Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira sajnálom apukámat,...

Annyira sajnálom apukámat, tudok neki vmiben segíteni?

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim. Apa fizeti a gyerektartást,de elég kevés mert minimálbérért dolgozik és nem túl sok az a 20%. anya mindig panaszkodik ez miatt. Nemhogy örülne h legalább fizeti,más apja még ennyit se tesz. Az én apám amikor nem dolgozott csak alkalmanként akkor is fizette a gyerektartást. De anya állandóan csak panaszkodik nekem és a barátnőinek is,hogy apu csak ennyit ad,smucig,stb.. pedig ez nem igaz. csak keveset keres. nagyon sajnálom őt,mert tudok hogy sokszor alig eszik csak hogy amikor megyek hozzá én ehessek gyümölcsöt,joghurtot rendes kaját,néha pizzát. Kb 3 hónappal ezelött mikor csak ugy beugrottam hozzá láttam h üres rizst fözöt magának,szégyenkezett h most nincs itthon semmi normélis,de majd hétvégére lesz. Azóta kicsit kifagattam és megtudtam h mindig ezt csinálja h alig eszik ha eszik is ilyen sz.ar kajákat csak azért h én mikor ott vagyok tudjak enni. Meg hogy kitudja fizet i az albiját,a gyerektartást. Mindig lukas neki a zoknija is.

Mi is albérletben lakunk anyuval,de azért jobban élünk mint apa. velünk lakik még anya barátja akivel nincs semmi bajom,bírom őt.

Szerintetek mit szólna anyukám ha megkérném h engedje meg apának hogy kevesebb pénzt adjon hogy ő is tudjon normálisan enni,és legyen neki zoknija is?

Rossz hogy mi jól élünk,apa meg nem.


2012. márc. 23. 18:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
13/L
2012. márc. 23. 18:02
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Istenem,de aranyos vagy!!!!!!

Sajnos ebben te nem sok mindent tehetsz,mert a gyerektartás a törvényben meghatározott összeg,és a bíróság szabta meg apukádnak, hogy mennyit kell fizetni!

Esetleg abban tudsz apukádnak segíteni, hogy ha nála vagy figyelj, hogy ne pazarold a vizet, az áramot,hogy ne növekedjen ezeknek a számlája.És esetleg mond el neki, hogy ha mész hozzá, nem kell hogy megvegye neked a fél boltot,te anélkül is szereted őt!

2012. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem, hogy anyukád beleegyezne. Az elvált feleségek már csak ilyenek. Zoknit meg vehetsz neki te is, nem olyan drága a kínai piacon.Azt teheted, hogy nem reklamálsz nála pizzáért, ami több ezer ft, ha rendeli, és te is megelégszel a csóró kajával.Mondd meg neki, hogy te nem vágysz különlegességre, te jól érzed magad vele, zsíros kenyér mellett is.
2012. márc. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mondtam neki hogy ne költsön rám,meg miattam nem kell főznie sem. De mindig azt mondja ha nála vagyok egyek akkor is normális ételt. Aputól multkor kaptam egy kis pénzt,ezer ft-t vettem neki abból zoknit,de megharagudott h ne rá költsem azt a pénzt amit nekem ad h magamnak vegyek vmit. Anyától nem szoktam csak ugy zsebpénzt kapni.
2012. márc. 23. 18:14
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Kiegészítés az első két válaszhoz. Azzal is segítesz, ha megmondod neki, hogy nagyszerű embernek tartod, és bízol benne, hogy ki tud mászni ebből az átmeneti helyzetből.
2012. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
99%

Kislány, én megkönnyeztem a kis történetet...

:(

2012. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Bence_ ***** válasza:
96%

4-es nagyon jó. Igen dicsérd meg. Mondd, hogy szereted és büszke vagy rá, hogy ennyit tesz érted.

Cserébe legyenek jó jegyeid, hogy büszke lehessen rád és tudja, hogy jó úton vagy.

2012. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva Apukád valószínűleg meg is haragudna Rád, ha ilyet mondanál Anyudnak. Apudnak van méltósága, azért nem költ magára és inkább Rád, akiért felelősséget vállalt. Meg lehet Anyukád azt hinné, hogy Apukád célozgatott Neked erre, hogy ilyet kérj. Ebből nagy balhé lehetne. Ezt inkább hagyd rájuk. Apudnak meg legközelebb a névnapján vagy a születésnapján vagy valami ünnepen ad oda amit vettél neki, persze hogy kellemetlenül érzi magát, hisz te a kis zsebpénzedet ráköltöd, ő meg nem teheti meg, hogy elvigyen Téged vásárolni vagy vegyen Neked egy pólót stb.

Szerencsés vagy, hogy ilyen rendes Apukád van!

2012. márc. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Becsüld meg és emlékezz erre, és később, amikor majd dolgozni fogsz, segítsd meg édesapádat.
2012. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
aranyos vagy
2012. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!