Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőnek tartom anyukám. Csak...

Önzőnek tartom anyukám. Csak én gondolom így?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk arról,hogy majd úgy egy év múlva majd össze akarok költözni a barátommal és aztán majd jöhet a baba is.

Erre anyukám totál kiakadt,hogy ekkora adósságunk van és én gyereket akarok,meg még a barátomat is ideköltöztetni. Mondtam h tévedés mert akkor elköltöznék. Erre meg neki állt mondani hogy ez felelőtlenség,meg hogy mennyi adósságunk van,várhatnák amíg jobb lesz a helyzet,stb...

De csak neki van adóssága(lakáshitel,személyi kölcsön,provident),és már 4 éve ez a helyzet nem változott semmi. Ha arra várok h otthon jobb legyen a helyzet és elköltözzek akkor leszek vagy 30 éves ha nem több. Olyan önzőnek tartom anyukám,vissza akar fogni,mert egyedül nem tudom hogyan tudná fenn tartani a lakást és miből élne. Viszont ha elköltözök én már nem tudom tovább anyagilag támogatni,nekem is meglenne a magam élete,kiadásai


2012. márc. 27. 15:55
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
80%
most mennyi idős vagy?
2012. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
18%

Tehát ha jól értem, ha te elköltözöl, akkor ő el fogja veszíteni a lakását, mert nem fogja tudni a hitel mellett fenntartani, és nem lesz hol laknia sem.


Ez esetben én nem költöznék így el. Hanem előtte leülnék vele, és segítenék megoldani a gondját. Akár úgy, hogy segítek eladni a lakást és venni neki egy kisebbet. És csak utána költöznék.

2012. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
91%
Ezt így nehéz megmondani. Attól függ,miért vett fel hitelt? Ha azért,hogy neked jobb legyen,tudj tanulni,legyen mit enned stb. akkor azért egy kicsit anyukádat is meglehet érteni. Egyedül nevelt? Szerintem is az lenne a legjobb,ha segítenél neki valahogy megoldani ezt a helyzetet. Ha gyereket szeretnél,akkor természetesen vállalj akkor,amikor jól esik és megteheted,de szerintem nem szép dolog csak úgy otthagyni az anyukádat a bajban. Természetesen ez abban az esetben nem áll,ha eltékozolta a felvett pénzt,mert az nagy felelőtlenség volt.
2012. márc. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok. Nem tudja anya eladni a lakást mert nagyon magas a svájci frank. A végtörlesztéssel sem élhetett mert több mint 90 napos tartozása volt,most ezzel az új lehetőséggel se tud élni, hogy átváltják a forint hitelre a svájci frankot,mert több mint 90 napos késése van. legalábbis a bankban ezt mondták. Mindig fizet valamennyit,10-vagy 20 ezret a bankba hogy lássak a fizetési hajlandóságot. Az egyik személyi kölcsön 4 év múlva jár le,a másik 6. És ott vannak még a közüzemi tartozások és a rezsi tartozás is,ami re már napi kamat megy. sosem lesz jobb.

Én már 3 éve együtt vagyok a barátommal,ő is szeretne már összeköltözni velem és családot. De ha mindig anyukámat nézem nekem sosem lesz saját életem.

2012. márc. 27. 16:11
 5/46 anonim ***** válasza:
79%

Hát, ha te nem vettél részt a hitelek felvételében (és emellett nem is rád mentek el), akkor persze nem szabad, hogy anyukád butasága téged "megbénítson".

De ettől függetlenül, amennyire tudod, támogathatod később is.

Összességében természetesen neked a saját életedet kell élni, ez a dolgok rendje.

2012. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim válasza:
75%
Anyukád mennyi idős? mert ha még tud dolgozni akkor vállaljon plusz munkát és fizesse ki abból a tartozásait. Ha van kocsija eladhatná vagy lecserélhetné ha az segítene valamit. Nem neked kell őt eltartani. Szerintem. Az én anyukámnak is vannak tartozásai és én bszom a rezet miatta, többek között azért is mert még nem vagyok 18éves és még gimibe járok. A helyedben én elköltöznék és élném a saját életem.
2012. márc. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

A lakáshitelt azért vette fel mert nagyobb lakást vett hogy a tesóm elmenekülhessen az agresszív párjától és a bunkó anyósától a gyerekivel együtt. Előtte egy egy szobásba laktunk ott nem fértünk volna el ennyien. De tesóm már talált új párt magának 2 éve és nála is lakik. Csak én vagyok itthon vele. A kisebb kölcsönök azért kellettek h egy egy tartozást rendezni tudjon.

Ide nem szülhetek és nem költözhet ide a barátom,mert akkor anyukám szerint én vagyok az önző hogy még két éhes szájat hozok. és különben is saját kis otthont szeretnék ahol csak ketten vagyunk a barátommal,majd idővel jöhet a baba is.

2012. márc. 27. 16:18
 8/46 anonim ***** válasza:
82%
HA ésszerűen nézed,persze,azt az adósságot ő halmozta fel,abból van a lakás, viszont ha elköltözöl, gyereked lesz,ő mindezeket elveszíti, mehet az utcára,vagy jobb esetben albérletbe.Persze ez az ő dolga, csak azért azt is vedd számításba,hogy a ház egyszer a tied lenne, de így ebből egy nagy semmi lesz.Ez felelőtlenség,ebben igaza van.
2012. márc. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
44 éves,egy munkája van több műszakos. mást nem nagyon talál amit a műszakok mellett tud csinálni.
2012. márc. 27. 16:19
 10/46 A kérdező kommentje:

Nem hiszem h tudom majd támogatni anyukámat ha elköltözök,én is és a barátom sem keres olyan túl sokat h elköltözvén még anyukámnak tudjak adni.


Egyszer az enyém lesz a lakás,de közbe nekem mikor lehet családom? Én is szeretnék gyereket.

tesóm sem tud segíteni anyukámnak,mert ő is és az uj párja is minimálbéresek,és albiba vannak,meg ott a tesóm gyereke az elöző kapcsolatából,és tervezik a közöset.

2012. márc. 27. 16:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!