Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Létezik igazán meggyőző észérv?

Figyelt kérdés

Igyekszem rövidre fogni.

Jelenleg nyolcadikos vagyok, százhalombattán élünk (pest megyei kisváros), anyukám pedig az Egisben dolgozik, ahová közel 25 éve tömegközlekedési eszközökkel jár be. Mivel ezidő alatt sikerült baromira ráunnia a dologra, két éve közölte, hogy amint kijártam az általánost, több se kell neki, azonnal pakolunk és kiköltözünk a XVIII. kerületbe és ahhoz közel eső középiskolát avanzsálunk továbbtanulásom színterévé. Akkoriban, sőt idén szeptemberben is rábólintottam erre, csakhogy mostanra (hogy pontos legyek, december tájékán) tudatosult bennem, mennyire fájna, ha itt kéne hagynom azokat, akikkel nyolc évig összezárva tevékenykedtem, teljesen összekovácsolódtam az osztályom jelentős részével. Azóta több ízben utalgattam anyunak a gondolataim módosultságára, de ő menten elvetette az ötletet, mondván 2 és fél órát kéne utaznom azesetben. A bombám időzített volt és ma robbant azon eseménnyel párhuzamban, hogy osztályfőnököm felsorolta az iskolámba bejutott osztálytársaim nevét, mint kiderült, az összes haverom, barátom, mindenki, aki hozzám nőtt itt marad együtt, én fogom hiányossá tenni a jövőbeli képüket. Ennek hatására kétségbeesetten győzködni kezdtem anyukám (telefonon keresztül, szemtől szembe, minden lehetséges módon), sikertelenül. Tudniillik, nem vagyok egy érzékeny típus, általában szomjazni hagyom az egereket, de délután még ezen íratlan "szabályomat" is áthágtam, mégsem hatottam meg őt. Úgy érzem, belebetegszem, ha ki kell szakadnom a közegemből, alapvetően befelé fordulva élem az életem, nehezen oldódom, elzárkózok az idegenek elől, erőfeszítést igényel a kiismerésem, ám ha valakinek mégsem jelent mindez akadályt, jó eséllyel kiábrándul belőlem, ugyanis nem vagyok könnyű eset. Óriási mákom volt ezekkel az emberekkel, helyesebben szólva egymás által nevelődtünk, így ők is hasonló karakterekké éltek, viszont ha most bekényszerülnék egy gyökereiben eltérő (mert másmilyen nem lehet az imént említett oknál fogva) körbe, nem biztos, hogy alkalmazkodni tudnék hozzájuk. Nagyon fontos lenne hát életadóm fejének megfűzése. Nem tudna valaki érveket felsorakoztatni az elképzelésem mellett? Esetleg egy normális útvonalterv is jól jönne, sajnos nem értek az ilyesmihez, de mások elmondása alapján biztosan kijelenthetem, hogy van túlzás az utazási idő hosszúságára vonatkozó állításában. Előre is köszönöm a válaszokat, életmentőek.


2012. ápr. 20. 17:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*Százhalombattán (megesküdnék, hogy nagy kezdőbetűvel írtam)
2012. ápr. 20. 17:36
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kollégium nincs ott? Akkor ott maradhatnál és csak hétvégén mennél anyud után.
2012. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Hűű, nagyon jól fogalmazol, ez igen!;)


Nem biztos, hogy jó, amit mondok, de ha a helyedben lennék én megmutatnám anyumnak a feltett kérdésem. :)

2012. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Kicsim! Vedd úgy, hogy elkezdődik a felnőtt életed. Új közeg, új barátok. Ne a te kényelmedet nézd, hanem szegény anyukádét, aki téged eltart.Mennyivel jobb lesz, ha közel költöztök a munkahelyéhez, nem kell szegénynek annyit utazgatnia, többet lehettek együtt. Nézd a jó oldalát az egész költözésnek. Az írásodból azt vettem ki, hogy egy jó kedélyű, humoros kislány vagy. Nem lesz nehéz neked beilleszkedned, új barátokat szerezned, de ha végképp nem akarsz menni, maradj Százhalombattán, kollégiumban, és hétvégeken majd haza mész Pestre.
2012. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem most, akkor később az egyetem vagy új munkahelyével veszíted el a barátokat. Vagy legalábbis a távolság megnő köztetek. Mindenki majd a saját életútját járja, és senki nem fog azzal foglalkozni hogy jaj te meg itt vagy, akkor ő nem megy oda. Próbálj meg az életben érvényesülni, vedd új kihívásnak, élvezd hogy új embereket vagy akár majd ténylegesen életre szóló barátságokat kötsz. Nekem általánosból egy barátom sincs! Sőt, senki nem maradt meg senkinek! Középiskolából már annál inkább, de ezek a barátok is többnyire lekopnak. Ne sajnálj semmit, és ne félj a jövőtől!


Annak pedig örülj hogy édesanyád eddig tudott hol dolgozni, és annak is örülj hogy közelebb tudtok költözni, mert talán más nem teheti meg!


Az általános iskolás barátok ritkán maradnak meg...

2012. ápr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Élmény volt végigolvasni! :D


Az jutott eszembe, hogy teljesen emberi módon reagálsz: a változás és a változtatás kényszere ugyanis azonnali makacs tagadást vált ki belőlünk - mindannyian így reagálnánk a helyedben. De ha már az észérveknél tartunk: 50 % esély van arra is, hogy a dolgok nem úgy történnek majd, ahogy megjósolod :D vagyis lesznek új barátaid, néhány hónap alatt megszokod az "új napi rutint" és kitalálod a módját, hogy hogyan találkozz a haverokkal. Nem vagy egy érzékeny típus - te mondtad - túl fogod élni.

2012. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tisztázzuk; nekem az égegyadta világon semmi ellenvetésem a költözéssel kapcsolatban, bőven megérné korábban kelni, a jókedv fejében nem megfizethetetlen ár ez. Anyu az, aki korlátozni akar ebben, pedig a kényelme rovására nem menne (mellesleg nem egyedül tart el). Köszönöm az úgynevezett bókokat, annak ellenére, hogy sajnos nem reálisak a feltételezések, melyek az alátámasztására szolgálnak. Én is tudom, hogy "lezárt fejezet" felirattal kéne fémjeleznem képzeletbeli könyvecskémben az elmúlt nyolc évet, de egész egyszerűen képtelen vagyok erre, nem értem, miért kell többet szenvednem mint másnak, igazán nem tehetek róla, sem ellene. Kollégium nincs errefelé. A kérdés bemutatása nekem is eszembe jutott, még fontolóra veszem. Mindent el kell követnem az ügy érdekében.
2012. ápr. 20. 17:59
 8/15 anonim ***** válasza:
Honnan tudod előre, hogy nem érzed majd jól magad az új osztályodban. Én elhiszem, hogy jó az általános iskolai csapat, de a középiskolai még ennél is jobb lehet. Az élet csupa változás. Ez pedig mindig valaminek a vége és valamilyen új kezdete. Ne félj az újtól, az viszi előre az életedet. Hogyan akarsz majd folyamatosan új életszakaszba lépni, ha nem vagy képes egy elmúltat lezárni. Lehet, hogy eddig is azért voltál befelé forduló, mert túl ismerős közegben voltál. Lehet, hogy az új energiája hiányzik. Szóval: ne szorongj, hagy jöjjön az új! Aki pedig igazán jó barátod volt, az úgy is megmarad!
2012. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

meglepően választékos a stílusod. a magyartanárod biztos odavan érted :D


nos, nem tudnál Battán maradni a nagyszülőknél vagy más rokonnál? aztán hétvégén hazamennél anyudhoz, és mindenki jól járt.

azért gondold át, naponta 5 órát kéne utaznod? vagy ez a 2.5 az oda-vissza út? nem könnyű. én anno Tétényben laktam, ott még BKV is van, mégis 1-1 órát utaztam naponta az egyetemre, melóba. azóta normális helyen lakom :D


próbálj valami kompromisszumot kötni a szüleiddel, h maradhass.

2012. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Itthon is mindenki ezzel jön, aztán ha rávilágítok a valódi kapcsolattartás kivitelezhetetlenségére (a chatelés értelemszerűen teljesen más, mint a városi lófrálgatás), se kép, se hang. Nincs mit szépíteni ezen, elveszítek mindenkit, akit valaha néztem bármibe is. Mint mondottam, nálam nem csettintésre működik egy új viszony kiépülése, úgyhogy az első évem vélhetőleg maga lesz a pokol, az utána következőek semlegesbe csapnak át, s mire kezdenék hozzászokni az új arcokhoz, beköszöntene a következő ballagást megelőző készületek időszaka. Ismerem már magam, legnagyobb bánatomra.
2012. ápr. 20. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!