Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állatokkal "engesztelik" ki...

Állatokkal "engesztelik" ki gyermekeiket a szülők?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor bukkanok abba a jelenségbe hogy az elvált szülős gyermekek tele vannak kis állatokkal, de ez nem csak rájuk az egykékre is jellemző. Ezzel próbálják kárpótolni őket, esetleg helyettesíteni hogy le vannak szarva.

(enyéim is elváltak szóval ne gyertek a "nemtudod" milyen érzés alapú válaszokkal)

15L


2012. máj. 6. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak az elvált szülök gyerekei meg az egykék. Régebben inkább a haszon miatt tartották az állatokat, most már hobbiból. Meg mostanában engedékenyebbek a szülők, mint régebben. Ha sokat könyörög valamiért egy gyerek, általában megkapja.
2012. máj. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi sosem voltunk leszarva, mégis mindig volt valami kisállatunk, papagáj, hörcsög, egér, hal, macska... Arra nem gondoltál, hogy esetleg a gyerekek szeretik ezeket az állatkákat, mert aranyosak?
2012. máj. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó hogy engesztelik vele a gyereket, hanem hogy sok szülőnek ilyenkor bűntudata van, ezért engedékenyebb mint volt. A mi családunkba is van elvált, gyakorlatilag halmozta a gyereket mindennel amire csak ránézett.
2012. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nincs összefüggésben,kiskoromban nem igazán volt állatom,most felnőttként annál több:)
2012. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet áltanlánosítani. De az nem lehet, hogy az elvált szülők gyerekei általában érzékenyebbek, és jobban igénylik egy kisállat önzetlen szeretetét, esetleg jobban vágynak rá, hogy gondoskodjanak egy másik kis lényről?

Nem hinném, hogy a szülők tukmálnák rá a gyerekükre a kisállatot, anélkül, hogy az vágyna rá...

2012. máj. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is elváltak, és tényleg azóta mindig van kisállatom, de ez azért volt, mert apának sosem volt semmilyen kisállata, és anya sem tűri meg a lakásban őket, így a válás után apukám beszerzett két papagájt, részben magának, részben pedig nekem. Ezután jöttek sorban a különböző rágcsálók, halak, jelenleg nekem egy cicám van, apáéknak pedig egy kutyájuk.

Egyébként azért is jó, mert a gyerek felelősséget és gondoskodást tanul általuk.

2012. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyke vagyok, apám külön élt. Nem volt semmilyen állatom, akárhogy hisztiztem, anyu nem engedte. Most már felnőttem, barátommal élek és vannak kisállataim.

Barátom szereti az állatokat, neki volt több állata kiskorában, pedig van testvére és a szülei sem voltak elválva.


Ez csak a szülők hozzáállásától függ szerintem.

Nem láttam még olyan gyereket, akit ha beviszel egy állatkereskedésbe, akkor egyik állatot sem akarta volna hazavinni. Csak a szülők gondolkodnak el rajta, hogy azt az állatot el kell helyezni a lakásban, lehet hogy koszol, etetni, gondozni is kell, és ha úgy érzik, hogy ez problémás lenne, akkor nem veszik meg.

2012. máj. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!