Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazam van, vagy nem vagyok...

Igazam van, vagy nem vagyok elég toleráns?

Figyelt kérdés

Anyámmal lenne kapcsolatban a dolog...

Egyszerűen nem tudom elviselni!

Nem tudom, hogy miért csinálja azt, amit csinál, de azt tudom, hogy kikészít!

Ha találkozom vele, kb. 1 hét kell, hogy újra összeszedjem magam.

Egyszerűen állandóan korhol, találkozunk, és képes órákig mondani, hogy mit kellene csinálnom, mennyire rosszul csinálok mindent, miben kellene változnom, hogy csináljam a dolgaimat, stb...

Folyton ilyenekkel jön, hogy "Elintézted már?" "Ezt megcsináltad már?" "Ez hogy lesz?", hiába mondom, hogy az én életem az én dolgom, folyton ezt hallom!

"Ne így hordd a hajad, ne ezt vedd fel, gombold be a pulcsid, vedd le a sálad, vedd fel a sálad, vastagon öltöztél, vékonyan öltöztél, ne tedd ide, ne tedd oda, ne ülj ide, ne úgy ülj, kinn hagytad már megint a bögrét, stb..."

Hazamegyek egy fél napra, és egész idő alatt ez van!

Órákig képes kioktatni, és korholni, megállás nélkül.

Egy dolgot elmond, azt hiszem, befejezte, egy kis szünet, és kezdi UGYANAZT elölről.

"Csak azért figyelmeztetlek, arra, hogy így csináld, mert jót akarok, tehát majd úgy csináld, hogy...", és megint elmondja.

Ugyanazt elmondja 3-szor is, nekem meg ott kell ülnöm, és hallgatni, mert, ha nem hallgatom, akkor üvölt, hogy hálátlan vagyok.

Ha felhív, akkor is ez van, ha hazamegyek, akkor is, állandóan kioktat, állandóan szekál, soha nem tud semmi jót mondani, csak a rosszat.

Folyton korrigál valamit rajtam, a viselkedésemen, a beszédemen, a ruhámon, mindig igazít valamit rajtam, akár az utcán is, hangosan, ordítva beszél, és úgy rángatja meg mondjuk a felsőm szélét, hogy "Igazítsd meg az ingedet, ki van a melltartód pántja" ordítva mondja a főutcán, aztán odakap a felsőmhöz, és úgy igazgatja meg a ruhámat, mint egy óvodásnak.

Engem mióta felnőtt vagyok, soha nem dicsért meg, csak "oktatott".

Vagy engem piszkál, vagy magát sajnáltatja, hogy mennyire magányos, és elhanyagolt, vagy arról panaszkodik, hogy nincs pénze.

Persze ez is az én hibám, és testvéremé, mert ugye mi vagyunk, akik elhanyagolják, és mi vagyunk azok, akik nem adunk neki elég pénzt.

A betegségeit sorolja vég nélkül, és azt szokta mondani, hogy ő annyira magányos, hogy egyszer majd magányosan meghal, és mi majd csak akkor találunk rá, ha már elkezdett rohadni, mint hulla.

"De, nem baj, nem számít!"

Ha ad valamit, kaját, vagy bármit, azt biztos, hogy vagy felhánytorgatja utána, vagy valakitől visszahallom, hogy ő mennyit költött a gyerekeire, főzött, neki meg nem maradt pénze.


Minek menjek haza?


Azért, hogy ezt hallgassam?


Ha hazamegyek sz.ar vagyok, ha nem megyek haza, akkor is.


Mindenképpen egy pocsék ember vagyok a szemében.


Mondjuk nem csak én, testvérem is, de ő keményebb jellem, mint én, nem veszi annyira a szívére a dolgokat, engem viszont ez kikészít.


Férje nincs, mert elváltak, apám azt hiszem, ki nem állhatja, már új felesége van, úgyhogy nincs más, akit szekálhatna, csak mi a gyerekei.


Mondtam neki, hogy "Anya már felnőttek vagyunk, nem kell irányítás, miért nem foglalod el magad?"

Azt mondta, hogy őt nem érdekli semmi más, csak a gyerekei, és neki nem idegen emberek kellenek az életébe, hanem a gyerekei, de mi ugye őt elhanyagoljuk, és ő nem így képzelte az anyaságot, pedig mindet megtett értünk, és csak nekünk élt.


Nem tudom, mit mondjak erre?

Én nem kértem ezt tőle soha!


Miért csinálja ezt?

Mi a célja ezzel?

Ha az, hogy addig korhol, amíg haza nem járunk gyakrabban, akkor rosszul számít, mert pont azért nem megyünk haza, csak kéthetente, mert amikor gyakrabban hazamentünk, akkor is ezt csinálta, plusz, állandóan pletykált a hátunk mögött, hogy mi mindig hazamászkálunk, és ez neki mekkora költség, mert otthon eszünk, és "kiesszük a vagyonából", pénzt meg nem adunk a kajába.


Ezt azért tudom, mert nagynéném felhívott, hogy legyek szíves anyámnak pénzt adni, ha otthon eszek, mert én nem tudom, hogy ez mekkora költség neki, de ő tudja, mert anyám tele van panasszal.


Most már tényleg nem tudom, hogy mit tegyek!


Szoktam neki pénzt adni, pár tízezer forintot, de az sem elég soha, mert 1 hét múlva már nincs belőle semmi, és ugyanúgy panaszkodik, ahogy azelőtt.


És, ha nem a pénzzel szekál, akkor szekál mással.


Amúgy le van százalékolva, de van mellette munkája, tehát szó nincs róla, hogy éhen akarna halni.


Mit gondoltok, miért csinálja ezt?

Mi lehet a célja ennek az eszement viselkedésnek?


És én mit tegyek, mert úgy érzem, nem tudom ezt tovább elviselni!


Testvérem annyira utálja már, hogy nem is tud vele normálisan beszélni.


Én próbálok, de nekem is egyre nehezebb!


Kérlek, aki tudja, fejtse már ki, hogy mi ez az egész, vagy miért viselkedik így?


Valamit akar ő, csak nem tudom, hogy mit!


Köszönöm a segítséget előre is!


24/L


2012. máj. 12. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem túl reagálod a dolgot! Az én nagyim is ezt csinálja, minden anyuka ezt csinálja. Ez teljesen normális. Neki mindig az ő pici lánykája maradsz, sajnos ezzel nem tudsz mit kezdeni. Arra meg hogy folyton panaszkodik a pénzre és hogy "kieszitek a vagyonából" baromi egyszerű a megoldás. Ne egyél ott és kész. Azt írtad csak fél napot vagy ott, szóval te sem fogsz éhen halni. Ha meg azért is neheztelne akkor mond meg neki hogy nem akarod utána napokig hallgatni hogy te kieszed a vagyonából. Ennyi.
2012. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Látogasd kevesebbszer...Hallgasd meg a pampogását,de ne mondj rá vissza semmit......Én is ezt csinálom már 10éve :D
2012. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szeretetre vágyik és igen biztos magányos.Ő az anyád,ő jót akar neked,igaz néhe ami neki jó az neked nem mindig az,de megkell őt értened.Ha az ember sokáig magányos akkor ez van vele.Ő nevelt téged,amikor még csak pici baba voltál és nehéz neki látni,hogy igy eltávolodott a családjától.Igen,idegesitő lehet,hogy ezt csinálja,de gondolj bele abba,hogy amikor már nem lessz akkor inkább azt fogod kivánni,hogy bárcsak inkább magyarázkodott volna meg szekált volna,minthogy ne legyen és nem mondjon semmit.Próbálj meg vele beszélni és mond el neki,hogy fáj neked az amit csinál,hogy ne igazitgasson rajtad,mert már nem vagy a pici lánya,de ettől függetlenül még mindig ugyanugy szereteded.
2012. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Tudni kéne a szerepeinket levetni magunkról. Az anyaszerep is elévül mihelyst a gyerekek önállósodnak. Megnyugtathatná az a tudat, hogy jól megvagytok nélküle is és élitek a saját életeteket, ezzel szemben inkább rátok csimpaszkodik és még mindig azt bizonygatja(magának, nektek, sőt a rokonságnak is)hogy még mindig szükségetek van rá. Kell, hogy fontosnak érezze magát. Az anyaszerepből már kinőtt, de a nagymamaszerep majd csak ezután jön. A kettő közti átmenetet pedig nincs mivel kitöltse. Ezért vannak nehezebb helyzetben az elvált asszonyok, mint azok akik nem egyedül maradtak az üres fészekben. Társ kellene neki, aki enyhíthetné a magányát. Az a fájó számodra, hogy a gondoskodását és a törődését teljesen feleslegesnek érzed. Az is. Jó volt az is a maga idejében, de így már nyomasztó. Te kinőttél a gyerekszerepből, de ő beleragadt az anyaszerepbe, és ezért van az, hogy időnként titeket is vissza akar kényszeríteni , hogy ő kiélhesse az anyai hajlamait. Ti felnőttetek, megváltoztatok. Követnie kellene a példátokat. Lám, lám, nemcsak a gyerekek tanulnak a szülőktől, hanem a szülők is tanulhatnak a gyerekektől. Ismét bebizonyosodott. (Érdekességként megemlíteném még, hogy a felnőtt életünk végig arról szól, hogy önálló életre képes utódokat neveljünk. Ha sikerül, akkor azt sikerként kell megélni, nem pedig úgy , hogy kudarcot vallottam, mert egyedül maradtam.) Amúgy nem minden anya ilyen. Vannak anyák, akik tudják, hogy az igazi szeretet nem köt meg, hanem szabadon hagy, amikor eljön az ideje.
2012. máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az én nagymamámra tökéletesen illik az a leírás, amit adtál. Ő világ életében ilyen volt, legalábbis amióta az eszemet tudom, mindig ez ment és minél öregebb lesz, annál rosszabb ez az egész. Az egész család ki van tőle akadva, de nem igazán lehet ellene mit tenni, mert már rengetegszer elmondtuk neki, hogy a viselkedése mennyire zavaró és idegesítő, de az egyik fülén be, a másikon ki. Én annyit csinálok, hogy amikor beszél nagyrészt oda se figyelek, mivel választ úgysem vár. Kerülöm azt hogy nyilvánosan bárhol megjelenjek vele, mert csak leégeti az embert. Amikor beszélünk, próbálom mindig olyan témára terelni a beszélgetést, hogy ne tudjon rákezdeni a kis mondókájára. Sajnos ez van, de ennek ellenére nem zárom ki őt az életemből, mert a nagymamám és sokat köszönhetek neki.


Az hogy miért csinálják ezt az ilyen típusú emberek: igazából nem tudom, de már sokszor gondoltam arra, hogy az agyműködésében lehet valami hiba. Ezt csak azért mondom, mert az emberek többsége, ha a szemükbe mondják a hibáikat, akkor érzékelik azt hogy abban van igazság, elgondolkoznak rajta és esetleg próbálnak megváltozni több, kevesebb sikerrel. A nagymamám azonban soha nem így reagált! Kb. mint ha fel se fogná, hogy mit mondunk neki. Soha egy pici megbánás se volt benne. Szóval ez egy pszichológiai eset.


Szerintem ha nem tudod ráeszméltetni, arra hogy mit csinál, hogyan viselkedik, akkor soha nem fog megváltozni. Azt írod apukátok elhagyta és a testvéred is megutálta anyukátokat. Esetleg ezt felhozhatnád neki, hogy a viselkedésével már 2 embert eltaszított magától, ezért próbálja meg végig gondolni, hogy miért viselkedik így és nem tudna-e ezen változtatni.

2012. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nagyon nehéz nekem higgyétek el ebben a helyzetben!


Anyám szerint mindent rosszul csinálok (csinálunk, de testvérem erősebb jellem, mint én, és ezért ő anyával állandóan össze van veszve, ezt pedig én nem akarom).


Soha de soha nem tudok jól csinálni semmit a szemében.


Ha valamit elrontok, szinte örül, hogy végre eláraszthat a tanácsaival.


Soha nem mertem neki mondani semmit, ami bántott, vagy, ami probléma volt, mert nem azt mondta, hogy "nyugi megoldjuk", hanem azt mondta, hogy "Mert te olyan felelőtlen/gyerekes/kapkodó stb... vagy, hogy szörnyű, nem is csoda, hogy elrontottad, nem tudom, mi lesz veled, mi lesz belőled, tiszta ideg vagyok miattad, látod, most is nyugtatót kell bevennem..."


Nekem volt bajom, és a korholáson kívül nem segített soha, hanem magára terelte a szót, hogy Ő mennyire ideges ettől a helyzettől, jaj, de szörnyű, NEKI, nem nekem, NEKI!!!


Nem is merek mondani neki már semmit, ha valami bajom van, arról se beszélek, mert annak is az a vége, hogy én vagyok a sz.ar, én vagyok a béna, és jön a ledorongolás, a korholás.


Ha valamit szeretek, vagy jól csinálok, valamiért lelkesedek, azt meg folyton lehúzza, fikázza, pofákat vág rá, "Na, ez sem egy nagy dolog, nem nagy eredmény, amúgy is kinek akarsz bizonyítani? Fölösleges, nézd meg mondjuk XY-t, ő mennyivel előrébb tart, mint te".


Őrülten frusztráló, higgyétek el!


Ha nem minket ócsárol, akkor magát szánatja, hogy neki milyen rossz, és mi mennyire nem segítünk neki semmiben, mennyire elhanyagoljuk.


Ami nem igaz, mert testvérem, amíg el nem költözött minden fillérjét hazaadta, egy forint nem volt nála, csak az, amit anyám visszaadott neki zsebpénzként.

Ő segítette, nagyon is, de elege lett.


Én meg amint lehet elköltöztem, mert nem bírtam az állandó szekálást.


Persze hálátlan kis k... voltam, amiért elhagytam anyámat!


Ez a két témája van csak, az egyik a mi korholásunk, a másik a maga szomorú sorsa.


Nem tudok neki megfelelni, ha keresztre feszülök se!


Ez lenne az anyaszerep, amibe beleragadt?


Azt írjátok, hogy meg akar tartani a maga "kislányának".


Ezzel nem fogja ezt elérni, hanem még jobban elvadít magától, mert ezt nem lehet kibírni!


Nem csoda, hogy elváltak a szüleim, apám, nem tökéletes férfi, sok hibája van, lusta is, kényelmes, de ő sem bírta az állandó korholást.

Hogy bírta volna?

Egyetlen épeszű ember sem bírná ezt ki!


Anyám testvérei ugyanilyenek, az unokatestvéreim mind lelki nyomorékok már, többen elváltak, sz.ar az életük.


Ha anya, és a testvérei összejönnek, arról beszélgetnek, hogy kinek a gyereke a nagyobb szerencsétlen.


Tudom, mert a saját fülemmel hallottam!

"Az én fiam elvált" "Az semmi, az én lányom szakított, most mindenkivel lefekszik, nagy ku.rva" "Az semmi, az én fiam is elvált, és azóta iszik."

Szörnyű volt hallani!


Ez lenne a domináns anya?


Az a célja, hogy magához kössön minket, mivel úgyse tudunk semmit jól csinálni?


Így éli meg a saját fontosságát?

2012. máj. 13. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!