Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valaki, aki eldöntötte,...

Van valaki, aki eldöntötte, hogy nem akar családot?

Figyelt kérdés
Engem a hideg ráz, ha a gyerekvállalásra gondolok, a családi összejövetelekre, nagy szülinapokra, jeles eseményekre, vasárnapi közös ebédelésekre, anyósra-apósra, közös életre. Nem érzem, hogy gyerekes lennék, közel 30 éves vagyok, van rendes munkám, állandó kapcsolatom, de én ezt így érzem. Van még így valaki?
2012. ápr. 18. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha a "család" alatt a gyereket érted, akkor igen. Van. :)
2012. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanez, de nekem már a kapcsolat is sok. Meg az állandó munka, állanó lakhely, minden ami egy adott helyhez köt.
2012. ápr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen. A mai világban sőt még 20 év múlva egy gyereket egy átlagos család nem tudna eltartani.
2012. ápr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Ilyen felfogással nem is szabad sem családra, sem kapcsolatra gondolni. Majd később, idős korodban,amikor már senki nem fog rád nézni, akkor néha-néha gondolja azokra,akiknek van családjuk. Hát igen nehéz lehet, igy boldogan boldogan élni!!!
2012. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
16:05 Annyira aranyos vagy, hogy ennyire aggódsz érte.
2012. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Én is így vagyok ezzel, pedig több mint 5 éves kapcsolatom van. Szerencsére egyikőnk sem szeretne gyereket, így ez nem probléma.
2012. ápr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Én sem akarok,a falat kaparom tőle,mikor nekem valaki el kezd bölcselkedni,hogy "Nem lesz aki öreg korodban rádnézzen",meg "Nő vagy,férjhez kellene menned".Ugyan minek?Az meg külön szégyen ha valaki csak azért szül,hogy később foglalkozzon vele valaki.Nem kell nekem a macera.Párom sincs,pedig lenne jelentkező,aki az istennek nem akarja megérteni,hogy sem ő nem kell nekem,sem más.Még azt sem lehet rám mondani,hogy tini vagyok,már elmúltam 25.
2012. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

mi normális család voltunk, mégsem ült össze minden hétvégén a fél rokonság. mi több, minden eseményt szűk körben tartottunk, sosem csaptunk dajdajt.

nekem kell egy kis család. sok embertől én is begolyóznék hamar.

1 gyerek, egy férfi, és én. kész. max anyukám még ha valami sátoros ünnep van.

nekem nagyon fura lenne, ha az egész életemet egyedül kéne leélnem, pedig nem vagyok egy nagy társasági ember.

2012. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem legalább l gyermek mindenképpen kellene. Ahhoz nem kell össze jönni, nálunk is úgy van, hogy csak a szük család. De legalább az örömünket, bánatunkat van kivel megosztani. Meg tudom, hogy van értelme az életemnek. Nekem ez a véleményem.
2012. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt vettem észre, hogy valaki nagy szeretettel lepontozza a hozzászólásokat,bármennyire igazat irok,nekem is egyre kevesebbet adnak. Hát köszönöm!
2012. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!