Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a szerelemből szeretet...

Mi ez a szerelemből szeretet és miért következik be? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Tudatta velem a párom, hogy úgy érzi már nem szerelmes de szeret mindennél jobban mint embert mint nőt, mint barátot mint mindent. Megkérdeztem tőle, mit érezne ha mással lennék, azt mondta nem tudná elviselni. Mi ez?:( Mivel érdemeltem ki, alig 3 éve vagyunk együtt még csak együtt se élünk. Mi a kettő közti különbség? Úgy érzem mintha a barátja lennék... én legalábbis a barátaimat szeretem mint embert. Valaki meg tudja magyarázni?
2012. márc. 28. 08:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Általában így szokott lenni,de azért rosszul esne ha így hallanám.Az én barátom is azt mondta,hogy eddig minden kapcsolatában így volt,én vagyok az első akinél nem,de ebben közrejátszik hogy nagyon különbözőek vagyunk,és voltak nagyon viharos időszakaink,nagy lángon égünk így vagy úgy.De ezen nem problémáznék,hiszen szeret téged.
2012. márc. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Sokan azt hiszik, hogy a szerelem örök, de tod van, amikor egy érzés már nem új, nem tudod újként kezelni. Az elején mindennek úgy örülünk, gondolj bele, egy kisgyerek is amikor új játékot kap, vagy amikor szerelmes leszel. Nem úgy várod hazafele két év után mint mikor az első talitokat vártad. Lehet ő sem gondol ebbe bele, vagy nem akar megbántani. Az, hogy nem tudná elviselni, ez meg valahol férfi tulajdonság. Sokan akkor sem tudják mikor már neki is van más, és a csaj is talált valakit. Ez ilyen állati tulajdonság amúgy.
2012. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Semmit nem rontottál el, van egy normális párkapcsolatod és kész.
2012. márc. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

én ugyanúgy vártam a találkozásokat mint az elején

úgy érzem, hogy az érzéseim nem változtak

de lehet, hogy csak én vagyok a genetikai hulladék

2012. márc. 28. 09:03
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem múló érzés, a szeretet viszont örök. Nem csak a barátokat szereti az ember,hanem a párját is. Sokkal több az esély a tartós boldogságra,ha nem csak szerelmes ,hanem szeret is téged. A jó házasság alapja a szeretet!

Örülj,hogy a párod szeret!

2012. márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
De nem lehet ugyanúgy. Azzal a gyomorgörcsel meg ilyenek. Azért három évről beszélünk nem? De ez nem gond, ha nem volt így, bár nem akarlak megkérdőjelezni sem. Csak érted. De most el akar hagyni? Ha nem, csak ezt mondta, akkor lehet rosszul fejete ki magát, lehet ő olyan, hogy addig lelkesedik, érzi ujnak a dolgot, és akkor szerelmes, ha van valami újba beleszeretnie. De egy életen át nem tudhat az ember mindig a másiknak újjat mutatni.
2012. márc. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy gondolom,hogy a szeretet erősebb mint a szerelem..A szerelem fellángolás,a szeretet akár örök is lehet...
2012. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem nem tart örökké. Egy normális kapcsolatban átalakul őszinte szeretetté. Ez teljesen normális. Az, hogy kinél mikor történik ez az átalakulás az személyfüggő. Nem kell tőle megijedni, mert általában csak ez az ijedtség okozza a bajt.


Aki az örök szerelmet keresi, az magányos marad. A szeretet örök csak.

2012. márc. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mi 3 éve vagyunk együtt..Nagyon szeretem a páromat..Szerelmet nem mindíg érzek,csak van ugy hogy fellángol ujra.(lehet hülyeség de igy érzem).

Tudom,hogy a szeretet,az egymás iránti tisztelet,stb..sokkal erősebb mint a szerelem!

2012. márc. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
No és ha a szeretet mellé megvan a vonzalom? Ugye nem fekszel le a barátaiddal, hiába szereted őket? És ő se fekszik le se a kolléganőkkel, se a haverjai barátnőivel, nem? Akkor? Ez így normális.
2012. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!