Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lett bárkinek is bármi baja...

Lett bárkinek is bármi baja az életében abból, hogy NEM bocsájtott meg a szülőének?

Figyelt kérdés

Most nem írnám le az egész sztorit, mert az baromi hosszú lenne, de nagyjából annyit, hogy anyámnak sose volt jó semmi, mindent elrontotam, és leszólt érte, ez annyira nem is zavar addig, amíg, nem kezde el rajta folyamatosan levezetni a dolgokat. És ha bármi baja volt,. ha sütött a nap, azért cseszett le, mert nem tetszett neki, és akkor ha hangosabban csuktam be az ajtt, rohant hogy "mi a f*szt csapkodod az ajtót!? Nem te dolgoztál érte!!!"


Tehát ilyen apróságok, nem vettem valamit meg, mert elfelejtettem, jött ismét a lecseszés.

És ez ment hónapokig.


Na mindegy, és ebből elegem lett egyszer, amikor vissza szóltam, mert már nem tűrtem, hogy mindenért lecseszve vagyok, de én nem kérek semmit(na jó, enni, de azt nem csak nekem csinál, mert apám is meg tesóim is esznek, és akkor elvileg jár nekem is...(szerintem)


Na ebből nagy össze veszés volt, és aztán jött az a szöveg, hogy "Hálásnak kellene lenned azért, mert pelenkáztalak, meg felneveltek, meg nem hagytalak éhen halni..."

Na ezért nagyon mérges, meg szomorú is lettem.


Komolyan, ez annyira rosszul esett anyám szájából, hogy hihetetlen... Én sose mondanék ilyet a gyerekemnek!

Mintha ln akartam volna megszületni. Pedig nem, csak megszülettem, és amíg nem voltam képes magamról gondoskodni, addig gondoskodtak ők.


A tesóimat is lecseszi, meg apámat is, de ők ebbe folyton beletőrödnek, csak utána hallom, hogy milyen dühösek, meg mérgesek magukban, mert igazságtalanul vannak lecseszve.


Na ez volt 2 éve, azóta hozzá se szólok, rá se nézek,

Apám meg a tesóim meg minden héten mondják, hogy "ugyan felejtsd már el... túl komolyan veszed ezt a kis semmiséget..."


Ja, de azóta még azt se hallottam, hogy "Bocsáss meg, hogy ezt mondtam, csak mérges voltam mert...blablabla"

Akkor más lenne a helyzet.

Szerintem mérgesen se kéne ilyet mondani, és ilyen hangsúllyal, meg azzal a halál komolysággal a szemében.


Én sose fogok ezért megbocsájtani, mert az, hogy 15 év után megtudom, hogy csak azért gondoskodott rólam, hogy hálás legyek utána életem végéig, azért az durva szerintem.


És azzal jönnek hogy az hogy nem felejtem ezt el, nekem lesz rossz, mert nem tesz jót a lelkemnek. Ezt nem hiszem el, meg nem is akarom.


Van más is, akivel ilyen volt, hogy nem bocsájtott meg a szülőjének, és lett valami baja az életével?


2012. febr. 20. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem érdemes azért rendbehozni a kapcsolatodat a szülőddel amíg teheted, hiszen ha már nem fog élni akkor bánjuk meg hogy nem beszéltünk.

Nekem pár éve azt mondták, hogy kár volt megszületnem, meg anyám a fejemhez vágta hogy azért próbált meg öngyilkos lenni, mert engem utál. Apám folyamatosan ahhoz köti a szeretetét, hogy elfogadom-e a párját vagy nem (aki mellesleg 9 évig volt szeretője, amíg anyuval házasok voltak)

Ezek a dolgok annak idején engem eléggé a padlóra küldtek, de megpróbáltam normalizálni a kapcsolatot, hiszen mégiscsak a szüleim. Sajnos családot nem választ az ember - ezt gondolom Te is tudod.

Nem azt mondom, soha nem lett olyan az egész mint előtte, de amennyire lehetett helyrehoztuk a dolgokat. Szerintem Te se légy dacos, hidd el, pár év és tényleg rossz érzés lesz hogy ennyi éven keresztül nem is beszéltünk.

2012. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Hát ha tényleg ilyen akkor bajod nem lehet belőle...
2012. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
39%

én július óta nem beszéltem egy szót sem apámmal

csak elég nehéz ígyx, hogy egy házban lakunk

úgy érzem tönkretette az életemet,

egyszerűen gyűlölöm, undorodom tőle...

csak akkor lesz ez gond, ha összeházasodom, hogy ki fog az oltárhoz kísérni meg ilyesmi

de eszem ágában sincs megbocsájtani, és kismilliószor jobban érzem magam így, hogy legalább ez az utálat egy biztos pont az életemben, mint azelőtt, mikor hagytam, hogy irányítson/elnyomjon, engem, önálló, értelmes, gondolkodó, szabad embert.

2012. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Hát mintha csak az én anyámat írtad volna le a rohadt ku.rvát.Bár még én is itthon lakom de nem sokáig!!és hogy mit fogok csinálni ha végleg elkerülök innen??Kitörlöm a fejemből azt hogy létezik és tudom azt hogy nekem ebből csak hátrányom lehet,mert az önbizalmamat ez a büdös ku.rva galyra vágta!!!Pontosan a cseszegetéssel és azzal hogy mindenért én voltam a hibás,ha eltűnt a telefon töltője vagy ha éppen össze törött valami akkor biztos hogy én voltam.NEM NEKED ABBÓL SEMMI HÁTRÁNYOD NEM LESZ!CSAK BOLDOGABB LESZEL!BÍZOM BENNE HOGY TALÁLD MEG ÉLETED PÁRJÁT EGYSZER ÉS SZAKÍTSD MEG VELE A KAPCSOLATOT!AZ ILYEN SZÜLŐ NEM SEGÍT A GYEREKÉNEK CSAK MEG NYOMORÍTJA!
2012. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

bocsi elírtam tudom azt hogy nekem ebből csak hátrányom lehet


azt akartam írni hogy csak előnyöm lehet.

2012. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Apum. Ő nem tudta lerendezni a szüleivel a dolgot. Mai napig is bántja, de nem hiszem, hogy ezt rendbe lehetne hozni...pedig bármi történhet és akkor még nagyobb a fájdalom.

Ez van. Sajnos én sem tudok rájuk nagyszülőként tekinteni...:( fáj, de változtatni nem tudok

2012. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

Minden tini lázad...

Ha Te haragszol, az Neked a legrosszabb. Nem mondom, hogy beszélj édesanyáddal, de a lelked megnyugodna, ha megbocsátanál Neki. Nem kell bőgve egymás karjaiba ugrani, csak ereszd el a haragod és figyelj oda arra, hogy mennyit dolgozik értetek.

2012. febr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
szerintem költözz el,minél hamarabb,ahogy teheted.Nem lesz bajod. de azt sem értem,hogy az édesapád,vagy valamelyik tesód nem tud anyáddal beszélni,hogy ezt nem így kéne?
2012. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is vannak dolgok, amelyeket sosem fogok tudni megbocsájtani a szüleimnek. Pl mikor apám hót részegen jött haza, a nővéremet elkezdte ütni, verni annyira, hogy a végén tesóm már a padlón feküdt, az a részeg meg ott rugdosta... ennek ellenére annyira iszik a mai napig és ilyenkor egy agresszív bunkó, normálisan beszélni ilyenkor nem lehet vele. Mondjuk amúgy sem, de ha józan (amikor épp munka előtt áll, akkor józan, de amint hazajön elugrik a kocsmába), akkor legalább nem agresszív és nem kell félni tőle. Ezt sosem fogom megbocsájtani neki. Ha neki fontosabb a pia, mint a családja, akkor nekem fontosabb a jövőm, mint ő.
2012. febr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
tesóm meg apum nyár óta nem beszélnek egymással, énis a kb egy hónapja hogy beszéltem vele, pedig egy városba lakunk meg ilyenek... Mamám azt mondta, hogy a béke hiánya, bosszút fog állni az életben. soha nem voltam vallásos, de tudod azért van benne valami. Nővérem nem talál munkát nem jön össze neki semmi, rosszul alakul az élete. Apuról meg kiderült hogy valami daganatos megbetegedés van nála alakulóban. Hozzáteszem, nekem se és a nővéremnek sem volt erre 'hajlama' hogy rosszul alakul ezért az életünk (ha fogalmazhatok többes számban mert ugye rám is kihat), sőt nekem is csak most mondta ezt el hogy szerinte azért van benne valami. Szoval ez lehet hogy hülyeség de én ennk tudom be.. Én is néha utálom őket azért amiket tesznek, és ez nem hála kérdése, rosszul érvelt, ez egy anyának kötelessége. Szóval ha hiányzik neked, akkor hajrá, szépen lassan kezdj el kapcsolatot építeni vele :) De ha jobbnak látod így ahogy van, akkor is sok szerencsét az életben :D
2012. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!