Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy elengedjenek...

Mit tegyek, hogy elengedjenek táborba? (pénzügy)

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok, eddig 3 táborban voltam. A mostaniba nem engednek el pénzügyek miatt. Ezt meg is érteném, mert a nyáron felújítunk egy szobát, amiben külön fogok aludni, csak az enyém lesz, erre fog menni egy nagyobb pénz.


De az előzmények...

...egy-két hónapja kértem egy asztali gépet, ebben talán csak egy nyomtató nem lesz benne, amúgy minden lesz hozzá, így min. 150E Ft a komplett gép.


De a tanárok bejelentették a múlt héten, hogy lesz tábor most nyáron is, amúgy is vártam már, meg ez az utolsó évünk az általánosban. Azóta még ma jött fel a téma, apa és anya is hallotta, hogy beszéltem róla, meg hogy el akarok menni, majdnem meg is engedték, de megkérdezték, hogy mennyibe kerülne. Körülbelül egy húszas lenne, erre anya elkezdett ordibálni, hogy "Jaaaaa... nem!!!", és mondta, hogy VAGY GÉPem lesz, VAGY TÁBORba megyek.


Pár óra múlva eldöntöttem, hogy táborba megyek, gépet amúgy is lehet venni akármikor, ha gyűjtök rá elég pénzt, de általánosból már ez az utolsó tábor. Ekkor már apa nem volt itthon, és mondtam anyának, hogy táborba szeretnék menni inkább, és akkor most inkább gépet nem kérek, mert megértem, hogy nincs rá pénz. Erre megint elkezd kiabálni (már megszoktam, hogy mindig kiabál), hogy nem, mert: "most muszáj-e abba a b*ziságba elmenni?", - de ezt így mondta. Meg ilyenkor mindig direkt kitér a téma elől, hogy például: "Nem fogsz kapni semmit, nem fogunk elmenni sehova", bla, bla, bla...


És most jön a lényeg:


Néhány éve elkezdtem zsebpénzt gyűjteni, anyáéktól sosem kértem havit, de amit kaptam nagyiéktól, meg a fűnyírásért, kapálásért, azt mindig eltettem, már ezt elkezdtem gyűjteni egy külföldi útra. És talán pont egy éve, már amikor 60E Ft-nál tartottam, anya azzal nem hagyott békén, hogy annyi pénz már nem maradhat nálam, adjam oda neki, majd ő gyűjti nekem, mert ha jönnek lopni... Ó, hát de most csakis az én pénzemért fognak betörni. Amúgy sem tudja senki, hogy hol tárolom, és hogy milyen biztonságosan. És az egy év alatt, talán párszor, ha lekérdezhettem a pénzemet, mert anyával elég nehéz kommunikálni, mindig kiabál, hogy "Már megint megkérdezed?" - pedig már nehéz követni, mert ruhákat vesz belőle, meg gyűjt bele, meg minden.

Ma sacc/kb. 130E "Ft-om van", és a gépet abból vennénk volna, meg a tábort is abból fizetném. De a SAJÁT pénzemről is anya dönti el, hogy gépet veszek, vagy táborba megyek. Ez most a baj.


Anya mindig túl jó kifogásokat talál, de ő biztos nem fogja eldönteni, hogy az ÉN pénzemmel mit csináljak. Ja, és még az enyémnek meri nevezni.


Amúgy meg a tábor több, mint 100E Ft-tal olcsóbb, mint a gép, nem tudom, hogy milrt nem akarja, hogy elmenjek, a géphez meg egy darab rossz szava nem volt, pedig már van egy, most is azon írok, de ez már lassú ahhoz, amiket tanulok rajta.



És most mi a ***szt csináljak???



2012. máj. 7. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A gépet alapból a te pénzedből vettétek volna vagy az anyádék pénzéből? Lehet nem fogtam fel teljesen a dolgot de szerintem most is úgy vagy vele hogy vagy eldöntöd azt hogy mész táborozni vagy akarsz egy gépet.
2012. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a legkedvesebb amit anyukád csinál, de amíg, etet, ruház és gondoskodik Rólad, nem lehet egy szavad se.

És a saját pénz is csak "SAJÁT" pénz, ameddig nem dolgozol. Sajnálom:(

2012. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

most már semmit, de legközelebb ne mond el ha kapsz pénzt, és tedd el jó helyre, ahol nem találja meg


és ne enged magad ilyen hülyeséggel megvezetni, hogy ha jönnek lopni...


ha meg anyád képtelen a kommunikációra fordulj a faterhoz, hátha megértőbb

2012. máj. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Menj oda hozzá,és ültesd le egy székre és szép nyugodtan kedvesen mond meg neki hogy az a te pénzed és te mondod meg hogy mire költöd,max. véleménye lehet.Ha ez sem működik beszélj apukáddal.Vagy a tábort fizessék ők és te a gépet.(vagy fordítva)
2012. máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez gáz... szép anyukád van nem mondom, már bocsi. Meg aztán pénzesek is lehettek... én a helyedben a 60 ezer óta kapott pénzeket újra elkezdtem volna magamnak gyűjteni, úgy, hogy ő ne is tudjon róla. Bár az én anyám soha az életbe még csak meg se kérdezte, hogy mennyi pénzt kaptam mondjuk a rokonoktól, nemhogy még elvegye, hogy majd ő kezeli. Azért csak nem 5 éves vagy már. Bár gondolom azért kiabál mindig, mert már rég nincs a pénzedből, nem tudja visszaadni, így tereli a dolgot. Szerintem igenis ülj le vele beszélgetni egy kicsit, hogy elég nagy vagy már ahoz, hogy magad kezeld a kis pénzedet. És mi az, hogy elmenni abba a b*ziságba?? :O Jesszus, milyen fiatalkora lehetett, ha nem tudja milyen élmény egy tábor, főleg mikor utoljára lehetsz a szeretett osztályoddal. Engem anyám páros lábbal rúgdalt el mindenféle táborba, amiért utólag hálás is vagyok neki, mert olyan élményekkel lettem gazdagabb, hogy nocsak.
2012. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Figyelj! Lehet, hogy szemét dolog de sajnos ha anyukád nem enged, nem tudsz menni. (sztem más problémája van nem a pénz)
2012. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"A gépet alapból a te pénzedből vettétek volna vagy az anyádék pénzéből?"

Az enyémből.


"amíg, etet, ruház és gondoskodik Rólad, nem lehet egy szavad se"

Nincs is.


Hát amúgy igen, ha nem tudom visszakérni a pénzemet, akkor el kell kezdenem gyűjtögetnem titokban.

Apával még megbeszélem a dolgot, ő megértőbb.

Amúgy a "pénzemből" van még, kb. 130E-t láttam, de azt is néhány hónapja.

Hát igen, és nagyon jó dolog a tábor, mindig megismerek sok embert, meg tavaly is olyan élményem volt, hogy még most is olyan, mint ha tegnap lett volna. Pedig csak 30 kilométerre voltunk, de helyiek is voltak a táborban! És jól érezték magukat. Ezért sem engedne el anya, mert csak 5 kilométerrel leszünk odébb egy faluban, mert "Minek 2 km-re menni táborba". Nem szoktam rá ilyet mondani, de most tényleg k*cs*g. Apával még beszélek.


A pénzemet meg amúgy is vissza akartam kérni (úgy, hogy apa is itthon van, legalább egy kicsit "besegít"), mert ma jött meg az eszem, hogy ez így nem mehet tovább. Én amúgy nem cigire költöm, mint néhány osztálytársam. Minden osztálytársam cigizik az osztályból, még a lányok is :(

2012. máj. 7. 21:56
 8/11 A kérdező kommentje:

Már megvan.

Nem megyek a táborba több ok miatt:

1. Nincs pénz, el fog menni a lakásfelújításra.

2. Az osztálykirándulás is több napos lesz, és a tábor árának a töredéke.

3. Még fogunk menni a családdal sátorozni a nyáron, ami elég sokba fog kerülni.

4. Így meglesz a gépem :D


Az "anya elkérte a pénzem" dolgot még megemlítem nekik.


Azért köszönöm mindenkinem a válaszokat.

2012. máj. 9. 17:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát azért a kevésből nem lehet sokat, akárhogy szeretnéd is.

Van 130 ezred, hát hú. Gondolom kapsz enni, ruhákat, és midnent, amit akarsz. Meg egy 150 ezres gépet. Meg szobát, csak egy alap felújítás több százezerbe fáj.

Szerintem egy szavad nem lehet tényleg. Anyudék kicsit besokalltak, hogy nagy jó dolgodban már mindent akarsz. És a gépet persze, hogy jobban preferálják, azon tanulni is kell, haszna van, míg egy tábor csak néhány nap szórakozás, olyan tagokkal, akiket középsuliban már lehet nem is fogsz látni.

Ilyen esetben előbb számolj szerintem. Aztán akármi is a végeredmény, célszerűbb befogni, akkor béke van. :D

2012. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez meg a másik, ezért (is) gondoltam meg magam. Nyáron is megyünk sok helyre kirándulni, úgyhogy nincs egy szavam sem.
2012. máj. 9. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!