Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis hogy veszítheti el az...

Mégis hogy veszítheti el az ember ennyire a méltóságát? Kellemetlenül érzem magam, hogy vele kell, hogy éljek.

Figyelt kérdés

Az anyámról van szó. Olyan igénytelen lett, hogy az valami elképesztő. Semmi nincs már rajta, amire azt lehetne mondani, hogy kicsit is vonzó, inkább taszító. Rendkívüli módon meghízott, mert egész nap nem csinál semmit, csak fekszik, vagy ül a gép előtt. Ezt lehet szó szerint venni. Munkahelye nincs, a házimunkát a tesóm és én végezzük.

Ebéd közbe leülünk enni és levetkőzik, mert neki melege van. Ott ül egy szál csöcsben, és az embernek még ilyenkor is azt kell bámulnia. Néha aztán az az érzésem, hogy nem szokott fürödni. Őszintén szólva még sosem láttam, se zuhanyozni, se fürödni, csak mosakodni szokott délután állítólag. De komolyan mondom, büdös. Érzem rajta azt a tipikus napok óta vizet sem látott szagot. Az már nem is zavar, hogy mások előtt mutogatja a hatalmas hónalj kutyáját.

Illetőleg úgy látszik nem vette észre, hogy a fürdőszobában egy hatalmas ablak van, mert akárhányszor nagy WC-zik, mindig az ajtót nyitja ki és az egész házban sz@r szag van. 5 helyiséggel arrébb is lehet érezni. Sz@rt volna akkor már a szoba közepére.

De ezt nem csak itthon műveli. Ha nyaralni megyünk akkor is minden szemérem nélkül levetkőzik a parton. Egy szál semmiben ott flangál kis gyerekek között egy normális parton, a legkevésbé sem lehet ráfogni, hogy igényes jelenség, mert bizony még akkor sem ismerkedik a borotva használatával. Közeledik a nyár és komolyan már félek. Ilyenkor mindig úgy van kinn az udvaron, hogy egy szál bugyiban (nem fürdőbugyi, de ez mellékes), ott rohangál a szomszédok előtt, ebédet is úgy főz, hogy belelóg a ... lehet korholni, hogy hogy merek ilyet mondani az anyámról, de az én szememben tök mind1, ki az igénytelen ember, ha igénytelen. Hogy hagyhatja el magát vki ennyire? Hogy nincs benne semmi méltóság? Értem én, hogy a szomszédoknak nem akar tetszeni, na de a férjének? Meg hányszor mondtam már neki, hogy azt a fürdőszobai ablakot használja szellőztetésre, még neki áll feljebb. Ja hát nem ő szagolja azt a sz@rt. Mintha pöcegödörben élnék. Szégyellem magam...igen szégyenlem, hogy egy ilyen ember van a családomban! Ahhoz már egészen hozzászoktam, hogy az étel felett dohányzik és nem egyszer hamuzta össze...


2012. márc. 12. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jajjjj, nem egyszerű. A wc -s dologgal próbálkozz viszont, ha már a szép szó nem használ. Ha kint flangál majd az udvaron, akkor utána mondd meg neki, hogy hallottad, hogy a szomszéd mondta valakinek, hogy : na, ez se tud melltartót felvenni, pedig elkelne rá... Valami hasonlót.
2012. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Hidd el, egy ilyen emberen sehogy sem fogsz tudni hatni...
2012. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
hát sajnállak, őszintén. bár segíteni nem igazán tudok:/ az én anyám még egy kg kenyérért is úgy megy le a tőlünk 50m-re lévő boltba, hogy előtt másfél órán keresztül készülődik, smink, frizura, csini ruha minden.
2012. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Anyukám még a boltba sem megy. Inkább megvárja míg vki haza nem ér és akkor azt elküldi. Az mondjuk még sosem jutott eszébe, hogy megdob egy sms-el, hogy hazafele ugorjak be kenyérért. Itthon éppen ledobom a cuccom és közli, hogy akkor mehetek még egy kört. Smink? Nincs is neki... de ha volna sem tudja kisminkelni magát. Másfél éve voltunk esküvőn. Elkérte az én készletem, hogy akkor ő most kiszépíti magát. Jaj istenem, bár ne tette volna. Egy nagy maszat volna szeme helyén, mintha behúztak volna neki. Mondtam neki, hogy sürgősen törölje le, majd én megcsinálom, de akkor már hisztizett, hogy jaj menni kell, jó ez így. Ruhák? Hát amit még nem hízott ki azt hordja. Legutóbbi szülinapjára kapott egy szép felsőt, mondtuk neki, hogy akkor ha legközelebb akad egy olyan alkalom mint ez az esküvő volt (ahova semmi ruhája nem volt egy farmeron kívül), akkor oda felhúzhatja. Erre itthon főzés közbe hordja és olyan zsírfoltok vannak rajta, amiket már ki sem lehet mosni. Nem ám felhúzná az egyik kötényét, amit kapott szintén vmi ünnepre tőlük. Frizura? Hát az végképp nem érdekli. 2 hetente ugyan megmossa a haját, meg évente 2x be is festi és akkor 1-2 hétig még normális is áll. De a többi hónapot el lehet képzelni, 10 centi lenövés az ősz haján. Amúgy eredetileg nagyon sötétre is van befestve, tehát elég durván elüt. Haja korpás, összeáll. Egyre inkább egy cigány asszony külsejére emlékeztet. Ráadásul még a bőre is kicsit kreolosabb, így könnyen rá is lehetne fogni. Ahogy öltözik, ahogy kinéz. Le lehet korholni, de szégyen vele együtt mutatkozni. Általában el sem szokták hinni, hogy a lánya vagyok.
2012. márc. 12. 18:07
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

hány éves?

változtatni szerintem te nem fogsz tudni,illetve hatni rá....esetleg ha véletlenül elkap mástól valami durvább megjegyzést...

mindig ilyen volt?pl mikor fiatalabb volt....


esetleg régi képeket nézegethetnél és megmutathatnád neki, hogy ott igen,ott jól nézett ki,és bárcsak most is törődne magával...

2012. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
50 éves. De már 10 éve lassan hogy ilyen. Vagy több. Nem is nagyon emlékszem, hogy vala más lett volna. Régen nagyon csinos volt. Láttam róla képeket és alig hittem el, hogy ő az. Olyan szép vékony, csinos mosolygós. Ég és föld az akkori és a mostani kinézete. Nem a változókor miatt ilyen, mióta ismerem mindig is ilyen volt.
2012. márc. 12. 18:12
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Hűű B@szki ez annyira durva, hogy már szinte kamu szaga an. Ha mégsem az, akkor sajnállak. Költözz el mielőbb.
2012. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tetris ***** válasza:
95%

Gondolom anyukád klimax korban van, vagyis ötvenes. Mivel én is ebben a korban vagyok, tudom, hogy ilyenkor sokkal jobban izzadunk, mert hőhullámaink vannak nekünk nőknek.

Én is ilyen izzadós lettem, amióta a változás korába léptem, és naponta többször is váltanom kell a fölsőt, sőt van, hogy még bugyit is.

Talán neki is hőhullámai vannak, azért vetkőzik ennyire neki az asztalnál is.

Mindezt csak magyarázatként írtam, ez nem menti fel az alól, hogy ennyire igénytelen. Ez tényleg nem normális.

Talán apukádat kellene rávenni arra, hogy beszéljen a fejével, ha te nem tudsz hatni rá.

Ezekre a klimaxos tünetekre vannak bizonyos gyógyszerek, amiket a nőgyógyász, vagy a háziorvos írhat fel. Egyes gyógynövényes készítmények kaphatők recept nélkül is. (Remifemin) Egy próbát mindenképpen megérne.

2012. márc. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem depressziós, valami biztos van a háttérben, nincs életcélja stb.
2012. márc. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az én anyukám is ilyen sajnos! Ő is igénytelen,ugyanennyi idős!És nem lehet vele mit tenni.Egy nőnemű lény életében hosszú folyamat a nővé válás,és aki fiatal asszony korában ezt nem "tanulja" meg,illetve nem gyakorolja,a külsejére nézve,az már sajnos ennyi idős korban teljesen reménytelen!Az én anyukámnak komoly lelki háttere is van,de ez akkor sem menti fel az embert ez alól.A másik ami még nagyon zavar benne az az,hogy rettenetesen csúnyán beszél,és mogorva is nagyon,akár hányszor hozzászól az ember,szinte úgy förmed vissza rá!Mi is hiába veszünk neki új ruhát,nem tudja összeválogatni őket,nem tudja őket elegánsan hordani.A haja mint a súrolókefe,semmi tartása nincs!Ő sem tud sminkelni,és már ő is próbálta az enyémet használni,és csak rosszabb lett,mint volt.Nem takarít,eszeveszettül lusta,és a lakásra nézve is igénytelen nagyon,és igen,én is szégyellek vele megjelenni bárhol!Engem is bánt,hogy ilyen sajnos,és hiába próbálunk rajta változtatni,nem megy,ő ilyen,ezt kell elfogadni,attól még szeretem,még ha ilyen is,és hidd el mindent kipróbáltam,de semmi!
2012. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!