Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mennyi segítséget...

Szülők! Ti mennyi segítséget várnátok el egy épp érettségire készülő gyerektől?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hibás vagyok, mert nagyon keveset segítek itthon. Régebben többet segítettem, meg több időm is volt. Anya most ki van borulva, még sírt is, hogy kérés nélkül nem csinálok itthon semmit. Ez így igaz, de ő is megérthetné, hogy egész nap suliban vagyok, hazaérek, és egyszerűen muszáj tanulnom, ha azt akarom, hogy felvegyenek valahova. Valamikor pihennem is kell, úgyhogy vagy telefonálok, vagy gépezek, vagy zenélek picit, és ez nagyon szúrja a szemét, mert mindig azt mondja, hogy ezek helyett magamtól elkezdhetnék kitakarítani. Ha megkérnek megcsinálom szó nélkül, de egyszerűen nincs erre energiám. Nagyon nem értjük egymást. Nektek mi a véleményetek?
2012. márc. 10. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Szedjetek vitamint. Ez tavaszi fáradtság lesz. Én is hulla voltam, kettesével veszem be a multit, azóta jobb.
2012. márc. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez a probléma nem csak tavasszal volt nálunk:D Most hatványozottan igaz, az tény.
2012. márc. 10. 09:34
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Mivel már felnőtt vagy szerintem üljetek le megbeszélni! kinek mi a feladata, lepapírozni és hajrá. Kérd meg hogy legyen egy kicsit türelemmel, stresszelsz az érettségin ect.

Keress ehez egy jó pillanatot (mondjuk miután kérés nélkül elmosogattál :D)

2012. márc. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

azért az érettségi nem egy akkora megterhelés, hogy ne lenne naponta fél órád segíteni.

csinálj meg minden nap magadtól valamités ezzel le van tudva a dolog

2012. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Először is szerintem az érettségi egy nagy vicc. Simán van idő mellette másra is. Majd mikor bekerülsz valami nívósabb egyetemre akkor jössz rá, hogy mit jelent tanulni. Na akkor vizsgaidőszakban nekem néha még pisilni is alig volt időm és nem azért, mert szorgalmiban nem tanultam.


Nekem azt mondták a szüleim mikor az érettségire készültem, hogy semmi mással nem kell foglalkoznom. De volt időm elmosogatni és ilyenek. Anyukám sokkal fáradtabb volt mint én.


Igen is be lehet segíteni akkor is.

2012. márc. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy be lehet segíteni, meg tényleg van napi fél órán segíteni, még egy is, csak ez a magamtól dolog nem megy. Mert amikor épp nem tanulok, akkor nem az jut először eszembe, hogy mit kéne kitakarítani.
2012. márc. 10. 10:17
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
És lőn igaza van anyudnak.A teló helyett gép helyett megtalálhatnád a munkát,szólni sem kéne.Anyudnak van energiája meló után még utánad is almólni?Simán lusta vagy.
2012. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Szellemi munka után a fizikai egyszerűen felfrissít. Hidd el az egyetem nehezebb és két tanulásos időszak között kifejezetten jól esik majd felsöpörni, felmosni vagy éppen vasalni :)
2012. márc. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Ja és ne úgy fogd fel, hogy ez egy szükséges rossz, hanem addig is "kikapcsolod" az agyad.
2012. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk vizsgaidőszakban ragyog a lakás. :D

Nem azért, mert annyira rendszeretőek lennénk (vizsgaidőszakon kívül azért rohangálnak a porcicák), hanem mert jól esik pakolni, rendet rakni. Ha tényleg nagyon tanulsz, a fizikai munka kikapcsol.

Nálam külön rituálé, hogy vizsga előtti este kitakarítok, leporolok mindent, kivasalom az ingemet.

2012. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!