Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell tennem ha japán...

Mit kell tennem ha japán nevet szeretnék felvenni?

Figyelt kérdés
Nem anime/manga meg egyébb jó ég tudja mi rajongásból szeretném.Vezeték és kereszt nevet is.Most nézegettem az MTA Nyelvtudományi Intézete által jóváhagyott neveket és ha olyanokat engedélyeztek hogy 'Rikárdó' meg 'Ronaldó' meg 'Eszmeralda',akkor szerintem nekem is engedélyezik a japán nevet,nem?Egyik ismerősöm szerint jó pénzért megoldható.
2012. márc. 25. 13:33
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem hogy miért szeretnél japán nevet felvenni és milyet?
2012. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

ha van japán a felmenőid között akkor semmi akadálya.

Ha nincs, akkor a keresztnevet még el lehet intézni,de a vezetéknevet semmi pénzétr nem.

2012. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
74%

Kiejtés szerinti írásmóddal kérvényezheted, hogy felvehesd. Tehát ha te Yakamura Yotochi akarsz lenni, akkor esetleg bejegyzik neked azt, hogy Jakamura Jotocsi, de ez igen nevetséges lenne.

Tehát magyar írásmód szerint, azaz fonetikusan lehet csak bejegyeztetni. De személy szerint baromságnak tartom, tudom hogy dúl most a japánmánia, de azét van egy egészséges határa.

2012. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Összeházasodsz egy japánnal és felveszed a nevét
2012. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megismételném,nem vagyok japán mániás.A név amit szeretnék Tanaka Sora.Nem tudok japán felmenőkről.Az ok pedig hogy 3 napja halt meg az a személy aki számomra a legfontosabb volt a földön.Ő a családom helyett a családom volt,kihúzott a legmélyebb szakadékból,mondhatom hogy megmentette az életemet,és ő japán volt.A Tanaka az ő vezeték neve volt,a Sora pedig az a név amit adott nekem.Jó pár éve mikor az úgymond baráti társaságomban rámtalált annyira szét voltam csúszva az alkoholtól és a drogtól hogy a saját nevemet nem tudtam elmondani neki,és mivel a szememről az ég jutott eszébe Sora-nak nevezett.Neki köszönhetek mindent amit eddig elértem!
2012. márc. 25. 13:50
 6/41 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom engednék-e ebben az esetben, de ha igen, akkor max úgy hogy Tanaka Szora. (már ha az s betűt "sz"-nek kell ejteni.)

De nekem a Rikárdó és társai is furák, jó hogy amerikai zászlóra vagy bármilyen másikra nem akarja senki lecseréltetni a magyart..........

2012. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
A Ricardo az inkább portugál vagy spanyol, nem angol név.
2012. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként részvétem, ezt azért még le akartam írni. Biztos szörnyű lehet, de hidd el, az emléke és szeretete megmarad akkor is, ha nem viseled a nevét. Sőt, talán könnyebb elengedni idővel. Nem tudom hány éves vagy, de mondjuk ha idősebb leszel, úgysem a múltban fogsz élni, gyermeked lesz, stb., tehát egy életen át nem lehet gyászt érezni, azaz minden bemutatkozásnál egy halott szeretted jutna eszedbe..mindenki megkérdezné, miért ez a neved, hiszen magyar vagy, mindenkinek egész életedben el kellene mesélned a történetet, sosem tudnád igazán elengedni.


Oké, tudom, sokan ember viseli pl. a halott édesanyja, nagyapja, stb. nevét, de az mégis, más, annak a "történetét" nem kell mesélni egész életben minden egyes bemutatkozásnál.

2012. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
83%
Senki nem írta, hogy angol a Rikárdó...................
2012. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Azt még nem bánnám hogy 'Szora'.És hát igen,érdekes nevek.Nekem a Ronaldó volt sokkoló,a következő ilyen nyilván a Maradóna lesz :)
2012. márc. 25. 13:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!