Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi a jó fenét csináljak...

Most mi a jó fenét csináljak vele?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel 1,5 éve élünk együtt albérletben. Én dolgozok keményen szinte még hétvégi munkát is elszoktam vállalni. De a barátnőm már 2 hónapja munkanélküli és semmit nem tesz ellene. A baj az hogy a barátnőm semmi pénzt nem kap így csak az én fizumból gazdálkodunk és a tartalékunk is már fogyóban van talán még a jövőhónapig elég lesz, talán... De az a baj hogy a barátnőm már semmit nem tesz semmiért. Én ma állásinterjún voltam hogy legyen egy jobban fizető munkahelyem mivel sikerült megszereznem még egy szakmát. A barátnőm nincs itthon jelenleg ezért is írok most. A baj az hogy nagyyon lusta a házimunkát nem hajlandó megcsinálni, legtöbbször amikor hazaérek akkor még ebéd sincsen délután 5 kor állhatok neki én főzni hulla fáradtan hogy 8kor már vacsizni tudjak aztán fürdés és alvás. Nemcsoda hogy így kezd a kapcsolatunk kihűlni mert semmi szabad időm nincsen szinte hogy a barátnőm már arra nem képes hogy itthon délelőtt tegye a dolgát ameddig dolgozok aztán esténként meg simán lehetnénk együtt. Egyszerűen nem hajlandó munkát vállalni mert azt hiszi hogy a mi fizunkból simán meglehet élni plusz időnként szórja a pénzt el a barátnőivel amikor én dolgozok mellesleg. Én megmondtam neki hogyha nem szedi össze magát akkor kidobom innen. A lakás az én nevemen van tehát nem albérlet szerencsére. A barátnőm úgyse menne el mert nem tudna hová menni a szülei is kidobták otthonról mert ugyanezt csinálta velük is amit most velem. Amikor a szülei kidobták akkor vállalt kényszermunkát és egy szolgálati lakást kapott ideiglenesen most már itt lakik nálam mert megismerkedtem vele és megszerettem. A szüleivel nem tartja a kapcsolatot. És már értem is hogy miért. Szerintetek hogyan hassak már rá végre? Szeretem őt de már kezdem unni a hozzáállását. 28/F barátnőm 25/N
2012. márc. 26. 12:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Engem is a párom tart el, de mire hazaér tiszta a lakás, és ha van miből akkor főzök is.
2012. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Hasonlóan az egyeshez, én is eltartott vagyok, igaz, még diák, csak most passzív a félévem. Én is mindig kitakarítok, postát, bankot, bevásárlás, főzést, háziállatot én intézem. Mind a ketten úgy gondoljuk, ha az egyikünk nem tenné a dolgát, nem tudnánk őt/magunkat elviselni. Alapvető vonás, hogy az ember legyen igényes magára, és ne legyen büdös a munka.


A nővérem otthon ül, nem is szándékozik munkát vállalni. Anyu viszont nem dobja ki, mert félti. Azt javaslom neked, hogy adj neki ultimátumot. Nevezetesen, hogy takarítson, főzzön, és adjon pénzt a kiadásokba. Mond meg neki, ha nem tetszik, x idő múlva kiteszed. Nagyon jól tudod, hogy nem lehet ilyen ember mellett élni. Nem ám, hogy szeretni!

2012. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
kihasznál!
2012. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

1. Keress neki munkahelyet te! Akármelyik mekiben mosogatónői, takarítónői munkát, vagy tescoban takarító, árufeltöltő stb. A főnök biztosan azt mondja, hogy mielőtt igent mond, mégiscsak szeretné látni a barátnődet.

2. Hívd fel őt telefonon, mondd be a címet, hogy siessen oda, ott várod őt egy meglepivel!

3. Ott a helyszínen közlöd vele, hogy mi újság, ha akkor azt mondja, hogy nem fogja elfogadni, hazamentek.

4. Elkezded összerakni a ruháit, stb. és vele együtt kívülteszed az ajtón. A kulcsot ne feledd el elvenni tőle!

2012. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Radikális módszer: anyukám, vagy keresel munkát, vagy költözöl.Van 1 hónapod.
2012. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Most akkor albérlet vagy nem albérlet?

Mi tart 3 órát a vacsorakészítésben? Én is magamat látom el, de negyed óránál tovább nem szokott tartani.

Ha nem tetszik, dobd ki. Úgy tűnik, változni nem fog, ha nincs rákényszerítve.

2012. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Én is itthon vagyok, bár van keresetem így is (szülési szabi), és egy hónappal szülés előtt is kijárok bevásárolni, főzök és takarítok. Jó, persze a bútortologatással azért megvárom a férjemet, de lesülne a képem, hogy azt, amit megtehetek ne tegyem meg ha amúgy is itthon vagyok. Igaz, hogy ameddig dolgoztam, addig is rendszeresen főztem és takarítottam, csak a mindennapos bevásárlással volt másként, azon osztoztunk, kinek hogy volt ideje.
2012. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Az elején azt írod,hogy másfél éve albérletben vagytok, a végén meg azt, hogy tiéd a lakás. Most melyik???

Ha annyira nincs pénz, minek adsz neki, hogy a barátnőivel elköltse?

Nálunk is csak a férjem dolgozik, én gyeden vagyok. Mire hazajön vacsi az asztalon, rend a lakásban, a gyerek kiegyensúlyozott.

Mondd meg a barátnődnek, hogy kapja össze magát, legalább otthon dolgozzon, ha már máshol nem is. Ha nem hajlandó, akkor nem fog hosszú távon működni a kapcsolatotok.

2012. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

"A barátnőmmel 1,5 éve élünk együtt albérletben."


"A lakás az én nevemen van tehát nem albérlet szerencsére"


Most akkor mi van ezt itt nem értem!

Először azt irod albérlet majd azt hogy a tiéd a lakás!

Majd ezt megválaszolod?

Amugy meg dobd ki,nem dolgozik és szórja a barátnőivel a te pénzed!

2012. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Ha saját lakásod van akkor miért kezdted az írásod úgy, h "A barátnőmmel 1,5 éve élünk együtt albérletben." ? :D


Végigolvasva a történeted, én simán kidobnám ezt a lusta p*csát, de előtte még alaposan szét k*rnám, aztán "csupasz seggel" kidobnám az ajtón és a cuccait utána hajigálnám az ablakon keresztül. :D

Otthon mereszti a seggét és még egy teát se képes megfőzni pfff, jól kifogtad. Nem is értem miért tűröd még mindig magad mellett.


29/F

2012. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!