Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Csak engem érint ez rosszul?...

Csak engem érint ez rosszul? (ajándékozás)

Figyelt kérdés

Több mint egy éve vagyunk együtt a barátommal. Már a kapcsolatunk elején megismerkedtem a baráti körével, aranyosak, kedvesen fogadtak, de látom rajtuk hogy csak az egyik barátjuk bnője vagyok, úgy kezelnek, nem pedig mint egy barátot. Náluk szokás ajándékozni szüli- és névnapra egyaránt, mármint ha valakinek a társaságból van szülinapja vagy névnapja, előtte összeszednek fejenként egy összeget és vesznek vmit az ünnepeltnek. Szép gesztus, én is beszálltam az akcióba, alkalmanként max egy ezrest fizettem. Ez volt egész tavalyi évben. Nos, a problémám: nekem ősszel volt a névnapom, szóbeli köszöntésen túl semmit sem kaptam tőlük. Letudtam azzal magamban, hogy ok, ez csak egy névnap, nem törődtem vele. Télen volt egy szülinap, oda beadtam a pénz részem a közösbe. De most nagyot koppantam: március közepén volt a szülinapom és semmit nem kaptam a szóbeli köszöntésen túl. Azóta már találkoztam velük kb. 2x. És semmi. Persze nem az ajándékot várom, de azért ha egy éven keresztül én is beadtam a fejenként kiszámolt pénzt az ajándékba akkor szerintem illik az vissza is adni. Ráadásul nem egyszr volt olyan hogy lázasan mentünk a barátommal szülinapot ünnepelni...

Nem tudom ezentúl hogy viselkedjek velük, mondjam meg nekik hogy ezentúl engem kihagyhatnak a költségvetésből, mert nem kaptam semmit? Ti hogy viselnétek ezt?

Pár héten belül lesz a barátom szülinapja, szerintem megkeresnek és bevonnak újra a pénzszedésbe, akkor mit mondjak nekik? Az "igazi" barátoknak torta és több ezer ft-os ajándék jár.

22L


2012. márc. 31. 17:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%

a barátodtól mit kaptál?

lehet abba tették a pénzt ők is.

2012. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
A barátom külön lepett meg engem, mert kérdezték a barátai hogy mit kaptam tőle. Egyébként egy nyakláncot kaptam tőle. Meg amúgyis az a szokás hogy aki beleadta a pénzt, közösen áll az ünnepelt elé és köszönti fel. A barátom egyedül köszöntött fel.
2012. márc. 31. 17:07
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt kérdezném, hogy a párod mit vett neked, lehet abba adtak pénzt. De ha nem így volt, akkor én megmondanám nekik hogy mostantól ne számoljanak bele engem a költségvetésbe. Nem azért mert júúúj nem kaptam ajándékot, hanem mert tényleg illik viszonozni azt, még ha csak egy aprósággal is.
2012. márc. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen szóvátenném! Mondjuk, a barátodnak hogy nem tűnt fel, hogy a többiektől nem kaptál semmit?
2012. márc. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre a barátod szülinapját megoldhatod úgy,hogy megmondod a többieknek, ha véletlen be akarnak téged is vonni a közös ajándékozásba, hogy mivel a barátod, szeretnéd külön felköszönteni. Szerintem ez természetes is lenne. Mert azért csak más kategóriába tartozol mint a barátok.

Viszont hogy hosszú távon mi legyen? Finoman, de megpróbálnám ezt a dolgot megbeszélni a barátommal. Megtudni tőle, hogy akkor most hányadán is állnak veled a barátaid, és te velük. Csak hogy helyre tudd tenni a viszonyotokat a barátaival. Hogy ne legyen probléma belőle, megmondhatod, hogy azért is kérdezed részben, mert nem akarsz tolakodó lenni. Talán ők nem is szeretnék, ha te is benne lennél a közös köszöntésekben.

2012. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
anno még meg sem kérdezték tőlem, hogy be akarok-e szállni a közös ajándékozásba, csak kaptam az körüzit, hogy tizenpárhány főre ennyit és ennyit kell fizetni. Nem mondhattam azt hogy "bocsi, de nem fizetek, oldjátok meg nélkülem". És nem is akartam h rossz szemmel nézzenek rám, úgy gondoltam hogy be fogok tudni illeszkedni azáltal h az én részem is bennevan. És ezt egy gesztusnak tartottam és nem akartam passzív lenni.
2012. márc. 31. 17:28
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

A barátod szülinapjára természetesen külön vegyél ajándékot, hiszen mégis csak más a te kapcsolatod vele, mint a baráti társaságáé. Ezt nyugodtan meg is lehet mondani, mármint azt, hogy te már megvetted/kitaláltad, hogy mit fogsz venni neki, ezért nem szeretnél egy közös ajándékba is beszállni.

A továbbiakban meg... hát, nem muszáj neked is sülve-főve együtt lenned a barátod barátaival. Nekem elég egyértelmű a helyzet: elfogadtak, mint a haverjuk párját, de mint barátot nem. Ez is érthető valamilyen szinten, hiszen ha egyszer szétmennétek a barátoddal, akkor elég kellemetlen lenne, ha túl nagy lenne a barátság a többiekkel. Lehet, hogy ez így tudatosan nincs is végiggondolva, de általában így szokott működni a dolog.

Ha te nem jársz velük össze olyan gyakran, akkor meg már bőven hivatkozhatsz arra, hogy te azért annyira nem tartozol bele ebbe a bandába, így nincs is nagyon miért pénzt beleadni egy ajándékba.

2012. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a pároddal beszéld meg,a többieknek pedig fordíts hátat.Ha ők is ilyen pofátlanul cserben hagytak,akkor te miért nem tehetnéd meg?Nem olyan nagy dolog ez,amit csináltak,csak ha nem vagy nekik fontos,akkor ez van,hagyd őket.
2012. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%

Hát ez a dolog engem is nagyon bántana. De az is, hogy a párom ezt nem veszi észre. Én is Tőle kérdezném meg először, hogy ezt szerinte mire véljem..

Mindenesetre nagyon pofátlan dolog ez a "barátoktól".

2012. márc. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
A barátomnak mindigis külön adtam ajándékot, de a barátok ajándékába is beleadtam eddig mindig. Akkor azt mondjátok h eddig csak jól lehúztak engem és nem fogadtak el mint barátot? pedig én annyira próbálkoztam...
2012. márc. 31. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!