Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülne vagy rosszul esne a...

Örülne vagy rosszul esne a dédikémnek, ha ilyesmiről kérdezném?

Figyelt kérdés

Dédikém 88 éves (1921-ben született), azaz túlélte a II. Világháborút. Azaz a kezdetén 18 éves volt és a végén pedig 24.

Ha rákérdeznék, hogy mi volt akkor, hogy élte túl meg stb.

Rosszul esne neki vagy szívesen válaszolna a dolgokra és mesélne?


2009. jún. 12. 20:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem örülne,h.érdeklődsz a múltja iránt.
2009. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérdezd meg. Ha nem akar beszélni erről, akkor úgyis megmondja.
2009. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Eü-ben dolgozok,tapasztalatból tudom,h az öregek többsége szeret a múltról beszélni.Hálásak érte ha meghallgatod őket.
2009. jún. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan örülne neki,és te is sokat profitálnál belőle.

Én 75 éves vagyok,a családom kérésére írom az emlékeimet,ahogy éppen eszembe jut és van rá időm.Amikor szóbakerülnek az élményeim,néha jót nevetünk,néha értetlenül hallgatják,és vannak szomorú emlékek is.

Ha végig nézek az otthonomban,néha még én is csodálkozom,hogy miként bírtuk ki mosógép,gáz, stb nélkül.

Akkoriban még rádió is kevés helyen volt,és még sorolhatnám,de erről inkább a dédikédet kérdezd.Jó egészséget kívánok neki és neked is.

2009. jún. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám kiskorunkban rengeteget mesélt a háborúról.Szerettük hallgatni és Ő szeretett mesélni.Dédikéd is biztosan szívesen mesél majd.
2009. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mamám is szeret erről beszélni,mindig faggatom.Amikor kezdődött 5 volt és innen már kiszámolható mennyi a végén.Mindig meséli,hogy ők tanyán éltek és 8an voltak teók és egy román katonát kerestek rajtuk a gyerekek meg be az ágy alá és megzsólalt az egyik öcce h ő éhes Bálint papa pedig bevágta hozzá a paprikáskrumplit és azt ették.Vagy amikor éjszaka Piri mama a 8 gyerekkel szökött az erdőn át mert megtámadták a falut és közbe mindenki sík ideg volt,hogy mi van papival.Ezek olyan örök élmények,én imádom hallgatni ezeket a történeteket.

A tiédnek sem esne rosszul ebben biztos vagyok,viszont van egy rokon néni a szomszédunkban az ő férjét 22 évesen tarkón lőtték a 2.vh-ban.Még a barátai feltették a vonatra de már nem szállt le.Ő nem szívesne beszél róla.Sztem tiszta szívéből szerette mert soha többé nem ment férjhez.

Nekünk am emlékeink is vannak,ük papától aki orosz fogságban volt és a don kanyarból hozott haza ima könyvet dédi mamának.Amikor megfogom mintha én is ott lennék velük együtt:)

2009. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Addig kérdezd meg tőle, amíg még megteheted. Ha nem teszed meg és meghal, lehet hogy később nagyon bánni fogod. Sajnos én már nem kérdezhetek a nagymamámtól, pedig nagyon sok mindenre kíváncsi lettem volna :-( Most 32 éves vagyok, és Ő 11 éve meghalt. Akkor még túl fiatal voltam a kérdezéshez, most meg már nincs kitől..
2009. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Szerintem is bátran kérdezheted, amikor a suliban a 2. világháborúról tanultam én is megkérdeztem dédszüleimet és nagyon jól esett nekik ,hogy érdeklődök. Sok történet eszükbe jutott és örültek annak ,hogy megoszthatták velem.
2009. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató válaszokat!

Most, hogy itt a nyár és szünet van, meglátogatom majd.

2009. jún. 12. 21:36
 10/18 A kérdező kommentje:

20:17-nek: Köszönöm szépen, viszont kívánom! Erő, egészség.


20:31-nek: Szegény mamádnak nem lehetett könnyű feldolgoznia a történteket.


20:38-nak: Dédikém most is korházban van. A hét végén vagy a következő hét elején már kijöhet. Már nagyon sok dolgon túl van. Nagyon sokszor volt korházban.

Részvétem a mamáddal kapcsolatban.


Egyébként még arra is gondoltam, hogy amit mond, azt leírom és diktafonnal fel is veszem.

Vagy ez rossz ötlet lenne?

2009. jún. 12. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!