Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 45 évesen szülnétek gyereket,...

45 évesen szülnétek gyereket, ha már van egy felnőtt gyereketek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami véletlen folytán teherbe esnék (bár védekeznék, de bármi megtörténhet) akkor nem vetetném el.
2012. máj. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Tegyük fel, hogy nő vagyok. Abban az esetben csak akkor szülnék, ha új kapcsolatom lenne, és abban még nem volna közös gyerekünk.
2012. máj. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha már van egy felnőtt gyermekem, akkor örülnék annak, hogy tisztességesen felneveltem és ezentúl szakíthatok magamra időt. A testvérek között hatalmas generációs szakadék lenne. Inkább utazgatnék, kreatív munkával foglalnám el magam, eljárnék színházba, fodrászhoz, a barátaimmal szerveznék programokat. Ennyi idősen már ezer százalék, hogy nem szülnék, inkább örülnék annak az egynek, aki van.
2012. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha egészséges vagyok (tehát alap esetben megérhetem a gyerekem felnőttkorát) és a gyerek is egészséges (kromoszóma vizsgálat) akkor igen.

De úgy, hogy nem biztos, hogy megérem az általános iskolás ballagását, vagy downosan stb születne, akkor nem. Csak a saját felnőtt gyerekemmel csesznék ki, hogy halálom után neki kéne vigyáznia rá.

2012. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

45 évesen nem. A nagymamája lehetnék neki lassacskán, és feltehetően már nem vagyok olyan rugalmas, ami egy gyerekneveléshez kell, örülnék, hogy letudtam már, nem akarnám újrakezdeni.

Akárki akármit mond, egy 45 évesnek már nincs elég türelme ehhez. Nem beszélve arról, milyen nagy eséllyel lesz a baba sérült, vagy komplikáció adódhat. Ennyi idősen már az ember lassan klimaxba lép, nem gyereket kell szülnie. A gyerek inná meg a levét.

Anyám csak 36 éves volt, mikor jó későn szülte a húgunkat, már nála is erősen érződött mindig is, hogy kései anya. Itt van 51 évesen egy lassan 16 éves lánnyal - hát nincs hozzá türelme, de apámnak sem közel 60 évesen. És mikor pici volt, akkor is így volt. A szülőin mindig ő volt a legöregebb anyuka.

2012. máj. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem. Egy gyermekem van, nem is szeretnek tobbet.

45 evesen nem akarom elorol kezdeni az egeszet.

2012. máj. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Szeretném egészségben felnevelni a gyerekem és nem azon "izgulni", hogy vajon megérem-e a szalagavatóját. Az unokákról nem is beszélve. A másik, hogy a gyereket is iszonyúan feszélyezné hogy ilyen idős anyja van. Engem például iszonyúan zavart...:/
2012. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Még akkor se vállalnám már be, ha lenne egy új ,fiatal párom, aki még szeretne gyereket:)

Így meg pláne nem:19,és 22 éves gyerek, 25 év házasság, 43 év...:)

2012. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha egészséges lennék és a gyerekem is várhatóan az lenne (vizsgálatok!), akkor igen.
2012. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!