Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem megszólt hogy túl...

A nővérem megszólt hogy túl becsületes vagyok mert 1000 ft-ot visszaadtam. Ez miért baj?

Figyelt kérdés
Ma a postás pénzt hozott nekem, és 1000 ft-al többet adott. Én először észre sem vettem csak mikor már elment, és úgy mentem utána (még ott volt a szomszédban) és visszaadtam neki a pénzt. Hallgathattam volna, de úgy voltam vele hogy most miért szúrjak ki vele, hiszen azt neki kell majd kifizetnie. És a nővérem teljesen nekem esett hogy hülye vagyok, mert engem is ott vágnak át ahol tudnak mások, én meg ilyen vagyok...Te visszaadtad volna?
2012. ápr. 26. 14:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen! A nagypapámnak egyszer 50 000 Ft-tal többet adtak a bankban, amit csak otthon (bő fél órával később) vett észre. Rögtön visszavitte!

Az a baj, ha valaki becstelen, nem az, ha becsületes! Még szép, hogy neked van igazad.

2012. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Igen, visszaadtam volna.
2012. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
95%
Igen, igazad van.
2012. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

Igen, visszaadtam volna.


És nem értek egyet a nővéreddel, abban, hogy ott vágnak át, ahol csak tudnak. Figyelni kell, akkor nem lesz baj.

2012. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%
Én is vissza adtam volna. Még kevesebbet is, 100 forintért is szólok ha rosszul adnak vissza. Arra meg figyelek, hogy ne vágjanak át. És nem érdekel ha valaki emiatt hülyének vagy túl becsületesnek tart. Én ilyen vagyok és így érzem jól magam. Szerintem jól tetted, hogy visszaadtad legalább nyugodt a lelkiismereted és biztos a postás is örült neki. Sosem tudhatod, hogy mennyit jelent neki az az ezer forint.
2012. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy igazat adtok!


Lelkiismeret furdalásom lenne hogy szegény postással így elbántam...Az járt a fejemben, hogy télen-nyáron: fagyban, kánikulában járja az utcákat, gondolom olyan túl jól nem kereshet (habár lövésem sincs mennyi a fizetése) és azért 1000 ft elég sok. Annyira megörült neki, szinte jó érzés is volt látni az arcán hogy milyen rendesnek gondol :)

Mai napi jócselekedet :D

2012. ápr. 26. 14:23
 7/33 anonim ***** válasza:
30%
Nem baj, de én nem adtam volna vissza, sose szoktam. Ha elhibázzák ez van, talált pénznek fogom fel.
2012. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
Jól tetted. Ha elhibázza,neki kell kifizetnie azt az ezrest.
2012. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
35%
Ha a bankban nekem 100.000 helyett 1000.000 forintot adnának vagy elírnának én biztos nem szólnék , lapítanák rendesen.
2012. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%
én is postás vagyok, és múltkor nyugdíjaztam és 5000 fttal fizettem el magam. másnap mindenkihez visszamentem és megkérdeztem jól adtam-e előző nap. mindenki azt válaszolta, hogy igen. pedig ismernek és szeretnek, mégsem kaptam vissza :( szép, hogy ilyen becsületes vagy, ez sose baj.
2012. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!