Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön egy McDonalds-ban...

Külföldön egy McDonalds-ban dolgozni. Ez akkora nagy dolog?

Figyelt kérdés
Az unokahúgommal tegnap találkoztam. 1 éve költözött ki a pasijával Amerikába, egy falu szintű kisvárosba délre. Itthon érettségije volt, meg irodai szakmája, de a jobb élet reményében kimentek Amerikába, de ott egy McDonalds-ban dolgoznak mind a ketten. Jól keres amúgy, habár az a vidéki élet nem nagyon tetszik neki. De ezért érdemes kimenni?
2012. ápr. 8. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Valahogy el kell indulni. Most nyelvet tanulnak,ismerettségeket kötnek,aztán szereznek jobb melót.
2012. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
A jobb élet reményében ilyen munkára kimenni felesleges. De, ha megtehetném, hogy kimenjek egy évre Amerikába, mekiben dolgozhatnék, ebből lenne pont annyim, hogy ne haljak éhen, legyen fedél a fejem fölött, hétvégente pedig utazgathassak, akkor számomra (!) megérné.
2012. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Van akinek megéri, van akinek nem. Nekem nem érné meg. Én sehova nem mennék ilyen munkát végezi, inkább dolgozom itthon, olyat, amit szeretek, szépen megélek belőle, de gazdag sosem leszek(nyugi, ott se lesz senki gazdag, aki a mekiben dolgozik és nem fognak kapkodni után, hogy ő legyen az új elnök) Valószínűleg ezen a szinten marad, de boldog lesz, mert ha átszámítja a fizetését akkor sokkal több, mint eyg itteni. De arról már nem beszélünk, hogy mennyibe kerül ott a megélhetés. Azt remélem senki se gondolja komolyan, hogy Amerikában a mekisek, takarítók, szobalányok stb milliomosok lesznek..

Persze, akinek itthon sincs ambiciója és tudása jobb munkához, annak tökéletesen megéri.

2012. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
szerintem azért nagyléptékekben többet keres mintha itthon mekizne...
2012. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%
Hogyan mentek ki Amerikába?Mázlisták!
2012. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Azert nem kell lenezni a mekit, jo addig szar meg krumplit sutsz, de ha nem lepsz le az elso adando alkalommal mashova akkor siman lehet beloled uzletvezeto vagy mi.

Van egy csaj ismim, eloszor szendvicseket csinalt, aztan pultozott, majd a pultosok kozott volt a jani, majd az a mindenbe beleszolo inges akarki lett kb 2 ev alatt.

2012. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Jóval többet keres, mintha itthon lennének, ettől kb. minden jobb.
2012. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, hogy miért ment ki. Ha pl. minden álma Amerika volt (mint nekem...), akkor persze, hogy bármi, csak ott legyen.

Én is mennék, csak sajnos el nem tudom képzelni, hogyan juthatnék zöldkártyához... Eskü, ha kapnék, akár McDonald's-ban is dolgoznék egy ideig. (Nyilván ők sem onnan akarnak nyugdíjba menni, hanem ott kezdenek, amíg nem találnak mást. Nincs ezzel semmi baj.)

2012. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
98%

Jah masik ismeros meg Hollandiaba ment ki takaritani, majd el tudott helyezkedni a szakmajaban azaz szakacskent.

Most meg van etterme, tarskent valakivel.

Mondjuk ezt o se egy honap alatt hozta ossze.

2012. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó , valószínű zöldkártyával jutott ki a csaj.A zöld kártya feltétele érettségi és egy szakma meg nyelvtudás.Az USA-ban normális életszínvonalon él az ahol mind a 2 fél dolgozik.Valahol el kell kezdeni.Lehet csak itthon is a mekiben tudtak volna elhelyezkedni.És ha lehet választani hogy hol dolgozz a mekiben akkor inkább az USA.
2012. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!