Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alábbi esetben mit lehetne...

Az alábbi esetben mit lehetne tenni? A helyzet már türhetetlen, kikészíti az egész családot idegileg!

Figyelt kérdés
Kb. 2éve kezdődhetett, amióta folyamatosan durvul a helyzet. A ház amiben lakunk 72-ben építették a nagyszülők, közben meghalt a nagypapa, így itt maradt a házban egyedül a mama, de mivel egyedül nem tudta volna fenntartani ezért a szüleim ide költöztek. Az anyukám örökelte a ház felét, úgye a másik fele a mamáé+haszonélvezet.A szüleim is rengeteg pénzt költöttek időközbe a házba,ablak, járólap csere, felujítás, garázs...Egy elég szép háznak mondható. A tető beázott így felvették 3 gyerekre a szocpolt így cserérték le és így lett+egy tetőtér külön bejárattal ami az apukám nevén van.Szinte az üresen állt.Aztán én összekerültem a párommal és megkaptuk a szülőktől a tetőteret hogy lakhatunk ott és alakítsuk át úgy ahogy mi szeretnénk. A páromnak és a szülőknek is nagyon jó kapcsolata van, meg a hugaimmal is. Már régebben is voltak kisebb problémák de a nagymama összehozta a hugomat a párommal, hogy nekik kapcsolatuk van mert ő látta őket, ő arra gondol, hogy dvd-ztek közösen és a hugom elaludt a film közben és mikor belépett a mama a nappaliba azt látta hogy ott vannak egymás mellet a hugom alszik a párom meg ott ül mellette és nézi a filmet. Ez volt kb2éve azóta folyamatosan összehozza őket mindenfélével meg k..vázza a hugomat mindenki előtt.Meg hogy neki bizonyítékai vannak mindenről, meg hogy eljegyezték egymást mert a hugom (17éves)sulisfüzetébe talált egy kézet (körbe volt rajzolva)rajta gyűrűvel.És ez azt jelenti. A párom és én 3éve eljegyeztük egymást, esküvőt még nem tartottunk és tavaly nyáron megszületett a kislányunk.Amugy a párom 32éves szinte apja lehetne a hugomnak. A fő probléma az hogy a nagymama tett egy olyan kijelentést hogy valakit megöl a családból és utána ő is öngyilkos lesz! Azóta nemnagyon vagyis nemszívesen adjuk oda neki a kisbabát, szerintem egy ilyen kijelentés után nemhiszem bárki szívesen odaadná neki.Látni láthatja, de valki mindig ott van körülötte ha a baba közelébe van. A mama ragaszkodik az ő állításaihoz. Nem tágít már mindeni ki van tőle idegileg, kikészíti az egész családot. Sőt a mama testvére még úszítja is ellenünk. Mit lehetne tenni?
2009. jún. 25. 11:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg durva!!Menjetek el a házi orvosához és mondjatok el mindent részletesen.Az beutalja majd a kórházba kivizsgálásra.Mert így közveszélyes a mama ha már rátok is támad!Ne várjátok meg míg a húgoddal csinál valamit!!!!
2009. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
semmi képpen nem tudja eladni a házat idegennek abban az esetben, ha ti megtudnátok vásárolni, mert az elővásárlást jog benneteket illet meg. tehát ez miatt ne aggódj, de talán tényleg az lenne a legjobb, ha a mama költözne, nem? persze ha van neki hová és lenne segítsége, mert gondolom szeretetotthonba nem dugnátok
2009. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A kifizetést úgy gondoltuk, hogy odaadjuk neki a neki járó pénzt vagy pedig a városban veszünk neki egy tömböt de nem akarja.
2009. jún. 25. 11:50
 14/18 anonim ***** válasza:
Sajnos ez már az időskori leépülés lehet. Nem visszafordítható. Hívjátok el a családorvost úgy, hogy ő nem tud róla, ha egyébként nem szokott orvoshoz menni. Ha szokott, elég csak beszélni vele, hogy ilyen szempontból is vizsgálja meg, vagy küldje kivizsgálásra. Az orvos talán tud rá hatni. Esetleg ha olyan fokú a leépülése, akkor gyámság alá is kell venni, nehogy eladja a házrészét. Lehet sőt biztos, hogy az elővásárlási jog titeket illet, de ha aláír egy adásvételit, akkor nem tudom mi a megoldás...
2009. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is menjetek el a háziorvosához és mondjatok el neki mindent.Itt aki a legjobban szenved az szerintem a hugod, hiszen őt járatja le mindenhol, és őt fenyegeti.azt is érdemes elmondani a dokinak hogy gyilkossággal is fenyeget.aztán az orvos majd kitalál valamit.a lényeg:minnél hamarabb eltávolítani a mamát a házból!nektek pedig szerintem nem érdemes elköltözni mert egy olyan szép és nagy házat ráadásul jó környéken nem éri meg veszni hagyni. ( szerintem).
2009. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Már beszéltünk az orvosával és ő azt mondta, hogy ott normálisan szokott viselkedni. Nem könnyű az egész családnak gyomorideggel kelünk és fekszünk.
2009. jún. 25. 12:56
 17/18 A kérdező kommentje:
Ja meg azt mondta a doki amíg nincs bizonyíték addig nem tud mit csinálni.De milyen bizonyítékra várjunk?
2009. jún. 25. 12:57
 18/18 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez vugyétek, időskorban gyakori az ilyesfajta "üldözési mánia". Esetleg ha a hugodnak lenne egy pasija, lenyugodna, bár lehet, h semmi nem használ :( Minél messzebb és kitartást!
2009. jún. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!