Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdvözlöm! A párom és a volt...

Albert Nikolett kérdése:

Üdvözlöm! A párom és a volt felesége anno együtt vettek egy házat de azóta elváltak és szeretne engem berakni. Milyen jogcímen tudnánk belevinni úgy hogy az lehetőleg tehermentes legyen? Köszönöm előre is a választ!

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésedet. Oda akarsz költözni a volt feleséggel egy házba?
2012. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Berakni??


Nem inkább neked szeretné berakni? :-DD

Bocsi, de nagyon értelmetlen a kérdésed.

2012. márc. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
szóval a házukra pályázol...
2012. márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Együtt egy házban a volt feleséggel? Látom az írásból, kissé zavaros vagy, meg hát ez az elképzelés is arra utal. Poklot csinálsz magatoknak. Fizessétek ki, vagy fizesse ki ő a férjet, össze ne költözzetek. Ha meg a volt feleség kizáró lakhatást kapott, akkor felejtős az ügy, nincs mit tenni.
2012. márc. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a szép válaszokat!!!!!!!.......Elvált 7 éve de a nagyságos asszony nem akart eddig kilépni mert neki kell a fél ház amit mellesleg a párom akivel 6 éve együtt élek fizet,fizetjük!Rendesen fizeti a gyerektartást is és én nem fogok semmit sem tönkre tenni!Mielőtt ilyen kommenteket írna valaki gondolkozna el azon mi lehet a háttérben.Lehet hogy egy kis zavar volt a fogalmazásban de szerintem érthető mivel eléggé ideges vagyok én is és a párom is.....Mellesleg én belementem abba is hogy én mint kezes szerepelek és nem kell semmi sem a házból.A párom ragaszkodik hozzá mivel 2006 óta együtt fizetjük és nem is áll szándékomba tönkre tenni őt!Azt hittem kapunk valami segítő választ!!!!!!
2012. márc. 24. 14:06
 6/11 A kérdező kommentje:
A berakni szó,igaz nem a legmegfelelőbb fogalom volt mert kapkodtunk!Viselkedni is lehetne egy kicsit!!!
2012. márc. 24. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Bíróság. Ott kiszámolják, mennyit kell fizetnie a párodnak, hogy az exfelesége elköltözzön; vagy mennyit kell fizetnie a feleségnek, ha ő akar a lakásban élni. Feltételezem figyelembe fogják venni, hogy ti mennyit fizettetek a lakásba a válás óta és mennyit fizetett a feleség.


Amúgy meg: te is és a párod is jó nagy h.lyék vagytok, ha tényleg évek óta fizettek egy lakásért, amiben nem is laktok.


A gyerektartásnak meg pláne semmi köze az egészhez. Az a gyereknek jár.

2012. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajna még most se értem mit szeretnél kérdezni.

De miért fizetitek a hitelt? Inkább el kellene adni a házat, a hitelt kifizetni, a maradék pénzt pedig elosztani.

2012. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekek is ott laknak,és kizáró lakhatása van a feleségnek, nem mehettek oda! Ha megosztott lakhatás, akkor ugyan odamehettek, de abból jó nem lesz, nem éri meg! Eladásra nem tudom, lehet-e kötelezni, de így a pali fél részét senki nem fogja megvenni, az biztos. Ha odamész, tuti kicsináljátok egymást a "nagyságos asszonnyal"(aki persze hogy nem megy el, gyerekei vannak!), lehet bagózni, zenét üvölttetni, veszekedni évekig, és aki előbb kerül pszihiátriára, vesztett. A kérdés az, megéri-e? Amíg a tulajdon közös, a hitelt is fizetni kell, de fizetett a feleség lakáshasználati jogért? Azt kérhetitek,vagy annak fejében hogy hitelt ne fizessetek, bár nem sok.
2012. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Váltak, a házban az asszony maradt, val. jogosan (övé a lakhatás). Miért menne ki, és hová? Hitel nemfizetés fejében tulajdonjogról lemondani?
2012. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!