Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednéd a párodnak, hogy...

Engednéd a párodnak, hogy kutyát tartson? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Szóval a szüleimnél van 2 kutya, ebből az egyik az enyém. Mikor összeköltöztünk a párommal, akartam magammal hozni, de láthatóan szenvedett a társa nélkül (fiú és lány kutya), viszont albérletben vagyunk, és a tulaj nem engedte meg a 2 kutyát. Így maradt az a verzió, hogy anyuéknál marad mindkét kutya, de anyagilag hozzájárulok a költségekhez és amilyen gyakran tudok hazamegyek sétáltatni őket. (2 házzal arrébb lakunk tőlük).

Nagyon szerettem volna kiscicát, párom kevésbé, de végül is hoztunk egyet.

Felmerült a gyerek téma (én kifejezettem korainak tartom 4-5 éven belül nem szeretnék), hogy ő szeretne egy kislányt. Mondtam, hogy napoljuk el a kérdést...

Tegnap azzal állított haza, hogy szeretne hazahozni egy kiskutyát. (Nem menhelyről, hanem fajtatiszta staffordot)

Mondtam neki, hogy ez szerintem nem jó ötlet....

Szerintetek?


Egyrészt így is már van macskánk, meg nekem otthon kutyám. Ha mondjuk 3-5 év múlva lenne gyerek, mit csinálnánk a kutyával? Arra nem kérhetem meg a szüleimet hogy az én kutyámat is sétáltassa, plusz tesómét aki ugye szintén ott van, ezen kívül segítsen be a baba körül, plusz a párom kutyáját is sétáltassa.

Párom szülei nem élnek, testvéreivel nem tartja

a kapcsolatot. Csak az én családomra számíthatunk.


2012. márc. 13. 07:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Jelen helyzetben ennyi információból annyi derül ki, hogy párod valószínűleg gyerekpótlás miatt szeretné ezt a kutyát.
2012. márc. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

Nekem ez úgy jött le, hogy ha neked kell valami akkor az most rögtön azonnal, ha viszont ő szeretne valamit akkor neki pedig kuss van.


A kutyát is te akartad és lett is, a macskát is te akartad és az is lett.


Bocs ha nyers voltam

2012. márc. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Mikor a kutyát megkaptam, nem ismertem a mostani párom. Szó nem volt arról, hogy elköltözök kutya nélkül.


Igen, a macskát szerettem volna, de nem halok bele ha nem kapok.

Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy szerintem felelőtlenség úgy kutyát hazahozni, ha arra gondolunk, hogy a gyerek mellett nem lesz rá elég időnk, és akkor el kell ajándékozni.

2012. márc. 13. 08:26
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom mi a fenében akadályozna a gyereksétáltatásban a kutya? Miért kéne a szüleidnek foglalkozni utána a kutyával? Vagy olyan ez nálad, hogy kapsz egy új játékot akkor a régit lepasszolod valakinek? Nagyon úgy tűnik.

Lehet ám egyik kézzel tolni a babakocsit másikkal meg fogni a pórázt. Nem olyan nagy művelet. Itt Sopronban jó pár anyuka megteszi ezt délutánonként.

Meg a kutya nem fogja felfalni a gyerekedet, ha azon aggódsz. Rendesen meg kell tanítani a gyereknek, hogy nem nyúlkálunk a Morzsi kajájához, nem húzogatjuk a farkát meg a fülét, nem akarjuk minden áron bedugni a fejünket(kezünket, lábunkat) a szájába. Simogatjuk a Morzsit, de nem akkor mikor eszik vagy alszik.

2012. márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%
mindeninek arra van ideje amire akar, van egy kis gyerekünk, és mellette két felnőtt kutya meg 5 kiskutya(1 hetesek), mindent meg lehet oldani csak akarni kell, jah és a kiskutyákat két óránként kell etetnünk nappal és éjszaka is.
2012. márc. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nincs gyerekem, ezért csak elképzelni tudom a helyzetet.


Reggel 6kor le kell vinni a kutyát, legkésőbb 7kor. Gyerekkel együtt lerohanok (mert a babát nem hagyhatom magára) kutyát sétáltatni.

Kisétáltuk magunkat, akkor irány haza. Dél vagy 1körül ugyan ez. Este 6-7körül meg a párom hazaér, vagy gyereket fürdet meg etet vagy kutyát sétáltat.


Most sem vagyok szuperhős, és szerintem anyaként sem leszek szuper anyuka, de nem tudom elképzelni, hogy amíg leviszem a gyereket a földszintre kézben vagy hordozóban, addig a kb 35 kg-s kutya nem ránt el.

2012. márc. 13. 08:37
 7/25 A kérdező kommentje:

Mellesleg soha életemben nem láttam még anyukát gyerekkel és kutyával együtt.

Másrészt a babakocsit a járdán kéne tologatni, a kutya meg megy a fűbe, dombra fel, dombon le stb. Legalábbis az enyém.

2012. márc. 13. 08:38
 8/25 anonim ***** válasza:
71%

Ha össze-vissza rohangál a kutya, akkor kutyaiskolába kell vinni.

Szintén előbb volt amstaffunk, mint gyerekünk. A szülés utáni időszakban a férjem sétáltatta a kutyát, aztán amikor már erőre kaptam, akkor a gyerekkel együtt. Mivel sok időt fordítottunk a kutya nevelésére, elég ráakasztani a pórázt a babakocsira és szépen jön mellettünk.

Ha pedig parkba érünk, akkor elengedem futkározni, hívásra azonnal visszajön.


Amin azóta is mosolygunk: a kutyának gondolom feltűnt az elején, hogy ha sír a gyerek, akkor felkelünk. Egy idő után kicsit szerettem volna leszoktatni a "mindenért ugrunk" dologról a kicsit, ezért kivártam, ha sírt. 5 perc múlva megjelent a kutya és addig böködött, nyalogatott, amíg fel nem keltem a kicsihez :)

2012. márc. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Azt sem tudom, addig ki vigyázna a kutyára, míg a kórházban vagyok.

Persze ezek még a jövő dolgai.


De én 6től 2ig dolgozom, párom 6 előtt sosem ér haza. Azt se tudom ki lenne a kutyával.

Azt nem tudom elképzelni, hogy a párom felkelne azért 5kor, hogy megsétáltassa a kutyát. Amíg nem szobatiszta, addig sűrűbben kéne levinni, mint napi 3 alkalom.

De várom az ötleteket .:)

2012. márc. 13. 09:00
 10/25 A kérdező kommentje:
Kutyaiskolát azt sem tudom mikor van. Park nincs a városban, kutyafuttató is csak egy, ami rendesen be van kerítve.
2012. márc. 13. 09:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!