Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire engeditek el a...

Mennyire engeditek el a párotokat, ha szabadságot akar? Elmehet a haverokkal akárhova? Vagy otthon ül veletek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 10:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló! Igazad van, mivel én még 20éves vagyok, a párom 22, gyerek egyelőre tervbe sincs! Persze, ha nem lenne adva, hogy hétvégére mind a kettőnk hazamegy a szüleihez (mondjuk am is 5km-re laktunk egymástól) akkor nem lenne ez amit leírtam. De így legalább nem telepszünk egymásra. Teljesen meg tudom érteni azokat a nőket is, akiknek rosszul esik, hogy egész nap otthon ülnek a picivel, a férjük meg hazaér, és esetleg elvárja, hogy kiszolgálja őt a nő, sőt, még el is akarna menni a haverokkal.

De szerintem azért egy pasinak SOKKAL több szabadságra van szüksége! Persze ez egyénfüggő, mert valamikor mondom neki, hogy menjen nyugodtan "csavarogni" és néha nincs kedve, inkább velem van hétvégén is! Meg ha "nem engedem el" akkor azért is elmegy, de így csak a sértődés van mindkét fél részéről!

Persze, ha már gyerek is van, másabb a helyzet, de akkor is "jár" 2-3hetente kikapcsolódás az apukának és az anyukának is! Akár együtt, akár külön társasággal. Vagy nagyszülőkre lehet hagyni a gyereket, vagy ismerősre, aki megengedheti magának, bébiszitterre.

2009. jún. 5. 12:04
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes, mi dúló szerelembe élünk a párommal, ami azt jelenti nem bírjuk sokáig egymás nélkül. Sem ő sem én. Ettől függetlenül, ha valakinek külön dolga akad a másik nélkül nem szólunk bele, csak biztosítsuk a másikat a visszatérésről és annak időpontjáról, hogy ne kínlódjunk. Nálunk erre épül a "figyelünk egymásra" téma.

Márpedig ha figyelsz a másikra akkor biztos tudod mi kell neki. Ha ezt megadod neki, és te is megkapod, tudtok bízni egymásban.

2009. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 4éve vagyok a párommal, aki már a férjem, de alig várom, hogy munka után hazaérjek és átöleljem, mert annyira hiányzik. De ez fordítva is igaz. volt már olyan, hogy hazaérve gyertyafényes vacsi várt, és ahogy beléptem az ajtón nyakamba ugrott szinte, hogy mennyire hiányoztam neki. Persze néha jó egymás nélkül. Ő már idősebb, tehát nem jár bulizni egyedül a barátjával szokott edzeni és a gyerekéhez megy el. Soha nem mondom neki, hogy ne manjen, sőt van amikor én küldöm, hogy menjen már. Ő se szól bele, ha elmegyek barátnőzni, vagy mondjuk lemegyek a nagyszüleimhez pár napra.
2009. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

10:57-es, nem osztod meg a sztoridat Te is a "fórumon"?

Amúgy mi lassan másfél éve vagyunk együtt. Mindketten 30 fölött (én nő), elég önállósult, makacs emberek vagyunk. Ő nemigen kérdezi, hogy mehet-e, hanem megszervezi a programot és megy. Én sem igen kérek engedélyt, de meg szoktam beszélni vele, és ahová lehet, "viszem". A konfliktus inkább abból adódik, hogy ő azt sem egyezteti előre, amit lehetne. Szervezett pl. úgy több napos külföldi utat, hogy nem tudok elmenni, mert az időpont nekem nem jó. El akarta ő mondani, csak már a megszervezés után. Így nem megyek:-(.

2009. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak van igazuk, akik arra utaltak válaszukban, hogy ez az egyenrangúság alapján működhet csak. Szerintem akkor is, ha gyerek van. Az nem igazságos, hogy az egyik többet megy el, míg a másik végzi az otthoni munkákat.

Én annak a híve vagyok, hogy egy pár együtt menjen bulizni, stb. Vigyázhat a gyerekre a nagyszülő is. Nem tartom szimpatikusnak, ha egy pasi "otthonhagyja a 'zasszonyt" (iletve azt sem, ha így beszél róla!) gyereket pelenkázni, ő meg független, fiatal csajok után kajtat.

Én nem értek egyet abban a Kérdezővel, hogy egy férfinak nagyobb szabadság kell. A nőknek is van erre igényük, csak a hagyományos nemiszerep-felfogás miatt legfeljebb nem mernek vele előhozakodni. De a nők is ugyanolyan önálló személyiségek, mint a férfiak, és nekik is joguk van a kikapcsolódáshoz, barátokhoz.

2009. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi általában együtt szórakozunk, az ő barátai már az én barátaim is és fordítva. Nem is nagyon szokott olyan lenni,hogy nélkülem menne valahova, egyszerűen mindig hív magával. De persze ha épp nincs kedvem "elengedem" (bár szerintem se túl jó szó ez). Sőt szoktam neki mondani,hogy azért mert nekem nincs kedvem menni,nyugodtan menjen ki a haverokkal egy sörre vagy bármi.De olyan is van, hogy otthon ül velem :)De semmiképp nem szeretném pórázon tartani :)
2009. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!