Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak korlátozni a...

Miért akarnak korlátozni a szüleim?

Figyelt kérdés
Átlagos, hétköznapi, gimnáziumba járó 17 éves lány vagyok (év végén töltöm a 18-at). Van két tesóm, egy nagyobb, egy kisebb (fiúk), átlagos anyagi körülményeink vannak, a szüleim kapcsolata sem egymással, sem velem nem túl fényes. Sőt! A problémám az, hogy azon kívül, hogy elviselik a barátomat, semmit sem képesek megengedni és elfogadni ami velem kapcsolatos. Nem értik meg, hogy az én értékrendem egészen más az övékhez képest, vagy hogy 30 évvel ezelőtt egészen máshogy működtek a dolgok. Anyukám nem reménytelen eset, de apukám képtelen elfogadni hogy bennem igenis központi szerepet kapnak a barátok. Szeretnék eljárni néha, esténként (ezen az ESTE dolgon különösképp ki vannak akadva, hogy miért akarok ottaludni barátnőmnél - vidéki vagyok) beülni valahova... Soha nem voltam még részeg, egyáltalán nem az a disco p*csa, seggrázós típus vagyok. Sőt! Nem akarok ítélkezni, de nem túlzottan szimpatizálok az ilyenekkel. Ezt a szüleim is tudják. Állításuk szerint meg is bíznak bennem (már feltettem nekik a kérdést). Akkor mégis mi lehet az oka a dolognak, hogy lassan 18 évesen nem járhatok el este 9 után sehova sem a barátaimmal? Min kellene változtatnom mégis? Valamivel meglehetne győzni apukámat? Köszi!

2012. ápr. 27. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, gondolom az ész érveket már végigpróbáltad, szóval én a helyedben kicsit a lelkükre hatnék. Valamilyen szintű lelkiismeret furdalást kellene bennük kelteni (de csak minimálisat), hogy mondjuk minden barátod elmegy este és ők maradhatnak ameddig akarnak, viszont te csak annyit kérsz, hogy legalább éjfélig maradhass. Ez is egy kompromisszum, vagy a másik, hogy bevonulsz a szobádba szomorúan, hogy emiatt mindenből kimaradsz és eltávolodsz a barátaidtól.


De azért ezzel vigyázz, mert biztos szeretnek, szóvak túl nagy "lelkifurkát:D" nem kell nekik okozni:)

2012. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!