Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha szülőd...

Mit tennétek, ha szülőd végrendeletében az élettársa haszonélvezete mellett, minden ingóság is az övé? Ő erre várva a rég elhunyt másik szülőd, nagyszülőd MINDEN személyes tárgyára ráteszi a kezét tolvajnak kürtölve ki téged?

Figyelt kérdés
Mindig is vállaltam volna őt gondozni, mert 81 éves! Soha nem vettem el tőle, csak adtam rengeteg mindennel támogattam őket. A szülőm emlékét pedig egyáltalán nem ápolja. Kihasználta jóhiszeműségét, nagyothallását,a háta mögött mocskosságokat sugdosott róla felénk.

#végrendelet #haszonélvezet tulajdonvédelem
2012. ápr. 15. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megtámadnám, köteles rész jár neked, ha csak nem tartod tiszteletben a szülőd akaratát.
2012. ápr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt törvény szerint az élettárs haszonélvezetet nem örökölhet, az csak a házastársat vagy bejegyzett élettársat 8azonos nemű pároknál) illeti meg.

A végrendeletben meg, vagy akkor haszonélvezetet kaphat vagy tulajdonjogot, annak nincs értelme, hogy mindkettőt, nyilván ilyenkor marad a tulajdonjog ami erősebb. Viszont a törvényes örököst megilleti a köteles rész, úgyhogy én nem hagynám annyiban a végrendeletet hanem jelezném, hogy igényeim vannak az engem megillető részre. (ez ebben az esetben annak a fele, amit egyébként örökölne)

2012. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

tisztázzuk,

te ki vagy? élettárs?

ki halt meg?


ki tenné rá a kezét? a mostoha anyád/apád?


1 megnézném, mi van a közjegyzői végzésben

2 felvilágosítanám, ha nem neki ítélték

3 ha nem tágít, letörném a kezét


de könnyen lehet, hogy te vagy tévedésben

2012. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Mostanra tisztult le a helyzet. Tanulságképpen: azzal a tudattal felerősödve, hogy amit édesanyámtól örököltem 15 éve és édesapám használta haláláig, az nem tartozik a apám hagyatékához, tehát nem veheti el az életben maradt élettársa. A hagyatéki tárgyaláson írásban listát nyújtottam be, apám személyes, emléktárgyainak igényével is. Csak az ott lakáshoz szükséges eszközök, bútorok maradtak, egy ügyvéd jelenlétében megkaptam mindent, amit szerettem volna! A lakást pedig jogomban áll keményen ellenőrizni (rezsicsekkek, lakás állapota), mert a törvényes tulajdonos lettem. Minden befizetni valót átirattattam a nevére. Biztosítást azért kötök a lakásra, mert biztos, ami biztos:o) A tudtom nélkül ki nem adhatja albérletbe.Tanuljatok belőle és köszönöm a segítségeteket!
2012. okt. 22. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!