Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek magam alatt?

Figyelt kérdés
Az életem egyetlen nap alatt "felfordult", amikor arra ébredtem, hogy a testvérem nem él. Mérhetetlen fájdalmat érzek magamban és minden percemet sírással tölteném, de ezt mások miatt nem tehetem, erősnek kell látszanom. Folyton ő jár az eszemben, folyton őt látom ha behunyom a szememet, hallom a hangját és nagyon hiányzik. Sajnos egy örökölt belsőszervi "rendellenesség" okozta álmában halálát. Lehet, hogy gyáva vagyok és nem figyelek most másokra csak magamra és ez oltári nagy önzőség, de akkor se tud meghatni. Azt érzem, hogy ez így nem fair és ugyanezt érdemlem, szóval meg kell halnom! Már elérkezett az az időszak, hogy tudok jóízűen enni, de amikor végeztem az evéssel mindig lelkiismeret furdalásom lesz, hogy én itt eszek mikor gyászolnom kéne, és ő is akarna enni és mégse tud.... Semmi rosszat nem tett az életben és mégis őt büntették... ELEGEM VAN! ELEGEM! Szerintem minden fontos embernek írni fogok egy "búcsúlevelet".

2012. ápr. 28. 16:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
ELveszíteni valakit nagyon nehéz feladat.De neki itt véget ért az élete és ezt senkisem tudja visszahozni.A JóIsten vigyáz rá és neki most elkellett távoznia.Neked még feladatod van ebben az életben.Mutasd meg hogy erős vagy és úgy élj hogy a testvéred büszke legyen rád.Kitartást kívánok.
2012. ápr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Részvétem! Ne add fel, gyászolj, sírj, beszéld ki magadból és egy idő után könnyebb lesz! Ő mindig veled lesz, bármerre is mész, és vigyázni fog rád!
2012. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Részvétem. Nagyon szoros a kapcsolatom a testvéreimmel, így át tudom érezni, milyen trauma lenne elveszteni őket.

Csak egy dolgot kérdeznék? Szeretett téged a testvéred?

Ha igen, akkor az "ugyanezt érdemlem, szóval meg kell halnom" illetve az "én itt eszek mikor gyászolnom kéne, és ő is akarna enni és mégse tud" mondataidat sürgősen felejtsd el. Ha ő szeretett téged, akkor azt akarja, hogy boldog légy, nem azt, hogy a halála a te életed is derékba törje.

Rettentő nehéz, de fel kell dolgoznod, gyászold meg, aztán lépj tovább, és a szépre emlékezz. Az ő kedvéért.

2012. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, szerettük egymást :(

2012. ápr. 28. 17:26
 5/13 anonim válasza:
Én anyukámat vesztettem el 3 hónapja, azóta fordult velem a világ. Ő volt nekem a legfontosabb (most is az), mindig számíthattam rá. Hirtelen ment el, bármi előjel nélkül...nem értem a mai napig. Még csak 3 hónap telt el, de már most úgy érzem, hogy elég, nem megy, nem bírom nélküle...valamennyivel könnyebb, mint az elején, de csak egy hajszálnyival. Az a legrosszabb, hogy ha hallom másoktól, hogy na, ezt csináltuk ma anyuval, milyen jó volt...rendkívüli ember volt, nem értem miért pont Ő érdemelte ezt, és miért pont én. Sokan vannak, akik nem szeretik a szüleiket, vagy gyerekeiket, akkor miért pont Ő ment el, miért velünk történt meg ez..?!?! Nem lesz soha jobb, csak valamennyire felvettem már a napi rutint ő nélküle, de mindenhol őt látom...Sose lesz könnyű, de menni kell tovább...a te testvéred is ezt szeretné, és az én anyukám is, hogy boldogok legyünk...egy darab mindig itt marad belőle, Benned, hiszen a testvéred, mindig ott van veled, saját magadban :) Kitartást és sok erőt kívánok!
2012. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Részvétem mind 2őtöknek... Ki tartást és soha ne adjátok fel mert az élet előttetek áll :)
2012. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia. Tudom sablon szövegnek tűnik, de ö biztos nem örülne neki ha ilyesmit tennél, és ha lát téged akkor szomorú. És azt tudtad hogy az öngyilkosok a pokolba kerülnek? Tehát a lehetőséget is elvesztenéd hogy egyszer újra lásd oda át. Az én feleségem egy éve halt meg 32évesen, tehát átérzem a fájdalmad, én is elvagyok keseredve és nagyon hiányzik. De dolgunk van még itt. Kitartást, sok erőt.
2012. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :(
2012. máj. 1. 16:49
 9/13 A kérdező kommentje:
és miért van az, hogy már sokadjára vele álmodok és minden álmomban él????? rossz utána felkelni :(
2012. máj. 1. 16:50
 10/13 anonim ***** válasza:
részvétem :'(
2012. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!