Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy találnék IGAZI, megbízhat...

Hogy találnék IGAZI, megbízható barátokra?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Az a problémám, hogy barátok nélkül maradtam. Volt 3 felszínes barátságom 3 lánnyal, akikkel együtt jártam gimibe meg fősulira, de elmaradoztak, meg "lekoptattak". A dologhoz hozzá tartozik, hogy sosem tudtam könnyen barátokat szerezni. Kezdődik ott, hogy zűrös gyerekkorom volt, alkoholista anyával, éhezéssel...szerencsére megúsztam hogy bedugjanak egy intézetbe. Szóval szeretethiányban nőttem fel. Az az ember dobott el magától, akinek legjobban kéne szeretnie. És hiába vagyok 26 éves, az ilyen traumákat csak nagyon nehezen lehet kiheverni, de lehet, hogy sehogy. Ebből kifolyólag semmi önbizalmam, önbecsülésem, higyjétek el, már mindent megpróbáltam. Amikor kiskoromba apámhoz kerültem, összeköltözött egy nővel, aki a mostohaanyám lett. Sajnos nincs vele túl jó kapcsolatom. Mondhatni nem szeretjük egymást. Ő se engem... Bár miért kéne szeretnie? Nem vagyok az igazi gyereke, csak egy "kolonc", akit kapott a férfi (apám) mellé.....És mintha a gyerekkori trauma nem lenne elég, ráadásul a szüleim is úgy neveltek, hogy állandóan terror volt a levegőben. Például hiába lettem nagykorú, 20 évesen engedtek először egyáltalán bármilyen "buliba". (És most buli alatt nem a kábítószert és önkívületre ivást értem, hanem beülni valakikkel valahova beszélgetni, esetleg inni MÓDJÁVAL alkoholt).Szóval a túlzott szülői féltés és aggódás miatt nem alakulhatott ki baráti köröm, mivel nem mehetettem el sehova. Elkezdtem lázadni a szabdságomért, amitől még rosszabb lett a kapcsolatunk. Most ott tartunk, hogy 26 éves vagyok, ha éppen van barátom, vele is szekálnak, hogy miért akarok nála aludni, miért nem maradok otthon hétvégén. Értitek? Mindezt 26 évesen, úgy, hogy munkahelyem van, rendesen dolgozom 2 éve, hazaadok pénzt, egyebek.... Úgy érzem, nem engedtek szocializálódni sem. Gondolom azért nem tudok senkivel sem barátkozni, mert nem tanulhattam meg, hogyan kell. Véletlen se jön össze semmi. Ha megismerek új embereket esetleg, belelkesedem, hátha kialakul valami barátság féle, de valamiért senkinek nem vagyok szimpatikus. Egy idő után elmaradoznak. Mindig én futok mindenki után....Aztán feladom, mert reménytelen.... De úgy vágynék barátokra!!! Szívemnek-lelkemnek jólesne. Tudnék örülni a világnak, de így hogy nincs senkim, egyre lejjebb kerülök! Pedig úgy tudnék vigyázni egy barátra! Megbecsülném, ápolnám a barátságunk! Csak lenne már valaki!!! Segítsetek, mit tegyek? Hogyan csináljam? Teljesen el vagyok keseredve! Társaságra van szükségem. Akik nem csak akkor keresnek meg, mikor bajuk van. Akik nem csak megígérik, hogy hívnak, hanem tényleg fel is hívnak. Akik nem mondanak le egy talit előző este egy sms-be. Vannak még ilyen emberek??
2012. márc. 20. 13:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, vannak még emberek, akiknek fontos a barátság, de nagyon nehéz megtalálni őket, nem megy megrendelésre. Valami oka lehet, hogy te nem találsz. Nem hibáztatni akarlak, csak szerintem (ahogy olvastam) nem találod a megfelelő embereket. Erre recept szerintem nincs. Talán nem egyforma az érdeklődési körötök. Nekem úgy van két barátnőm hosszú évek óta, hogy első ránézésre nem voltak szimpatikusak. De össze voltunk zárva (iskola, munkahely), és egy idő után így alakult. Szerintem ne add fel pár próbálkozás után. Ha viszont ilyen szigorúan vesznek a szüleid, tényleg nehéz lehet. Mert azért a barátságot ápolni kell, te sem mondhatsz le találkozókat!

2012. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ami a kérdést illeti.. vannak jó emberek ..-de sokszor van az h mikor elvannak a gondjukkal bajukkal akkor eltűnnek és ez nem neked szól .azt hiszem kicsit ilyen az emberi természet.

nekem írhatsz,27éves lány vagyok és szívesen barátkozom

Veled. írj privátot ha gondolod . Üdv

2012. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. azért nincsenek lány barátaim, mert én magam vagyok alkalmatlan rá. Abszolút nem gondolkozom "normálisan" semmiről és az igényeim is mások, ez meg így nagyon nehéz.
2012. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok mint Te,csak 15 vagyok. Elegem volt a sok felszínes barátságból,így inkább elmaradtam tőlük. Próbálkoztam fiúkkal barátkozni,de az lett a vége,hogy az egyik fél valóban többet érzett puszta barátságnál. De azért reménykedem,hogy egyszer rálelek,egy valódi legjobb barátra.
2012. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia.Ne csüggedj.Barátokat találni nehéz,haverokat találni könnyű.Nekem is csak két igaz barátnőm van,de rájuk bármikor számíthatok.Talán munkahelyen is tudsz barátkozni,esetleg klubokba menni,a hobbiddal kapcsolatban,pl szoktak szervezni kirándulásokat stb ilyeneken is lehet próbélkozni.


24/N

2012. márc. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Vannak még jó emberek, hidd el. Nekem is sajnos csak felszínes barátaim vannak/voltak, én is nagyon vágyom egy komoly barátságra.

Ha szeretnél velem barátkozni, írj privit nyugodtan, örülnék neki. :)


23/N

2012. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hajdú-Biharban élsz?
2012. márc. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha vasi vagy én örülnék egy ilyen barátnak mint te. Én a túlzott szülői aggódás miatt vagyok egy kicsit antiszoc. Szeretnék barátkozni, ha találok valakit, akkor be nem áll a szám. Elég nyitott vagyok, ami sok embert elijeszt :(

21 éves vagyok, feleség, anya, bébiszitter.

Ha van kedved, beszélgethetünk!

2012. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam, hogy Budapesten élek. (Zuglóban, 14 kerület). Igazából nem számítottam rá, hogy bárki is írni fog. :)Köszönöm.
2012. márc. 20. 14:54
 10/21 anonim válasza:
Szia!Ha gondolod nekem is irhatsz,hasonló cipőben járok,mint te.26 éves vagyok én is,nekem sincs 1 igaz barátom se.Pest környékén lakom.
2012. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!