Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni azzal, aki...

Mit lehet csinálni azzal, aki szegénynek kiáltja ki magát, holott nem az, csak egyrészt bután költ, másrészt semmit nem tesz a változás érdekében?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesítő a sok alaptalan panasz, de mégse mehetek oda és oszthatom be a pénzét helyette. A finom célzásokat hárítja, a tanácsokat elutasítja...reménytelen az ilyen?
2009. jún. 9. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami idegesítő,hogy valaki panaszkodik a szegénységre,közben meg azt látod,hogy új bútort vesz,vagy a jogsit szerzi meg,vagy Afrikában nyaral hitelre...De én úgy vagyok evvel,hogy nem tartozik rám,hogy ki mire költi a saját pénzét amiért megdolgozott(vagy nem).Azt tudom,hogy 2 típusú ember van ezen a téren is.Vannak akik a kevés pénzt is nagyon jól be tudják osztani,és jól megvannak így is...és vannak akiknek "kifolyik" a pénz a markukból...Sajnos én sem tudom beosztani a pénzemet,pedig nagyon szeretném..Pedig változtatnék rajta,de nem megy....(én például örülnék 1-2 jó tippnek).
2009. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem sok mindent. Ez alaptermészet valószínű, az elégedetleneség. Ha több lenne neki, akkor is panaszkodna. Lehet, hogy csak arra vágyik, hogy valaki ilyenekről beszéljen vele, meghallgassa. De nagyon idegesítő tud lenni, tudom. Anyukád vagy tesód?
2009. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem remenytelen az ilyen ember. Nekem is van egy ilyen ismerosom, hat a jo Isten penze nem lenne neki eleg. A keze kozul folyik a penz!

Es mindig, de mindig a legelso amire penzt ad ki az a felesleges cucc. Utana pedig szivja a fogat, hogy ez kellene, meg az kellene. Mert azok a dolgok tenyleg kellenenek, de arra mar nem jut.

Iszonyat, es tenyleg idegesito, de nem lehet nekik segiteni. Ha megmagyarazod neki, hogy eloszor azt vegye meg amit meg kell venni, akkor lehurrog, es engemet allit be furcsa felfogasunak, es azt mondja hogy nincs igazam! En ilyenkor nagyot mosolygok csak, hiszen nem erdemes az embernek mas butasagan idegesitenie magat.

O ki neked, kozeli rokonod?

2009. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Azt tudod tenni, hogy megkeresed MAGADBAN azt a tulajdonságot, amiért ennek a MÁSIK embernek a viselkedése ennyire zavar TÉGED. Aztán TE kibékülsz ezzel a saját tulajdonságoddal, és onnantól NEM FOG ZAVARNI, hogy mit mond vagy tesz a másik a témában. Őt nem kell és nem is tudod megváltoztatni. Ha majd magától akar változni, segíthetsz neki. (Ha kéri/hagyja.) Amit viszont leírtál, az egy játszma. (Eric Berne-től olvashatsz a témában, érdemes!)
2009. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Töbségében reménytelen. Valahogy úgy reagálnak rá, mint a szenvedély betegek. Volt egy sogornőm. Nem számolta a pénzt hanem saját elképzelése szerint költötte. Minek következtében két hét alatt elvert csaknem negyed milliót. És még ő verte a balhét, hogy nincs több pénze e férjének. Ezt tanulta el az anyjától. Mert annak tanári fizetése 4 gyerekre kevés volt és csak 2 hétig bírta etetni őket utána elzavarta őket, hogy kunyeráljanak kaját az apjuktól, barátotktól. Akármivel pédálóztunk nem tudatosult benne, hogy mit csinál.


Ez egy, kettő. Van aki beleszületett a jólétbe. Annak már az is a szegénység jele ha nem veheti meg amire a szíve vágyik. Mivel sosem látott környezetében példát arra, hogy hogy kell szerényebben élni és igényekről lemondani. Na azoknak van ám nagy szájuk.

2009. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem sokat tehetsz, mert valami oka van annak, amiért ő így látja, vagy az, hogy túl sokat kapott már a múltban, jómódból jött, vagy pont az ellentéte, túl szegény környezetből jött, és nem tudja kezelni igazán, hogy sikerült onnan kiverekednie, lélekben még mindig a szegénységben él. Nem általános jelenség ez egyébként, de pl. apám az utóbbi kategóriába tartozik, ők nagyon szegények voltak, nekik ünnep volt a fehér kenyér, a rántott hús... és bár már rég kikeveredett abból a szegénységből, és igazán jól keres, a megnyilvánulásai vagy néhány vásárlásunkkor amikre fintorog, pedig nem okoz problémát, mert nem többtíz-többszázezres dolgokról van szó (öcsémre meg szórja a pénzt, mert benne látja viszont önmagát, és olyan, mint ha önmagát akarná jobb helyzetben megvalósítani öcsémen keresztül), ezek mind azt mutatják, hogy lélekben még mindig a szegénységben érzi magát, és az a rossz, hogy ő ezt nem látja be, szóval, nemhogy mi, de még orvos se tudna rajta segíteni.
2009. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Az igazsag az, hogy a szegenyseg mindenkinek mast jelent. Egy egyszeru peldabol kiindulva en szegenynek tartom magam mert nem tudom elerni azt amit szeretnek mert nincs eleg penzem hozza. Pedig van sajat lakasom autom es jo fizetesem de igenis szegeny vagyok mert a szegenysegimet az almaimhoz merem. Tudom, hogy vannak nallam szegenyebbek is de engem az nem vigasztal hanem csakis az amit en nem tudok elerni es megengedni magamnak. Laktam alberletben nagyon szegeny voltam es azt hittem, hogy akinek van sajat haza, kocsija meg jo fizetese az nem szegeny es minek sir. Aztan idovel nekem is lett es az igenyeim megnottek. Sajnos ez igy van. Mas szegenyseget nem lehet a te felfogasodhoz gondlatmododhoz hasonlitani. Nekem olyan ismerosom is van aki evente 3-szor nyaral kulfoldon Tajfoldtol-Egyiptomig stb.. megis mondogatja, hogy o szegeny. Ha o igy erzi akkor igy is van, meg akkor is ha en nem igy gondolom, mert ami nekem luxus cikknek szamit, nalla az hetkoznapi megszokott dolog. Az akirol te azt gondolod, hogy nem szegeny az azert van igy mert neked az a penz amit o elszor sokat jelentene es te jobban be tudnad osztani o meg szegnynek tartja magat mert amit megvesz azt szuksegesnek erzi, nem tartja luxusnak es csak azt latja, hogy nincs eleg penze arra amit szeretne. A szegenyseg relativ es nem mindegy, hogy kinek a szemszogebol nezzuk. En mindig szegeny leszek mert mindig tobbet fogok akarni mint amim mar megvan.
2009. jún. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aki szegénynek érzi magát, nem lesz igazán boldog, annak kellene örülni ami van, sőt szerintem még egy picivel lejjebb adni, hogy tartalékba is maradjon, akármilyen keveset, de félre kell tenni folyamatosan, mert az biztonságérzetet ad.
2009. jún. 9. 19:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezért vannak olyan emberek, akiknek milliójuk, ,milliárdjuk van és mégsem boldogok. Ez egy fajta maximalizmus. Igazából sajnálom őket, mert hiába csücsülnek a pénzükön igazán élvezni nem tudják. Sok mindent nem lehet velük kezdeni. Ezt maguknak kell megoldani. És általában igaz, hogy mindig az sír jobban, akinek több van. Vhogy én sem csippantom az ilyeneket. Ilyenkor mindig azt mondom, hogy te szegény, de rossz neked, majd szólok Afrikában a gyerekeknek, hogy sajnáljanak. Azért akadt olyan, aki elszégyellte magát.
2009. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy apró megjegyzést engedjetek meg. Lehetek majd milliárdos, sikeres ember mások szemében, de egy életet leélni így anélkül a személy nélkül, akit igazán a legjobban szeretek és páromnak nevezhetek, üres élet, tehát a pénztárcám lehet gazdag, ha a szívem mégse az. Remélem, egy ilyen üres élet nem fog bekövetkezni, de sajnos most így állok, mert a szüleim irigyelték a boldogságunkat, és mindent megtettek ellenünk, és bízom benne, hogy változni fog a helyzet, és mégis kettőnké lesz a jövő, és mi nevethetünk a végén.
2009. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!