Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy egy szülő...

Létezik olyan, hogy egy szülő nem szereti a gyerekét?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor a szülőnek módjában állna kimutatni a szeretetét, de nem teszi.

Pl., ismerek olyan módosabb szülőt, aki megengedhetné magának, hogy a gyerekét szép ruhákba járassa, e helyett a gyerek egész héten ugyanabban a farmerban jár. Szegény gyereket, aki jó magaviseletű, jól tanul, az osztálytársai kinézték, és agyba-főbe szekálják. A gyerek szemmel láthatóan nagyon letört, visszahúzódó, de a szülők szinte soha nem érdeklődnek a hogyléte felől, mindig a tanulást nyomják neki, gyötrik az átlaggal. Ezenfelül amolyan lábtörlő otthon a gyerek, ha feszültek a szülők, általában rajta élik ki.

Most őszintén, ha miért szül valaki gyereket, ha aztán úgy bánik vele, mint egy darab szeméttel?


2012. márc. 18. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Igen létezik ilyen szülő. Nekünk is van ilyen ismerősünk. Az anyáról még elmondható, hogy szereti valamennyire, de az apa ugyanígy lelkileg gyötri a fiát és ugyanígy a tanulással piszkálja, meg otthon cselédnek tartja csak a gyereket. Sajnos sok ilyen család van :(
2012. márc. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan létezik, de nem értem meg, hogy hogyan lehetséges.

Én konkrétan az életemet is odaadnám a fiamért. Nincs olyan ok, hogy eldobjam magamtól, vagy a saját érdekemet helyezzem az övé elé. Az az anya aki nem szereti a gyerekét, biztosan nem százas...

2012. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen szülő !Az én szüleim ilyenek ,sajnos.Kiskoromban gyakran megvertek, lelkileg is bántottak.Soha nem szerettek igazán.Gondolom babakoromban még igen,de aztán,ahogy az egyéniségem bontakozott,úgy nőtt bennük az ellenállás irántam.Komoly,higgadt apróság voltam,nem tudtak a képükre formálni,így megpróbáltak "betörni".Nem sikerült nekik..

Most ,hogy megszületett a kisfiam,próbálnak újra kapcsolatot teremteni velem,szeretnék,ha ismét függnék tőlük,de én már tudom kezelni a dolgokat,helyreraktam magam úgymond.

De én vagyok rá az élő példa,hogy egy védtelen,szüleitől függő gyermekkel,mennyi szemétséget tud művelni,a totál alkalmatlan szülő...

Sajnálom a kérdező által említett srácot is...

2012. márc. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne létezne. Én az anyámnak nem kellettem, nem voltam még egy éves, mikor lepasszolt a rokonokhoz. Azóta sem láttam.
2012. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen és nagyon hatással van a gyereke életére
2016. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Aki azt mondja hogy létezik ilyen szülő, aki így bánik a SAJÁT FIÁVAL, az NEM SZÜLŐ
2021. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!