Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást az anya kapja...

Gyerektartást az anya kapja és elissza valamit magára költi! Hogyan lehetne elintézni, hogy a párom kapja?

Figyelt kérdés
19 éves már és velem lakik albérletben. Eddig az anyjával lakott, a hivatalos lakcíme oda van bejelentve. Az apját felhívtuk, hogy utalja a páromnak ezentúl az ő számlájára, de azt mondta ahhoz egy másik bejelentett lakcím kell... nos utalást én erre nem találok, egyszer már el akarta érni azt, hogy ne fizessen, esetleg megint valami ilyesmire készülhet? vagy tényleg kell egy új lakcím? hiszen bankszámlára való utalással egyszerűen megoldható lenne, hogy ne az anya kapja, aki eddig se a lányára költötte hanem saját magára... mit csináljunk? nagyon fontos lenne a mihamarabbi döntés, az albérletbe nem lehet bejelentkezni a főbérlő nem engedi...

2012. márc. 6. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyerektartás ügyben el kell menni intézkedni, mert van rá mód, hogy a párod kapja, ezt az anyja nem tudja megakadályozni. Ha a jelenlegi helyetekre nem tudtok bejelentkezni, akkor jelentkezzen be a lány az apjához, vagy a te szüleidhez. Amelyik kézenfekvőbb. De nem is biztos, hogy szükség van erre, előbb intézzétek azt, hogy ne az anya kapja.
2012. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan átjelentkeztem a páromhoz árvajáradék ügyében, de elvileg nem lett volna kötelező.

Mivel nagykorú, megadhat saját bankszámla számot tudtommal.

2012. márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
megadtuk a saját bankszámla számot, de azt mondta kötelező, bár én nem értem miért, eddig utalást nem találtam rá...
2012. márc. 6. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak kibúvó :)

Máshova nem tudtok bejelentkezni? Akár a te szüleidhez, vagy nagyihoz, bárhová.

Senki se fogja nézni, hogy tényleg ott lakik-e a párod.

2012. márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi köze a bejelentett lakcimnek a gyerektartás utalásához. A párod nyisson bankszámlát, és oda utalja az apja a gyerektartást. Ezt akár biróságon is kérheti, ha nem vergődnek zöldágra az apjával. Inkább szerintem kibúvót keres a fizetés alól.

A párod még nappali tagozaton tanul, hogy jár neki 19 évesen a gyerektartás?

2012. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az apa nem utalhatja csak úgy a lánynak a pénzt, mert a gyerektartást hivatalosan a másik szülönek kell megkapnia. Ha nem az anya számlájára utalja, akkor az anya feljelentheti és neki IS ki kell fizetnie visszamenöleg a pénzt, amit a gyereknek adott. Ezt csak akkor lehet megváltoztatni, ha hivatalosan intézik el.


De mivel a baátnöd már elmúlt 18 éves, ezért neki nem gyerektartás, rhanem (jogi nyelven) rokontartás jár. A gyámhatóságok kell neki érdeklödni, ott megmondják, hogy milyen úton tudja HIVATALOSAN elintézni, hogy az apa ezt a pénzt neki utalhassa.

2012. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!