetés legyen. Érzésem szerint ez még a gyógyulásban is segíteni fog. És mostantól van egy fontos feladatod: az ő betegségét úgy kezelni, mintha a tiéd is lenne és küzdeni vele együtt minden pillanatban!
2009. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!