Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házastársi vagy élettársi...

Házastársi vagy élettársi kapcsolatban élő nők minden fillérrel elszámoltok a párotoknak? Mekkora összeget beszéltek meg a társatokkal?

Figyelt kérdés

Olyan szitukra gondolok mikor hirtelen nagyon megtetszik valami kb.3-6000 ft értékbe és elcsábultok vagy egyszerűen csak szokásos szépségápolásra,ruházatra költitek.Mekkora összeget beszéltek meg a párotokkal?

Gyesen vagyok és a párom dolgozik és nem engedhetem meg magamnak de nehezen birom ki,hogy havonta legalább 3000ft értékbe ne vegyek valamit magamnak(melltartó,arckrém stb).Szeretek adni magamra.Ez vásárlásmánia vagy még normális?


2012. márc. 6. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem vesztek fel hitelt hozzá, amit nem tudtok visszafizetni és nem megy más rovására, nem baj, ha néha veszel magadnak ezt azt.

Egyébként éves beszámolót szoktam csinálni.

2012. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
A havi 3000 ft. ilyesmire egyáltalán nem sok. Ennyi jár is neked, járna minden nőnek. Szerintem ezt elég utólag is elmondanod neki. Valahogy így: vettem magamnak egy jó kis melltartót. Tetszik? Szükségem volt rá, nagyon kényelmes és jót tett a lelkemnek is ez a kis vásárlás.
2012. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mindig bűntudatérzésem van utána pedig lehet nem kéne.Tényleg nem megy más rovására.A gyerekek is kapnak mindig valami apróságot.Nem állunk a legjobban anyagilag de mindig van mit enni.
2012. márc. 6. 19:49
 4/13 anonim ***** válasza:

3000ft még teljesen normális. Ha 10k-nál több, akkor az már kisebb mánia, ha mindig olyat veszel amire nincs szükséged :)

Én általában megbeszélem a párommal, mert ő is nagyon szeret magára költeni, nehogy összeütközés legyen anyagilag, elég szoros a keret.

Helyben megy a telefon vagy sms, közös vásárlásnál pedig gyors megbeszélés.

De általában minden hónapot a költségkeret meghatározásával kezdünk.

2012. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne butáskodj már, nem vagy te rossz:)
2012. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha mindenből a legolcsóbbat lidlös-set,dm-eset veszem(bocs a hibákért)pl:testápoló,dezodor,fogkrém,szájvíz,óvszer,fogse-lyem,arckrém,melltartó akkor sem tudom megúszni 3-4 ezer ft alatt.Sajnos cukorbeteg vagyok és a szájápolás nálam kiemelkedően fontos. Biztos ilyenek az árak.Lehet jobban be kéne osztanom a dolgokat?
2012. márc. 6. 20:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak a nagy közös kiadásokat, az ilyen ruha-krém-kozmi dolgokat nem. Utólag elmondom neki, de nem nagyon szokta érdekelni.


A kérdés inkább az: ő mit szól hozzá, hogy csak utólag értesül?

2012. márc. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha bevásárolok (kaja,tisztitózerek,ilyenek),akkor nincs összeghatár,kettőnk kafeteriája (40ezer volt tavalyig,ezévi még kérdés) erre elég volt nagyjából,de volt hogy egyben elköltöttem.


Ruhát,egyebet amit magamra,azok darabja maximum pár ezer,azokat csak látja hogy új,ritkán kérdezi hogy mibe került,én sem szólok hogy ő mennyiért vesz magának,bár leginkább együtt vásárolunk.


Megbeszélni csak a nagyobb kiadásokat szoktuk igazán,nyaralás,kocsihoz dolgok,lakásba nagyobb értékű,ilyenek.


De közös bankszámlánk van,ha akarja bármikor megnézheti tételesen hogy melyik boltban mennyit hagytam ott,ahogy én is hogy ő.

2012. márc. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem havi pár ezer forint tényleg jár neked, ha ez nem megy az alapvető dolgok rovására.

Miért nem kérdezed meg a párodat róla, hogy mi erről a véleménye? Beszéljetek meg egy körülbelüli keretet és nem lesz lelkiismeret furdalásod.

Én nem pár ezer forintos kiadást nem szoktam vele megbeszélni, maximum annyit mondok, hogy elszaladok és nézek egy pulcsit:) Ő meg azt mondja: "az feltétlenül szükséges lehet" :)))

2012. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pillanatnyilag igen, mert kitaláltam, hogy nézzük vissza, hogy mire költünk ilyen sokat.

Úgyhogy a nap végén mindketten felírjuk egy füzetbe, hogy mire mennyit költöttünk. Ha egy hónap letelik, akkor tételesen vissza tudjuk nézni, hogy hol lehetne/érdemes lefaragni a kiadásokból.

2012. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!