Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha már...

Mit tudok tenni, ha már rengetegszer megkértem a férjem, hogy a fűrdőszobában, a kád fölött kiteregetett pelenkákat, és egyéb ruhákat (amiket egy dobással egymásra hajt) hajtsa vissza, miután végzett a zuhanyzással?

Figyelt kérdés
Kicsi a lakás, ezért ellenzi, hogy vegyek egy álló fregolit. Engem meg lassan az őrületbe kerget azzal, hogy a vizes ruhákat felgyűrkészi a kád fölötti kötélen, így azok nem tudnak megszáradni. A babának meg szinte minden nap kell mosnom a pelenkáit, ruháit, és persze a mi ruháinkról nem is beszélve. Egyszerüen nem hajlandó a kádban ülve zuhanyozni, pedig a falon a csempe sincs olyan magasan rakva, és a sok zuhanyzástól már penészedik a fal a csempe fölött. Persze arra meg nincs pénz, hogy a fűrdőszobát mostanában felújjítsuk. Sokszor már arra gondolok, hogy elválok, mert már nem bírom tovább mellette, a sok ilyen kis apró dolgai miatt.
2009. jún. 26. 03:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni egy falra szerelhető szárítót is, ami nem foglal helyet. Őszintén. Ha eddig ilyen volt és már sokszor szóltál és semmi haszna, a jövőben sem várható változás. Inkább spórold meg az idegességet és vegyél egy falra akaszthatós szárítót.
2009. jún. 26. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Milyen falra akaszthatós szárítóra gondolsz? Ami a fürdőszobában van, végül is, az is falra van szerelve. A miénket csigával húzzuk fel/le. Ha nagyobb lenne a lakás belmagassága, nem lenne bajom a lógatva szárított ruhákkal, de panelban lakunk.
2009. jún. 26. 04:47
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Így van megnevelni már nem tudod, viszont ha ilyen dolgok miatt a válás is megfordult a fejedben, az baj. Gondolj csak bele, akkor mindenki elválna. Az én férjem szekrényében nem képes rendet tartani, kivesz egy dolgot, jön vele másik 2-3 nem számít, hogy levasaltam visszagyömöszöli.

Én ellenkeznék és vennék egy rendes ruhaszárítót, ez egyébként is női munka és így csak te küszködsz vele. Erkély nincs?

2009. jún. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Előz vagyok: ami álló négyzet alakú (nem két oldalra szétnyíló) sokkal helytakarékosabb.
2009. jún. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Én is laktam panelban.A fürdőszoba nem a sok zuhanyozás miatt penészedik,sokkal inkább az ott száradó ruhák miatt.Főként akkor,ha az ablak n incs állandóan nyitva,és télen nincs egész nap fűtés.A fürdőszoba felújitása nem oldaná meg ezt a gondot.Ez tapasztalat.

Akármilyen kicsi a lakás,kell venned egy szétnyitható szárítót,és a szobában szárítani a ruhákat.Erről győzd meg a férjedet.A penészedést Ő is látja,gondolom.De ne fogd rá a zuhanyozásra.Nem hinném,hogy naponta tízszer zuhanyozna.Mellesleg ülve nem is lehet rendesen lezuhanyozni.

Ha pici babád van,gondolod a válás a megoldás?Hol laknál,miből élnél meg ?Vagy azt képzeled,hogy a férjed neked hagyja ott a lakást és a tartásdíjból gond nélkül tudod nevelni a gyereked? Lehet,hogy van a férjednek sok kis apró hibája, de Neked talán nincs?Arról nem akarsz tudomást venni ? Minden házasságban vannak gondok,de értelmes és felelősségteljesen gondolkozó emberek megbeszélik és megoldják.Nem kell minden apróságon veszekedni,és elválni miatta.

2009. jún. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérdezném a véleményét, vennék egy álló fregolit.
2009. jún. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én páromnak is vannak lüke dolgai. Mint általában a legtöbb pasinak (bár mi nők sem vagyunk kivételek, úgy gondolom, legfeljebb más téren). Én úgy oldottam meg a dolgokat, hogy 1. nem kérdeztem meg a véleményét az apróbb dolgokról (ha pl. megkérdeztem, milyen függönyt vegyek, akkor semmi se volt elég jó, aztán vettem magamtól és kiderült, tetszik neki) 2. beveszek egy lesz..rom tablettát és igyekszem túllépni hétköznapi marhaságain. Legtöbbször sikerül (erre azért edzeni kell! :-D)

Ha viszont az ilyen dolgai miatt válást fontolgatsz, akkor szerintem nem csak ezért fordul meg a fejedben. Amíg szeretjük a másikat nagyon, addig a hétköznapi gyarlóságai fel sem tűnnek. Aztán a szerelem múlik, előtérbe kerülnek az addig jelentéktelennek tűnő hibák... Az anyasággal járó hormonváltozások meg amúgy is felturbózzák érzelmi labilitásunkat. Szserintem gondold át a dolgokat alaposan. Szereted még? Neki szülted a gyerekedet, akkoriban jó volt ő neked, biztos, hogy ennyire megváltozott? Tényleg szeretnéd, ha esténként, miután a pici elaludt, az üres, néma lakásban ténferegnél egyedül? Valóban nem hiányozna? Ha úgy gondolod, tényleg nem lehet vele együttélni, arra biztosan van nyomósabb okod is, mint a teregetés. Ez esetben neked kell megfontolnod és a válással járó következményekkel számolnod (válási procedúra, vagyonmegosztás, megélhetés gyedből és gyerektartásból, láthatások, stb.). Ha viszont mégsem ennyire súlyos a helyzet, akkor leginkább te segíthetsz magadon. Vedd meg a fregolit, vezesd úgy a háztartást, ahogy neked jó, ha a férjed számonkéri, higgadtan magyarázd el neki, miért csinálod így, ha ellenkezik, kérd meg, mondjon jobb ötletet arra, hogy a ruhák is megszáradjanak, hely is legyen a lakásban, stb. Ha tud jobbat, hiphipphurrá, ha nem, ő maga is belátja majd, hogy igazad volt. A hétköznapi egyéb problémákon meg hidd el, jobb túllépni, akár olykor lenyelni a békát is, a családi béke érdekében. Mert azért valljuk be, inkább érdemes nyelni egyet valami háztartási marhaságról szóló vita után, mint elrontani vele esetleg egy szépnek ígérkező hétvégét.

Azt gondolod biztosan, könnyen beszélek. Nos, nagyon hasonló cipőben járok, mint te, én is most kezdem tanulni kezelni a helyzetet. Nálunk nehezíti a dolgokat az is, hogy a párom 20 évet élt az USA-ban, teljesen más környezet, más szokások, sokszor nehezen áll át a "magyar üzemmódra". De ezt végülis sejthettem, amikor őt választottam. Vannak nehézségek (én pl. nem tudom megmagyarázni neki, hogy ne dobja le az öltönyét, meg reggel ne dobája a vasalt inget a kanapéra, mondván kikészíti a ruháját, mert össze-vissza gyűri és én hiába dolgoztam vele, egyszerűen nem érti, de ezek csak kiragadott apróságok, millió ilyen van), de el kell döntenem, akarok-e egy válást kisgyerekkel, vagy össze tudom hangolni az életünket így is... Én próbálkozom. Nem mindig sikerül. Néha egészen nehéz. Aztán jön egy csodás pillanat, amikor a nehézségek nem is tűnnek olyan nehéznek többé.

Nagymamám (több, mint 50 évig éltek szépen naygapámmal)mindig azt mondta: te vagy a nő, kislányom, te vagy a furfangosabb, rajtad áll leginkább, merre halad a családod. Azt hiszem, igaza van.

2009. jún. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3%
Fordulj egy jó pszichológushoz, nagy szükséged van rá!
2009. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Én megmondanám, hogy "ha még egyszer úgy hagyod, akkor azonnal megyek venni egy rendes szárítót." És ha úgy hagyja, akkor tartsd a szavad. Jó nagyot vegyél, had bosszankodjon ő is. És én tuti olyan helyre teregetnék, ahol őt jól bosszantja. Pl a számítógép-szék helyére:P. Aztán ha már kellően ideges, megkérdezném, hogy "ha legközelebb a fürdőbe teregetek, akkor visszahajtod majd a ruhákat?" Ha igent mond 1 próbát megér, hátha bejön és ezt a másik szárítót el lehet rakni. Ha nem hajtaná kezdeném előlről. De ez csak akkor "legális", ha tényleg sokszor kérted már. Ha ő bosszant téged, te is őt. Nem vagy köteles tűrni.
2009. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem fogod vele megértetni, mert ffi...

vegyél szobába beállítható ruhaszárítót, száz ft-os boltban megúszhatod 2000-2500 ft-ból. legjobb ha 2-őt veszel. azt meg, hogy mit szól hozzá, tojd le nagy ívben.

2009. jún. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!